• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vetitë kuruese të kanellës

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Kanella është një produkt i cili mund të cilësohet si një zëvëndësuese e mirë e sheqerit, e cila ndihmon që ju të kurseni rreth 70 kalori.

Ajo është e mirë edhe për tërë shëndetin, vetëm një gjysmë luge kanellë në ditë mund ta zvogëlojë ndjeshëm nivelin e sheqerit në gjak, pastaj të triglicerideve dhe kolesterolit, te të sëmurët nga diabeti II.

Kanella po ashtu zvogëlon shtangimin e muskujve dhe nyjave, lufton inflamacionet, përmirëson shëndetin e organeve të tretjes dhe e stimulon trurin.

Sipas një studimi nëse e konsumoni nga një lugë kanellë në ditë, në të esëll, atëherë e pengoni krijimin e proteinës në tru, e cila e shkakton sëmundjen e Alzheimerit.

Njëra ndër mënyrat më të mira të konsumimit të kanellës çdo ditë, është që atë ta veni në kafe, në vend të sheqerit, ajkës, apo qumështit./albeu.com/
 
Top