• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Tekstet me te bukura SHQIP!

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Dhurata Dora - A Bombi
Ref:
Sonte du me dal ejj
hej lucky boy ty ko me ti fal ej
Sdu me ni as ni fjal ejj
Vet na e kena lon kena lon

Zerka:
Make it clap
booty attack
make it clap
booty attack
make it clap
booty clap
make it clap
booty atack

Qysh pom shikon ti
po don ti
ej hajde rrina bashk
nuk ka tjeter si ti
sonte ne ket club
Pom pelqen ti a pe vren
tjeter kush si ti sum nxejn
du me dit ti qa menon
a po dooonn

Boombs I got the rythm gal
to make them cheers up
everthing i do nice
follow the leader
Heeps move a slow
We kan bet a come
rewind and rewind
i made that men go blind
A ? who that girl
A ? who that girl

Get up get up
get up get up
come on x4
Ref:
Sonte du me dal ejj
hej lucky boy ty ko me ti fal ej
Sdu me ni as ni fjal ejj
Vet na e kena lon kena lon x2

Zerka:
Make it clap
booty attack
make it clap
booty attack
make it clap
booty attack
make it clap
booty attack

Boombs you go rita gal
meet te gisa
everthing you do yes
follow the leader
Hips move a slow
We kan bet a go
Widina Widina
man higa gandi
Qysh pom shikon ti
po don ti
hej hajde rrina bashk
nuk ka tjeter si ti
sonte ne ket club
Pom pelqen ti a pe vren
tjeter kush si ti sum nxen
du me dit ti qa menon
a po dooonn

Get up get up
get up get up
came on x8

Sonte du me dal ejj
lucky boy ty ko me ti fal ej
Sdu me ni as ni fjal ejj
Vet na e kena lon kena lon x2
Zerka:
Make it clap
booty attack
make it clap
booty attack
make it clap
booty attack
make it clap
booty attack

Sonte du me dal ejj
hej lucky boy ty ko me ti fal ej
Sdu me ni as ni fjal ejj
Vet na e kena lon kena lon
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Dr. Flori - Zemerthyer (Feat. Tiri)
Dr. Flori
E nisa rrugen paster me ideale te zjarrta
Duke ecur endrrat vdiqen
Ambiciet jane te qarta
Lepin aty ku folen, shkelen mbi parime
Ktu ka vetem pazare, nuk ka me qellime
Tradhtar ne sy te njerezve
Tradhtar perpara Zotit
Do korrni cfare do mbillni
O tradhtar te lotit
Dikush me tha rri urte
Thashe me mire mos flas
Po pse dreqin te duroj
Kur shpirti po me plas

Tiri (ref)
Zemerthyer kaloj
E dhimbjen kam me vete
Ai qe veten tradhtoj nuk ka me shprese per neser
Nje fjale te Zotit kuptoj
Ti mos e mbill te keqen
Ai qe dje tradhtoi neser do mbjelli genjeshtren
Dr. Flori
Jam i paperfaqesuar, i parealizuar
Une jam i tradhtuar, jam i nenvleresuar
Une nuk jam pazar e as matematike
O politike e ndyre jam me gjak, jam me shpirt
E kur fillon per keq te shkoje deri ne fund
Me mire nje fund me dhimbje sesa dhimbje pafund
E shohin nje drite te vogel
Se me keq ska ku te shkoje
Vetem me besim te Zoti
Ky vend mund te shpetoje


Tiri (ref)
Zemerthyer kaloj
E dhimbjen kam me vete
Ai qe veten tradhtoj nuk ka me shprese per neser
Nje fjale te Zotit kuptoj
Ti mos e mbill te keqen
Ai qe dje tradhtoi neser do mbjelli genjeshtren
Zemerthyer kaloj
E dhimbjen kam me vete
Ai qe veten tradhtoj nuk ka me shprese per neser
Nje fjale te Zotit kuptoj
Ti mos e mbill te keqen
Ai qe dje tradhtoi neser do mbjelli genjeshtren
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Dr. Flori - S'ma Ndjen
(You're gettin' in the zone...) x

40 15 here godas
edhe 1 here
E si cdo here un
dal si asnjehere
Krijoj trenin e te
tjere me ndjekin pas
Duan tme ndjekin
por i kam dhene
shum gas
Ti kot po lodhesh se
un jam bere rraket
Je satelit rreth
meje,jam planet
Cka boj un sot se
bon per 200 vjet
Jam po i
njejti vazhdoj
te pi prap
vete

