• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Tenis:Australian Open,eleminohet Sharapova

cent

Banned
Tenistja kineze Li Na ka eliminuar Maria Sharapovën nga Australian Open pas dy setesh me rezultatin 6-2 6-2, duke kaluar kështu në finalen e saj të dytë në karrierë në Melburn Park.

2lwtyit.jpg

Li Na ka humbur në finalen e vitit 2011 të këtij slemi me belgen Kim Klajsters, ndërkohë që në finalen e këtij viti do të luajë me kampionen në fuqi, Viktoria Azarenka.

Në gjysmëfinalen tjetër bjellrusja Azarenka arriti të kalojë amerikanen Sloan Stefens. Azarenka pati një problem në gju në këtë ndeshje dhe u detyrua të kërkonte një pushim mjeksor. Me rikthimin në lojë, ajo arriti ta fitojë lehtësisht ndeshjen duke eliminuar 19-vjeçaren amerikane me rezultatin 6-1, 6-4./Tch
 
Top