• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ushqimet që luftojnë kapsllëkun

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Problemet me mostretjen e ushqimit janë një dukuri mjaft e shpeshtë. Para se menjëherë të shikoni kah barnat, duhet të dini se ka edhe “ilaçe” natyrale të cilat ndihmojnë tretjen e ushqimit dhe kanë efekt të mirë laksativ. Ata janë të gjindshëm në çdo shtëpi dhe nuk janë shumë të kushtueshëm për një kurë të nevojshme kundër kapsllëkut.

Uji është laksativi më i mirë që ekziston, pasi ai nuk ka efekte anësore. Pirja e tij që në mëngjes herët kur stomaku është bosh, i ndihmon zorrët të bëjnë sa më mirë punën e tyre.

Kivi është një frutë e shëndetshme që nëse hahet në mëngjes vë në lëvizje “zorrët dembele”.

Të shkosh në palestër apo të bësh gjimnastikë ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes.

Drithërat, në formën e bukës apo makaronave, janë të pasura me fibra që ndihmojnë në luftën kundër kapsllëkut.

اamçakëzët pa sheqer përmbajnë sorbitol, një substancë që nëse konsumohet në një lloj sasie, ndihmojnë në tretje. Nuk duhet ta ekzagjeroni.

Mashurkat, përveçse përmbajnë proteina bimore, janë gjithashtu të pasura me fibra që stimulojë zorrët.

Kumbullat e thara janë një laksativ i shkëlqyer natyror, por mbi të gjitha janë shumë të shijshme! Ndaj konsumojini ato shpesh.

Aloe Vera bën mirë për shumë funksione fiziologjike, ndër të cilat edhe për sistemin e tretjes dhe veçanërisht për zorrët.

Frutat e thata përmbajnë vaj dhe shumë fibra, janë perfekte për të luftuar kapsllëkun.

Jamballi është një rrënjë që ka një efekt të mirë laksativ. Kështu që “rrugë të lirë” karameleve!

/mjeku.net/
 

PinkHeart

Don't try to stop me 🌋🔥
Titulli: Ushqimet që luftojnë kapsllëkun

Ose nje got qumshti te ftoht ne mengjes.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ushqimet që luftojnë kapsllëkun

Problemet me mostretjen e ushqimit janë një dukuri mjaft e shpeshtë. Para se menjëherë të shikoni kah barnat, duhet të dini se ka edhe “ilaçe” natyrale të cilat ndihmojnë tretjen e ushqimit dhe kanë efekt të mirë laksativ. Ata janë të gjindshëm në çdo shtëpi dhe nuk janë shumë të kushtueshëm për një kurë të nevojshme kundër kapsllëkut.

Uji është laksativi më i mirë që ekziston, pasi ai nuk ka efekte anësore. Pirja e tij që në mëngjes herët kur stomaku është bosh, i ndihmon zorrët të bëjnë sa më mirë punën e tyre.

Kivi është një frutë e shëndetshme që nëse hahet në mëngjes vë në lëvizje “zorrët dembele”.

Të shkosh në palestër apo të bësh gjimnastikë ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes.

Drithërat, në formën e bukës apo makaronave, janë të pasura me fibra që ndihmojnë në luftën kundër kapsllëkut.

اamçakëzët pa sheqer përmbajnë sorbitol, një substancë që nëse konsumohet në një lloj sasie, ndihmojnë në tretje. Nuk duhet ta ekzagjeroni.

Mashurkat, përveçse përmbajnë proteina bimore, janë gjithashtu të pasura me fibra që stimulojë zorrët.

Kumbullat e thara janë një laksativ i shkëlqyer natyror, por mbi të gjitha janë shumë të shijshme! Ndaj konsumojini ato shpesh.

Aloe Vera bën mirë për shumë funksione fiziologjike, ndër të cilat edhe për sistemin e tretjes dhe veçanërisht për zorrët.

Frutat e thata përmbajnë vaj dhe shumë fibra, janë perfekte për të luftuar kapsllëkun.

Jamballi është një rrënjë që ka një efekt të mirë laksativ. Kështu që “rrugë të lirë” karameleve!

/mjeku.net/


Kumbulla e kuqe....!
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ushqimet që luftojnë kapsllëkun

Ose nje got qumshti te ftoht ne mengjes.

jo gjithmon qumeshti ka efekt laksativi,,,, gati 40% e njerzve qumeshti i ben kaps :) keshtuqe nuk keshillohet tek te gjith
 
Top