Ref
Dhe ti fillon kercen
Per neser nuk ta ndjen
Jam baba ne ket sken
Dhe ti fillon kercen
Per neser nuk ta ndjen
Jam baba ne ket sken
Kudo qe po shperthen

E dua venin e
dua ket qytet
Jam kom
shkruar tona dhe
i kendon dhe vet
Edhe me fol kur
hitet i kam bo
Tani jam
nonstop te ndez
ket atmosfer
Sjam tu bo text po thjesht
jam tu tregu
I drejtperdrejt une si
gjithmon
Me ju
Respekt te gjithe dhe sa me
keni dhene
Dhe kanga e fundit fjalen sa
ka thene

Ref
Dhe ti fillon kercen
Per neser nuk ta ndjen
Jam baba ne ket sken
Dhe ti fillon kercen
Per neser nuk ta ndjen
Jam baba ne ket sken
Kudo qe po shperthen
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Ermal Mamaqi - Ku Ka Si Tirona (Feat. Dr. Flori)
Ermali:
A Man Men Kur Ishim Fmi
a Mos Vall Ma Jep Nji Cap
Me Voj e Kryp e Hajshim Buken
e Gjith Diten Matshim Rrugen

Dr.Flori:
Tani S'kom Mo Asi Ven
sosht tirona Siç Ka Qen
S'pyt As'njoni Per As'njonin
Kno Ermoli Me Doktor Florin


Ref: 2x
Ku Ka Si Tirona
Ku Ka Si Tirona
Ku Ka Si Tirona Lale
Ku Ka Si Tirona
Ermali:
S'Vjen Mo Nusja Me Pajton
Po Vjen Dhondri Me Dixhej
S'ka Mo Dajre Klarinet
Sepse Trompa Jemi Vet.

Dr.Flori:
Kjo Tirona Zemra Modhe
Hapni Dyert Gjithanej
e Ngadoqofshit MireseErdhet
Jabanxhinj Ka Ne Ket Vend

Ref: 4x
Ku Ka Si Tirona
Ku Ka Si Tirona
Ku Ka Si Tirona Lale
Ku Ka Si Tirona
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Dr. Flori - Ca Na Ke
Nje her
ne club
me than
ca bot...
un thash
hic mir
po ti ca ke bo...ti ti ca ke bo noj gjo!


Isha un ne club
U futa me 2-3 vete
U ulem drejt ne banak
E porositem ne Jack
Iken gotat nje nga nje
U kapa pak me Dj-in
I thash
Po Pse o Robi Zotit
Kengen Shqipe Se Ve

اa na ke اa na Ke
اa Na Ke اa Na Ke
اa Bohet اa Bohet
اa Bohet اa Bohet
اa na ke اa na Ke
اa Na Ke اa Na Ke
اa Bohet اa Bohet
اa Bohet اa Bohet
E Myte Myte Myte


ref....
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll.....
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll
Ca na ke Ca na ke....!
Isha un ne club
u futa me 2-3 vete
u ulem drejt ne banak
e porositem ne Jack
iken gotat nje nga nje
u kapa pak me Dj-in
i thash
po pse o robi zotit
kengen Shqipe se ve
اa na ke اa na Ke
اa Na Ke اa Na Ke
اa Bohet اa Bohet
اa Bohet اa Bohet
اa na ke اa na Ke
اa Na Ke اa Na Ke
اa Bohet اa Bohet
اa Bohet اa Bohet
E Myte Myte Myte
Ref:
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll....
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll
Ca na ke Ca na ke....!

Hey...ngreje pak Dj
Hey...ngreje pak Dj
Hey...ngreje ngreje ngreje
se krejt Klabi do shperthej
Hey...ngreje pak Dj
Hey...ngreje pak Dj
Hey...ngreje ngreje ngreje
e ngreje mor Dj-in

ref...
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll
E myte boll
e myte boll
e myte boll e myte boll
e myte booooolll
Ca na ke Ca na ke.........
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!


Kushtuar gjendjes në Kosovë

Mos më shëmto Lirinë!


Sa e saherë pranë jush e keni parë një grua
Ajo nuk njeh njeri
Nuk flet me njeri
Ka hallet e veta.
Dhe shume njerëz të tjerë si kjo
kanë zemër të lënduar
Dje lufta i ka vra
Sot në liri po i vran jeta.

