• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)


  • Totali i votuesve
    18
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

sensuu

sweet
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Mos aludoni kot. Shkrimi nuk eshte i vjedhur :)

Sensuu sille shkrimin e Koliqit ti dhe i krahasojme :)
nuk kam ku ta gjej por une e mbaj mend....qe ben fjale per nje pershkrim te kopeshtit te nje emigranti qe sapo ishte kthyer ne vendlindje...
por sido qe te jete...ndoshta eshte nje rastesi qe kane kaq shume ngjashmeri...mua kete pershtypje me la.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Por smund ta quash te kopjuar sensuu.

As te vjedhur. Ka plot vepra qe ngjajne dhe mes shkrimtareve te medhenj
mund dhe te frymezohesh...por jo kopjim.

Dhe autori ne fjale as e njeh ( mesa duket asnje se njihka mire) vepren e Koliqit
ndaj rrini te qete :)
 
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Une nuk e di sinqerisht dhe s`dua ta di kush e ka krijuar por di nje gje-Perpara se te behen aludime qe nuk respektojne antaret e tjere duhet me patjeter te sillen argumente dhe fakte ku mbeshtet aludimi ose fakti, qofte edhe dyshimi!
Me duket pak e ulet te akuzosh dike me hamendesime dhe me `mbaj mend` ose `kujtoj` ose edhe `me duket`.
Thene kjo krijimi mund edhe te jete i kopjuar nga nje tjeter autor por pervec akuzes ose aludimit ose `kujtimit` duhet te bashkengjitet edhe argumenti, fakti!
 

Marla

....
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Nuk ka lidhje me Koliqin. Seshte aspak e kopjuar.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ishin terheqese te gjitha, vertet krijmtari interesante nga antaret tane.... une votova te 2 per arsye meqe prek dicka jetesore dhe brenda makabritet te vet te rrembente ta lexoje deri ne fund.
 

sensuu

sweet
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Une nuk e di sinqerisht dhe s`dua ta di kush e ka krijuar por di nje gje-Perpara se te behen aludime qe nuk respektojne antaret e tjere duhet me patjeter te sillen argumente dhe fakte ku mbeshtet aludimi ose fakti, qofte edhe dyshimi!
Me duket pak e ulet te akuzosh dike me hamendesime dhe me `mbaj mend` ose `kujtoj` ose edhe `me duket`.
Thene kjo krijimi mund edhe te jete i kopjuar nga nje tjeter autor por pervec akuzes ose aludimit ose `kujtimit` duhet te bashkengjitet edhe argumenti, fakti!
po dialogu me zonjen e shtepise???
 

sensuu

sweet
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

une e di....

nje emigrant qe vjen ne vendlindje...pershkruan kopeshtin e shtepise.
dialogu me zonjen e shtepise.
malli qe kishte per vendin e tij...
tek proza e koliqit eshte vetem ideja e murit dhe kumbulles matane murit...dhe tundimit per ti ngrene kumbullat.
tani se tek krijimi qe eshte sjelle ne Fv i jane bere paksa ndryshime nuk e perben ate nje krijim origjinal por te bazuar ne nje veper tjeter.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Sensuu po ta riperseris. Nese mendon se eshte e vjeshur je te lutue
te gjesh vepren sille ketu ( ashtu sic u sollen linket e fotove tek fotomania)
Nese jo. Mos krijo trazira koti :)


E paske fjalen per kumbullen pertej murit lol
Ia ta them une cf thote aty...protagonisti kujton kohen
kur vidhte kumbulla dhe plaka i bertiste. Nuk ishte as vendlindja. Ve re diferencen mes asaj kohe plaka qe i duket zemergjere dhe o jep vete kumbulla
dhe nostalgjia.

Smund te thuash qe krjimi nr 5 qe eshte filozofik...qe eshte nje vorbull ngjyrash
dhe eshte shume fantazues....me shkrimin e Koliqit qe i ka kembet ne toke qe sheh naturen perreth dhe e ppershkruan.

Nje krijim me mbi 10 rrjeshta ska si te kopjohet.
Me aqqqq ( dhe spretendoj te jete sh) sa marr vesh nga letersia sjane te ngjashme..autorja as e ka lexuar ndonjehere ate veper.
 
