• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tempulli Universal.

Lauri

Anunnak
Në çdo traditë kulturore zemra është pika qendrore e qenies njerëzore. Zemra nuk njeh egoizëm, përkundrazi përbëhet nga një hapësirë intime e përhapur nga një ndjenjë e pan-njerëzimit. Shpesh është intelekti që mbështjell zemrën në vetqendrim. Devotshmëria nuk matet aq shumë me vepra të mira, por nga dashamirësia vetëmohuese që i frymëzon ata; kjo ndez dritën hyjnore te secili prej nesh. Zemra është një organ kozmopolit që nuk njeh ndarje. Ne duhet të mësojmë ta ndiejmë zemrën jo si diçka "jona", por si diçka "universale"; kjo vetëdije e re do të na çlirojë nga çdo egoizëm .
FB_IMG_1591372421002.jpg

(Foto NASA)

Ps.Në këtë temë do ketë të gjitha ndërgjegjet që njohin veten në Humanity One, si dhe mendimet gjithëpërfshirëse të pranishme në çdo kulturë të globit.
Nëse jeni të interesuar për Tempullin Universal, mund të besoni në këtë tempull me të gjithë veten dhe, kur luteni ose meditoni, dërgoni atë Dritë, dashuri dhe forcë duke e ndarë me të tjerët këtu.💞
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Zemra jone ,eshte nga zemra e universit.
E universi ka burime te` zeza` qe vjen ne drite pjeserisht nga djejt e ti.
keshtu dhe ne,me stine dhe rrebeshe ,diell dhe dimer rreth shpirtit,por shpirti dhe zemra ngelen gjithnje te kuqe dhe plot dashuri.
 

Lauri

Anunnak
"Mos dhuna nuk është një virtyt i destinuar për të siguruar paqe të brendshme dhe shpëtim të përjetshëm, por një rregull sjelljeje e domosdoshme për shoqërinë, për ata që duan të jetojnë në respekt të dinjitetit njerëzor dhe përparojnë drejt arritjes së paqes, për të cilën njerëzimi gjithmonë ka aspiruar ".
Mahatma Gandhi
FB_IMG_1591373482272.jpg
 

Lauri

Anunnak
Për tu futur në rrugën e evolucionit shpirtëror, është e nevojshme të çliroheni nga çdo prezumim në lidhje me atë që nuk di ose nuk e kupton. Shpesh ata që kanë paragjykime kthehen në mënyrë fyese ndaj të tjerëve. Mjeshtrat shpirtërorë të të gjitha kohërave dhe traditave në vend të kësaj ata kanë treguar pikëpamje të gjerë dhe përulësi të sinqertë. Së pari duhet të kuptohet se dija nuk ka kufij dhe kjo vetëdije është ajo që na shtyn të kalojmë gjithmonë kufij të rinj, në një proces të përmirësimit të vazhdueshëm të vetvetes. Prandaj, nëse ne duam të evulojmë së pari duhet të braktisim çdo arrogancë .
FB_IMG_1591373822741.jpg
 

Lauri

Anunnak
Puna e kolektive kontribuon në përshpejtimin e evolucionit të planetit, ndërsa çdo situatë e egoizmit dhe izolimi i individëve paraqet një inovacion. Duke vëzhguar me kujdes të kaluarën, ne do të kuptojmë se përparimi ka regjistruar kapercime të konsiderueshme përpara atje ku ka qenë e fortë ideja e bashkësisë dhe bashkëpunimit kolektiv. Vetëm me forcën shtytëse propulsive të frymës së shoqërisë, qeveritë totalitare janë rrëzuar, kane bërë arritje shkencore të pabesueshme të arritura më parë, deri tek njohja e të drejtave të njeriut. Këto suksese kanë bërë botën më të jetueshme për të gjithë ne. është e nevojshme të synoni gjithnjë e më shumë drejt të mirës së përbashkët, të mirës së një njerëzimi universal.
FB_IMG_1591374478474.jpg
 

Lauri

Anunnak
"Askush nuk ka të drejtë të bindet"

diventa-virale-la-foto-del-poliziotto-che-soffoca-42855.jpg

Në vrasjen brutale të George Floyd, edhe policët e tjerë të përfshirë në afera mbetën gjithashtu të vëzhguar, bashkëpunëtorë në një nga abuzimet e shumta të kryera kundër amerikanëve të zinj.
Askush nuk ka të drejtë të kundërshtojë, askush nuk ka të drejtë të qëndrojë indiferent ndaj të shikuarit ose të zbatuarit e urdhrave kur këto shkelin të drejtën e individit për jetën dhe lirinë e tij.

Të drejtat ose i përkasin të gjithëve ose janë privilegje.
Nuk ka më dhunë dhe abuzim të pushtetit. Të bashkuar së bashku kundër të gjitha formave të diskriminimit.
 