Krejt ti mund të bësh,
Mos ma shkel bukën,
se kjo sofër është e jona.
Shpejt, shume shpejt e harruam luftën
Fjalës LIRI s'po i lidhin shkronjat.

Ref: Leni lulet le të rriten
Mos e rëndo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë!
Percka sot pëllumbat vriten
Mos pash Zotin mos ma shëmto!

Ti për hirë të Parëve
Mos e rëndo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë!
Per hire të të Vrarëve,
Mos pash Zotin, mos ma shëmto lirinë!

Sa herë pranë bustit t`heronjëve kalove ti krenar?
A ishe faqebardh? Turp a të ka ardh nga vet jeta?
Sa herë mendove, heronjët më mirë që nuk janë gjallë
se do të theheshi e do zhgënjeheshi nga e vërteta.

Krejt ti mund të bësh,
Mos ma shkel bukën,
se kjo sofër është e jona.
Shpejt, shume shpejt e harruam luftën
Fjalës LIRI s'po i lidhin shkronjat.

Ref: Leni lulet le të rriten
Mos e rëndo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë!
Percka sot pëllumbat vriten
Mos pash Zotin mos ma shëmto!

Ti për hirë të Parëve
Mos e rëndo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë!
Per hire të të Vrarëve,
Mos pash Zotin, mos ma shëmto lirinë!


MOS MA SHثMTO LIRINث !
MOS MA SHثMTO LIRINث !
MOS MA SHثMTO LIRINث !
MOS MA SHثMTO LIRINث !
MOS MA SHثMTO LIRINث !


FثMIJثT rëfrejnë:
Leni lulet le të rriten
Mos e rëndo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë
Percka sot pëllumbat vriten,
Mos pash Zotin, mos ma shëmto Lirinë!


Vazhdon: Ti për hirë të Parëve
Mos e rendo lotin
Mos ja shto tokës mërzinë!

Fëmijët: Për cka sot pëllumbat vriten?
Gili: Për hirë të të Vrarëve
Mos pash Zotin, mos ma shëmto Lirinë!

Fëmijët: Mos ma shëmto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Fëmijët: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Fëmijët: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë
Fëmijët: Mos ma shemto Lirinë
Grupi: Mos ma shemto Lirinë!


Kushtuar gjendjes aktuale ne Kosovë
nga Gili
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Etnon & Sinan Vllasaliu & Astrit Stafa - Falma nje jete

Nuk jon rreshta po fjal zemre
Po du me tpa ne mgjes ne dhomen teme
Kuptom venin ton asnjona nuk e nxen
Spo du me tpas larg cdo kilometer dhem
Un e ty jemi njo zemer na jena njejt
Dashnin e kom tmodhe per ty sa bota krejt
Ndjenjat e mia per ty kurr sndalen
A thu kom faj pse tdu mbi normalen
Na jem nji shpirt mos ta ndajm dy
Se du njo si ty une tdu veq ty
Mes neve ka flak gjithcka osht nxeht
Pse kena nevoj ndjenjat mi mbajt fsheht
Pe thom tverteten
Kom me tdasht ton jeten.
Pika jem e dobt qe e du ma shum se veten
Me ty e kom nji onderr
haj ti japim zgjidhje
Fillojm un e ti me nji shpi e nji familje.

Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej

Nese me dasht eshte gabim
Dhe zdo te kete fund te lumtur
Mua do tme mjaftoj
cdo kujtim do tjet i bukur
E un do tjem per ty deri ne diten e fundit
Me duaj veq sa te du e as nji pik ma shum

Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej

Dita pa ty osht dit e pikllume
Smujna me dit cka osht e shkrume
Veq e provojna ki pak besim
Kom me tdasht edhe nese osht gabim

Mes neve dyve ska me pas rrena
Ne jeten teme du me tpas mrena
Pa ty nuk bon jom si mjegull
Du me tpas nji nat du me tpas nji shekull

E di qe ka njiher kena mu perla
Kena mu kap kena mu sha
Lidhja kto i ka ne i prballojm leht
Mos u merzit veq falma nji jet

Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Shkurte Fejza - Pritem Nanë


Ne airoplana e shum kerre, gurbetqart ja msyn ksaj vere
ne Kosove, Maqedoni, vijn mu knaq me hek merzi.
Ne airoplana e shum kerre gurbetqart po vijn ksaj vere
ne Kosovë ne Maqedoni vijn mu knaq me hek merzi .

