• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Viçi lind me tipare njeriu, banorët e adhurojnë si perëndi


Një video shokuese ka qarkulluar këtë të premte në internet ku shfaqet një viç i lindur me tipare njeriu. Viçi ka lindur në Muzaffarnagar, Uttar Pradesh, në Indinë veriore dhe ka sy, hundë dhe veshë që i ngjajnë një fytyre njeriu, ndërsa pjesa e poshtme e trupit të tij ka karakteristika të një lope.

Megjithatë, kafsha ngordhi brenda një ore nga lindja. Por, sapo u përhapën lajmet, banorët e fshatrave të afërta u mblodhën për të kërkuar bekimin e kafshës, duke besuar se ajo është mishërim i zotit Vishnu, një perëndie hindu. Video tregon njerëzit që ofrojnë lule dhe përkulen para viçit të ngordhur, i cili po mbahet në një kuti qelqi që nga “vdekja”.

“ثshtë një mrekulli që vici ka lindur në këtë strehë. Mijëra njerëz kanë qenë këtu për ta parë. Ne do të kremtojmë për tri ditë dhe do t’i ndërtojmë një tempull kafshës. Ky mishërim i hyjnisë përfundimisht ka krijuar një ndjenjë devotshmërie mes njerëzve”, u shpreh Raja Bhaia Mishra, drejtuese e stallës së lopëve

Por ndryshe flasin ekspertët e kafshëve. Doktor Ajay Deshmukh, mjek i lartë veterinar, tha: “Ky është një rast i një anomalie anatomike. Nëse një gjen nuk është zhvilluar si duhet ose ka pasur një gabim ka shkaktuar deformim strukturor, ndaj ka ardhur deri te një anomali e tillë. Ka vetëm shpjegime shkencore, nuk ka supersticion këtu”. /b.l/noa.al/
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nje popullat aq e madhe dhe me tru peshku ! kjo ndodhe vetem ne indi .
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
I ka hyp Indiani lopes se i ka shku amperi 40 dhe e ka mbarsur...lol ja pasoja... lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
I ka hyp Indiani lopes se i ka shku amperi 40 dhe e ka mbarsur...lol ja pasoja... lol
Aty me shkoj mendja dhe mua ahhahahahahaha.
Por sbesoj te ngjise lopa nga sperma njerzore,keshtu qe anamoli zodiake i bie.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Aty me shkoj mendja dhe mua ahhahahahahaha.
Por sbesoj te ngjise lopa nga sperma njerzore,keshtu qe anamoli zodiake i bie.
Epo ja qe ngjiti... lol
 
Top