Lauri

Anunnak
Tempulli Universal është një kështjellë në të cilën mund të mblidhen të gjitha aspiratat më të mira që burojnë nga zemrat e qenieve njerëzore në çdo pjesë të botës, pavarësisht gjuhës së përdorur për t'i shprehur ato dhe kulturës që ngjyros detajet e tyre. Përfshirja e vullnetit për të bërë mirë dhe aspirata për të mirën e përbashkët është si një simfoni, e përbërë nga shumë tinguj dhe timbra të ndryshme, por e mbyllur në një harmoni të vetme.
FB_IMG_1591376369397.jpg
"Pëllumbi" një vepër e Hilma Af Klint
 

Lauri

Anunnak
Fetë e të gjitha kohërave bien dakord për ekzistencën dhe përjetësinë e Shpirtit, i cili nga ana tjetër rrjedh nga një vetëdije më e madhe, së cilës të gjithë i atribuojnë një emër tjetër, ndërsa gjithmonë e tregojnë atë si energjinë që nënvizon vetë misteri i Krijimit. Ndjenja e Vëllazërimit bazohet në këtë vetëdije: ne jemi frymë të ndryshme të së njëjtës jetë. 💖✨💞
FB_IMG_1591455213792.jpg
 

Lauri

Anunnak
Kur bëhet një hartë e gabimeve që duhet të shmangen përsëritja, historia është aleati më i madh i Njerëzimit_Një. Kujtesa historike e planetit është e ngopur me katastrofa dhe është vetëm duke e bërë atë një trashëgimi të përbashkët, duke ndaluar të fajësojë njëri-tjetrin, se ne mund të ndërtojmë një botë më të mirë. Asnjë komunitet në tokë nuk është pa mëkat, kështu që edukimi shpirtëror i bazuar në vlera të një Tempulli Universal është jetik, pasi na lartëson në një vizion super të pjesërishëm
FB_IMG_1591455746619.jpg
 

Lauri

Anunnak
Vetëm në Universin që njohim ka më shumë se 100 miliardë galaktika dhe secila galaktikë përmban madje miliarda yje dhe disa nga këto yje mund të kenë format e tyre të jetës në orbitat e tyre. Universi në vetvete mund të jetë i përfshirë në multiuniverse të tjerë. Tani, le të ndalemi dhe të mendojmë: në këtë hapësirë të pakufizuar, ku ka mundësi pafund, është padyshim më e lehtë dhe më siguruese të vazhdojmë të zhvillojmë luftë midis vëllezërve në të njëjtin planet? Por, e vërteta është se nëse ngremë vetëdijen tonë përtej vijës së horizont, ne do të kuptonim që gjithçka është vetëm Dashuri dhe është vetëm kjo që e bën një jetë me vlerë për t'u jetuar. 💞✨❤
FB_IMG_1591457214056.jpg
 

Lauri

Anunnak
Në tempullin Universal nuk ka vend për gjykim, besimtarët e çdo feje dhe lëvizjeje shpirtërore hyjnë në sigurinë e të qenurit në gjendje të shprehen në mënyrën e duhur të kulturës së cilës i përkasin, por, me qëllimin të ndjejnë pjesë të së njëjtës Dritë. Që po e quajmë "Tempulli Universal"
FB_IMG_1591458034316.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Në të gjitha traditat fetare ekzistojnë praktika të lutjes dhe meditimit, të dyja rastet e metodave që synojnë internimin e vëmendjes drejt hapësirës së zemrës, nga të cilat mund të kontaktoni me forcat më të mëdha që qeverisin Krijimin. Secila u jep këtyre forcave, ose njësive të ndryshme, emra të ndryshëm. Por shkenca na mëson se përtej ndarjeve të dukshme të materies, në realitet, gjithçka është Energji, prandaj, të gjitha shtigjet çojnë në një burim të vetëm të paefektshëm. Drejtë Një_shit Universal. 💞❤
FB_IMG_1591461831775.jpg
 

Lauri

Anunnak
"Qenia njerëzore është një pjesë e asaj tërësie që ne e quajmë" Universi ", një pjesë e kufizuar në hapësirë dhe kohë. Njeriu përjeton veten, mendimet dhe ndjenjat e tij të ndara nga pjesa tjetër - një lloj iluzioni optik i vetëdijes përsonale. Përpjekja për të hequr qafe këtë iluzion është qëllimi i vetëm i një feje autentike. Të mos ushqejë iluzionin, por të përpiqet ta kapërcejë atë: kjo është mënyra për të arritur atë masë të arritshme të paqes së mendjes ".
Albert Einstein
cavallo.jpg
("koka e kalit". foto NASA)
 
Top