Pritem nanë pritem te dera, se po vi me plot kufera,
jam merzit e me ka marre malli sun pi nal lot gurbetqari.
Pritem nanë pritem te dera, se po vi me plot kufera,
pritem nanë se shume sun rri veq dy jave e kam me u kthy.


Ne airoplana e shum kerre, gurbetqart ja msyn ksaj vere
ne Shqipni e Mal te zi, vijn mu knaq me hek merzi.
Ne airoplana e shum kerre gurbetqart po vijn ksaj vere,
ne Presheve e Qameri vijn mu knaq me hek merzi .

Pritem nanë pritem te dera, se po vij me plot kufera,
jam merzit e me ka marre malli sun pi nal lot gurbetqari,
pritem nanë pritem te dera, se po vi me plot kufera,
pritem nanë se shum sun rri veq dy jave e kam me u kthy.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!


Mihrije Braha - Mitrovica Ime


Ja pse po vuan zemra ime
Jeton e lidhur me kujtime
Nuk di mepare te qaj a te kendoj
Ta moren kengen e te vrane
E tash ty Ibri po te ndan
Por ti do te jesh e imja
Ti pergjithmone

Ref...x2
S'e dita pse kengen ta kan vra
Pazar me ty nuk ka
Jeto ti Mitrovica ime
Se ketu jam lindun edhe jam rrit
Ty te kam yll e drit
Ti zemer je vendlindja ime

Ja pse po vuan zemra ime
Jeton e lidhur me kujtime
Nuk di mepare te qaj a te kendoj
Ta moren kengen e te vrane
E tash ty Ibri po te ndan
Por ti do te jesh e imja
Ti pergjithmone

Ref...x2
S'e dita pse kengen ta kan vra
Pazar me ty nuk ka
Jeto ti Mitrovica ime
Se ketu jam lindun edhe jam rrit
Ty te kam yll e drit
Ti zemer je vendlindja ime


Ref...

S'e dita pse kengen ta kan vra
Pazar me ty nuk ka
Jeto ti Mitrovica ime

Se ketu jam lindun edhe jam rrit
Ty te kam yll e drit
Ti zemer je vendlindja ime

S'e dita pse kengen ta kan vra
Pazar me ty nuk ka... x2

 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

West Side Family -Mesazh.

Per momentin nuk ndodhem ne shtepi , ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit.

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
Gjysma vetes time me mungon ,
S'dua ta pranoj por e pranoj
Nuk jam nuk je nuk ekzistoj,
dhe trupin te me ftohet ne kete nate
Ku jane prekjet e tua te me ngrohin prape
Tani nuk jam nuk jemi ne
Sa ftohte kete nate, sa ftohte kete nate

Ne c'do hap qe hedh ne mendjen time je ti
Dua ty te harroj , por prape je ti
S'dua ta pranoj veten, veten time nuk e di
dhe kur c'do gje e vogel ndodh
ne c'do veprim je ti.

Ndodhem nje moment midis teje dhe meje
nuk e di ne me doje a me urreje
se je ti ne keto vargje ne keto nota
se je ti , pa ty s'ka kuptim s'te harroj

C'do moment qe marr fryme, je ti
c'do moment qe jetoj je vetem ti
Je gjithcka c'fare kam plotesimi i shpirtit tim
je c'fare dua s'dua te humbas je vetem ti.(2x)

Dua te shoh dy syte e trembur
dua te puth buzen e cmendur
dua te t'shoh, dua te t'puth ty si atehere(4x)

Vetem nje moment degjo
Dua te shoh , te njoh
Dua te di a je ti qe komplikon
Je ti qe thua jo , je ti qe thua po
Dakort. Por nuk mundem dakort te jem gjithmon.
Je ti qe bane jeten time kompleks
ndonjehere s'kupton as veten
por prape te urrej ,te dua ne nje kohe
ka kohe qe te njoh baby, dua te njoh

E c'do moment qe mare fryme
e c'do moment qe jetoj
je gjithcka cfare kam plotesimi i shpirtit tim
ja cfare dua s'dua te humbas je vetem ti(2x)

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
gjysma vetes time me mungon
s' dua ta pranoj por e pranoj
nuk jam nuk je ,nuk ekzistoj
dhe trupin te me ftohet ne kete nate
ku jane prekjet e tua te me ngrohin prape
tani nuk jam, nuk jemi ne
sa ftohte kete nate, sa ftohte kete nate