Last edited:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Ju shkroft shpyrti per jete e mot :flutur1:::kafe::
 

Aver

VIP
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

...
Ajo e 2-ta me trazoi pak, por I them Averin, nqs eshte anetari qe une mendoj, (dhe une gaboj 0.0001% zakonisht )te mos behet merak se eshte shendoshe e mire vete, ama pse shkruajme dicka sdo te thote qe e kemi personale... :
Uroj te jesh e pagabueshme edhe ne kete rast! :)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

Uroj te jesh e pagabueshme edhe ne kete rast! :)
A mund ta them une? Qe jam pagabueshme :p
Shendet te plote gezojne te gjithe krijuesit.
 

Aver

VIP
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

A mund ta them une? Qe jam pagabueshme :p
Shendet te plote gezojne te gjithe krijuesit.
E si mund te jesh kaq e sigurte qe ndonjeri nga krijuesi nuk ka grip momentalisht? :p

Ok, flm per infon Nt se vertete jemi bo me trauma kur permendet ajo semundje e poshter. Kemi humb njerez te rendesishem dhe nuk mund ta kalojme pa emocion.
 

Kila

VIP
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

une e di....

nje emigrant qe vjen ne vendlindje...pershkruan kopeshtin e shtepise.
dialogu me zonjen e shtepise.
malli qe kishte per vendin e tij...
tek proza e koliqit eshte vetem ideja e murit dhe kumbulles matane murit...dhe tundimit per ti ngrene kumbullat.
tani se tek krijimi qe eshte sjelle ne Fv i jane bere paksa ndryshime nuk e perben ate nje krijim origjinal por te bazuar ne nje veper tjeter.
Po mbase esht fry.ezuar nga ai ka pak fare ngjashmeri po skan lidhje esht tjeter ajo ..
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

U sqarua nje here ai muhabet :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

une e di....

nje emigrant qe vjen ne vendlindje...pershkruan kopeshtin e shtepise.
dialogu me zonjen e shtepise.
malli qe kishte per vendin e tij...
tek proza e Koliqit eshte vetem ideja e murit dhe kumbulles matane murit...dhe tundimit per ti ngrene kumbullat.
tani se tek krijimi qe eshte sjelle ne Fv i jane bere paksa ndryshime nuk e perben ate nje krijim origjinal por te bazuar ne nje veper tjeter.
Sensu mirembrema :)

Sill pak koliqin e gjalle me vargje te varura ne kumbull ahhahahahaha te bejme krahasimin.

E nderuar Sensu mendoj qe dicka te ngjan ndoshta ne titull ndoshta nga fiksimi,por personalisht mendoj qe shkrimi me siper ska asgje te perbashket me copy paste apo me krijimin e Koliqit qe sipas teje ti thua,ka nje emigrant,nje kumbull ,dhe biseda me zonjen e shtepis e shume malle.
Une nuk gjej asnje nga keta element ne krijimin me siper.

Gjithesesi eshte tjeter te themi qe mua ai krijim .apo i tjeter me kujton shijen e nje shkrimi apo te nje krijim te te madhit Koliqi,apo nje shkrimtari tjeter,ne kete rast do ishte kompliment i madhe per krijuesit tane te konkursit.
Dhe tjeter te akuzosh pa baza per vjedhje dhe copy,duhet pak me kujdes mendoj une kur hedhim supozime mbi kreativitetin dhe vargjet e dikujt, qe te pakten zyrtarisht per sa i perket ketu,dikush merr persiper ne fund te muajt origjinalitetin e atij krijimi.
Deri atehere keni miresin durimin dhe prisni.


Ose ti per sigurin tende dhe njehere Sille Koliqin bashke me vargjet po i gjete online diku,(ose meqe qenke kaq e informuar mbi rrjeshtat e tij merri nga libri dhe silli)une sgjeta asnje varg te them drejten sepse do e sillja dhe une thjeshte per zbardhje ose shuarje kureshtje asgje tjeter.

Krijimet kete muaj ishin shume te bukura,suksese te gjitheve.
 

sensuu

sweet
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

OK kur te kem kohe do ta gjej dhe do ta sjell
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni krijimin me te bukur. (Mars,Qielli ne dhomen time vs Teme e lire)

skeni pse e merni kaq seriozisht, nese fiton me koliqin apo pirro cakon le te fitojne, spo fiton lavatrice :)
gje qefi eshte

P.s: Do shtoja qe si antar i ri qe jam te me plotesohet deshira dhe te jap kontributin tim per paqen virtuale dhe mos te sillet asnje material qe vepron ne forme gjykuese nese eshte apo seshte e vertete. Vazhdoni votimet, komentimet dhe harresen e kesaj pjese :)

Ne dasem te beqarve!
 
Last edited:
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top