• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

What's on your mind..?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Te marr një sy gjume,e pastaj te rendis nja 100 pune shpie që me presin. :p
 

DeliriumMind

Touch me and you'll burn
ajdeeee,se spo flej as gjume,e nisim me një kafe e ca llafe,pastaj pune shpie. ahahahahah
Kam 4 kafe ne stomak sepse mi sillnin klientet 😅 dhe një yogurt
Kur te mbaroj karburanti do bi pertok dhe mos me co per asnje motiv ne bot nga gjumi ahahahahh
Nderkoh që ti pi kafe,i kam mbaru gjysmen e punve
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kete lule e bleva rreth 5 jave me pare 3 euro,ishte e mbushur lule dhe atehere si tani. :))
Me ka suprizuar se si cel lule ne një kohe kaqq te gjate.
IMG_20200514_203244.jpg
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Edhe Eminemi i ka paraprire Covid. :p

Subliminal thoughts when i'm stop sending
them woman are caught in webs spin and hauk venom
Adrenaline shots of penicilin
could not get the illing to stop.
Amoxacilin is just not real enough.

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
“Dije se mendoj për ty, por ti nuk e di këtë, por të përjetoj, çdo ditë që shkruaj për ty. Dhe dije që të mendosh dhe të kërkosh janë dy gjëra krejtësisht të ndryshme. Unë të mendoj, por nuk të kërkoj.”

~via Charles B
 

Ledia

❤ShKoDrAnE.4.eVeR ❤trust promise heart❤
Pastaj me thojne pse nuk kthen pergjigje 😏😏😏😏 .sa do shkruajne deri kur ta mbyll punen ? Temen e semes
Screenshot_20200515-104033_Samsung Experience Home.jpg
 

Ledia

❤ShKoDrAnE.4.eVeR ❤trust promise heart❤
Kush është i fiksuari që con 61 msg që me mjes lool
Hahaha jo që ne mengjes.po që mrame ne oren 11 te nates
Pastaj me thot pse si lexon 😂😂😂 pse nuk pergjigjesh
Do punesoj një sekretare 😂😂😂😂😂
Vec vllait tat do ja kthej 10 mesazhet e tija 😂😂😂😂😂
 

Marla

Let the sea set you free!
Hahaha jo që ne mengjes.po që mrame ne oren 11 te nates
Pastaj me thot pse si lexon 😂😂😂 pse nuk pergjigjesh
Do punesoj një sekretare 😂😂😂😂😂
Vec vllait tat do ja kthej 10 mesazhet e tija 😂😂😂😂😂

Ehh une dhe vellai kena tangerrllik vetem na shkrujn nuk shkruajme te paret :p lool
 

Bledi_Shady

finoallafine
Gabimi, koprracia, mëkati, marrëzia,

Na pushtojnë në shpirt e na mundojnë në trup,

Ne ushqejmë pendimet tona më në fund

Siç ushqejnë lypësat morrat me mijëra.


Kokëfortë i kem’ mëkatet, pendohemi me frikë,

Pendimet i paguajmë me çmim të lartë,

Dhe kthehemi gëzueshëm në rrugën me baltë

Tek besojmë se njollat na’i heq loti hipokrit.Mbi jastëkun e së keqes Satani Trimegjist

Përkund shpirtin tonë të magjepsur në djep;

Dhe metal i çmuar i vullnetit krejt

Avullohet nga ky dijetar kimist.


Është djalli aj që na lëviz gjithë qenien tonë,

Me sendet e neveritshme joshja na kap.

Çdo ditë drejt Ferrit zbresim nga një hap

Pa tmerr, mes Ferrit që kutërbon.


Si një i shthurur varfanjak që puth i dehur

Gjirin e munduar të një kurve plakë,

Ne vjedhim ndonj’knaqësi kalimthi si tinzakë

Për ta rrokë fort si një portokall të fshehur.Në trurin tonë dëfrejnë djajt-mizëri,

Si një milion krimba gjallojnë pa u ndalë;

Tek marrim frymë, vetë Vdekja, lumë i pafjalë

Me rënkime të shurdhëta na zbret në mushkëri.


Në qoftë se Përdhunimi a Helmi, Thikë a Zjarr

Ende nuk kanë qëndis me vizatime plot vlerë

Kanavacen banale të fateve tona të mjerë,

Kjo ndodh sepse-Medet!-shpirtin s’e kemi guximtar!


Por midis çakejve, panterave e ujkonja

Majmunë, akrepë, zhgaba e gjarpërinj,

Përbindësha që kuisin, hungërojnë, zvarriten, ulërijnë

Në vathën e fëlliqur të veseve tona,


Është një më e ligë, më e ndyrë e gjithë shëmtim,

Ndonëse nuk lëshon gjeste e as klithma të mëdha,

Botën do ta bënte copë e th’rrime, hatá

Me qejf do ta përpinte me një gogësimë.


Është Mërzia! Lot’i pavullnetshëm në sy i regëtin,

Tek pi duhan, karamanjollën ëndërron ngjat.

Ti e njeh, o lexues, kët’ përbindësh delikat,

Ti, lexues hipokrit, i përngjashmi im, vëllai im.

Charles Baudelaire
 
Top