Dua te shoh dy syte e trembur
dua te puth buzen e cmendur
dua te t'shoh, dua te t'puth ty si atehere(4x)

Dua te te shoh baby
dua te te shoh
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Flori-Ku Gabum

Më pyet ku gabum
A thu se faj kam vetëm unë
Ne njoni-tjetrin e ndëshkum
Dhe pse jemi dashtë
Shumë jemi dashtë

Me trupin mbështet në mur
M’thoje brenda vetes të kam unë
Ashtu gjithmonë unë ty kam me t’kujtu
Sa shumë jemi dashtë
Ne jemi dashtë

Ti e di, nuk mundem dot
Me t’pa ty me një tjetër sot
Ma ke thënë dhe ti njësoj
Do të dua sa jetoj

REF: x2
S’di si t’ja boj me ty unë
Me ty unë, me ty unë
Ti nuk më kupton
S’di si me ja bo me ty unë
Me ty unë, me ty unë
Na ndan na bashkon


Pa u pa
Sa e vështirë për mu, pa u pa
Je ti që na bashkon dhe na ndan
Ti thua se jam unë, se jam unë

Ti nuk fal
Njësoj dhe unë si ty, jo nuk fal
Dhe pse gabimet ne i bëjmë të ndarë
Të dy u pendum, kur gabum

Ti e di, nuk mundem dot
Me t’pa ty me një tjetër sot
Ma ke thënë dhe ti njësoj
Do të dua sa jetoj

REF: x2
S’di si t’ja boj me ty unë
Me ty unë, me ty unë
Ti nuk më kupton
S’di si me ja bo me ty unë
Me ty unë, me ty unë
Na ndan na bashkon
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Elita 5-E urrej shiun

Në kitarë teli... i këputur
ndali këngën më të bukur...
por s'e ndali ,shiun në këtë qytet..
Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
në mes të rrugës.. unë po lagem vetë..

I harruar si një letër e djegur....
në këtë rrugë pa adresë kam mbetur
E urrej.... shiun kur bie...
se njëherë ma fiku një zjarr..
një zjarr dashurie....
I urrej.. lotët e mi.......
dhe pse ngjajnë me shiut
që më ndau nga ti..

Dashuria ish dikur
mbet kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur...
I harruar.. si nje leter.. e djegur ...
ne kete rruge.. pa adrese kam mbetur...
E urrej shiun kur bie..
se njehere ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie...
i urrej.. lotet e mi...
dhe pse ngjajne me shiut.. (2x)

u urrej shiun kur bie..
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie....
I urrej lotët e mi.......
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt...
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Refuzoj- Alban Skenderaj

Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim
Me imazhin tënd ditët kaloj
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Më fal, më fal vërtetë
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa unë dhe ti

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Alar Band - Per Ty E Jap Free


O asgje nuk kam, vec 1 zemer dhe ate ta jap ty
Me prano keshtu sic jam, pasuria per mua je ti
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Un te dua dhe ti mir e di
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Dashuria per mua je ti

Shum po m pelqen, e bukur si ndjenj
Dua vetem afer ta kem
e bukur kur qesh, po duket PRINCESH
Zemren time ti do ta kesh

......

Ndoshta ty te duket pak
Cfare kam un per ty e jap
Ndoshta per ty jo nuk ja vlen
Me duhet vetem te ta them
Se ndoshta veten e genjen
Se dashurin askush jo se blen

Mendoje si te duash, mendoje si te duash , Ti
Zemren tende un do ta kem
Bej si te duash, Bej si te duash , Ti
Vetem e imja do jeshh


O asgje nuk kam, vec 1 zemer dhe ate ta jap ty
Me prano keshtu sic jam, pasuria per mua je ti
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Un te dua dhe ti mir e di
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Dashuria per mua je ti

.........

Shum po m pelqen, e bukur si ndjenj
Dua vetem afer ta kem
e bukur kur qesh, po duket PRINCESH
Zemren time ti do ta kesh

Ndoshta ty te duket pak
Cfare kam un per ty e jap
Ndoshta per ty jo nuk ja vlen
Me duhet vetem te ta them
Se ndoshta veten e genjen
Se dashurin askush jo se blen

Mendoje si te duash, mendoje si te duash , Ti
Zemren tende un do ta kem
Bej si te duash, Bej si te duash , Ti
Vetem e imja do jeshh

O asgje nuk kam, vec 1 zemer dhe ate ta jap ty
Me prano keshtu sic jam, pasuria per mua je ti
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Un te dua dhe ti mir e di
Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Dashuria per mua je ti

You got me loving you for free.

