• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ushqimet që parandalojnë kancerin e gjirit

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Dieta është provuar shumë shpesh për të reduktuar rrezikun e kancerit. Megjithatë ka dëshmi në rritje se ngrënia e ushqimit në nivel të duhur mund të luajë rol të rëndësishëm për të ndihmuar për të parandaluar kancerin e gjirit. Disa ushqime të tilla si vaj peshku, mund të parandalojnë rritjen e tumoreve kanceroze ndërsa të tjerët të tilla si perimet me gjethe jeshile, përmbajnë komponimet që mund të ndihmojnë për të luftuar hormone që shkaktojnë kancerin. Kështu sipas Daily Mail, të shëndetshme mund të jenë ushqimet si lulelakëra, hudhëra, qepët dhe lakërat, poashtu domatja dhe fasulja.Studimet kanë treguar se këto ushqime mund të ndihmojnë në parandalimin e qelizave që dëmtojnë ADN-në, dhe shkaktojnë vdekjen e qelizave që shkaktojnë rrezikun e kancerit.


/KOHAJONE.COM/
 
Top