Jo nuk do pendohesh, nuk do pendohesh
Dashuria per mua je ti...
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Alban Skenderaj-vetem ty


Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli me rrezet te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbloja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te qendroja ngrohte
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty vetem ty, ty gjithmone ty,ty vetem ty

Por un e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Elton Deda &Josif Gjipali-Na lini te jetojm


Më kot unë pyes pse nuk erdhe përsëri
Kush ti ndali hapat, kush të tha "Mos ik!"
Një lajm i ditës si një krismë trëmb çdo shpirt
Bëhet zog plagosur
Zemër e vrarë në pritë

اdo dashuri që të jetojë do ngrohtësi
Dhe toka s'rron pa diellin lart, pa kaltërsinë
Kudo të jesh o moshatar i vendit tim
Kush vallë si ne do dashurinë

REF:
E duam jetën ndaj na lini të jetojmë
O mik, o vëlla pak qetësi për shpirtin tonë
E shtrenjta ime ti këtë mbrëmje mos mungo
I kam harruar përkëdheljet mos harro
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Alban Skenderaj - Je Ti

Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Ende të ndjej, ende të shoh tek më vështron, dhe perëndon
Ende të ndjej, ende rënqeth ky emocion, më robëron
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Ooo... e di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Aromen tende me une nuk e ndjej
Zgjohem serish
Po ty me nuk te gjej
Nuk ka me puthje, me as dedikim
O Zot .. Sa shume e vuaj jo se dii, jo se dii
Nuk te kerkoj asgje
Vec te kem prane
Thjesht jam ajo ty te une t'ndjek nga pas
Hoooo thjesht nga pas..

(3x) E vuaj une
E vuaj une
E vuaj une
E vuaj un

Nese mendon pa mu me mire do t'jesh
Ty te uroj por, vendin tend asnje sdo t'zej
Sdo mundem dot te dua tjeter
Hoooo se ti me fale tjeter jete
Tjeter jeeete
Nuk gjej fuqi une ty te te harroj
Jooo.. Nuk kam me force, nuk dua me te ekzistoj
Sdua jooo

(3x) E vuaj une
E vuaj une
E vuaj une
E vuaj un

E vuaj - Alida ...
 

LabyRinth30

Anëtar Aktiv
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Pirro Cako - Xhulit
Nga dashuria qe kam per ty
Mund te te shquaj edhe ne mjegull
Nga dashuria u ktheva sy
Xhind, bohem, djalosh i rregullt
***


Nga dashuria ne qiell u shtriva
Me koke ne diell une fjeta gjate
Dhe su pendova qe aq te desha
Ndermend e kam te te dua prape
***

Nga dashuria ditet e gjata
Ne buke i ktheva dhe gure tespije
Me to te gjalle e mbajta ndjenjen
Me to sfidova ankthin ne pritje
***

Nga dashuria ne qiell u shtriva
Me koke ne diell une fjeta gjate
Dhe su pendova qe aq te desha
Ndermend e kam te te dua prape

Dhe su pendova qe aq te desha
Ndermend e kam te te dua prape
 

LabyRinth30

Anëtar Aktiv
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Ritfolk - Do Te Them Dicka

Me degjo
do te them dicka
me pelqen, kur prane meje rri
me pelqen, kur flas me ty
me pelqen, kur heshtim te dy
nuk e di, pse nuk e di

Te pelqej
qyqa me qeteson
ndihem keq
kur dikush te veshtron

Me pelqen te kem ne krahe
me pelqen kur nxehesh pak
me merr malli, me merr malli
kur ti je larg.

Netet e mia mendoj per ty
ne enderr me shohin , vetem dy sy
zgjohem dhe henes
i lutem une henes ngadale
ti me thuaj me thuaj nje fjale
hutohem gezohem pa shkak
ne mend kur te sjell qesh dhe qaj
kete ndjenje se kam provuar kurre me pare
a s'me thuaj c'po ndodh?

Me degjo
do te them dicka
me pelqen, kur prane meje rri
me pelqen, kur flas me ty
me pelqen, kur heshtim te dy
nuk e di, pse nuk e di

Me degjo
do te them dicka!!!
 
Top