• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Tatuazhe

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Me lejo te citoj, se me habit ndonjehere me keto idet qe ke.

Nuk kam as nuk me pëlqejn dhe i urrej tatuazhet të femrat.
Tani ti ketu po thua qe urren te gjitha femrat qe kane tatuazhe. Bukur forte.

Ste bajn të fort tatuazhet, urrej faktin që një femër që bahet nane nesër të ket tatuazhe mendimi jem ky 😉 e di që ste pëlqej 😁
Nuk besoj se te ndalon njeri te thuash mendimin tend, por te jesh kaq mendje mbyllur saqe te mendosh qe nje femer qe ka tatuazhe smund te jet nje nene e mire, do vertet shume kurajo per ta thene. Se thelbi i mendimit tend ky eshte. Mund te ta kuptoja mendimin po te kishe thene: nuk me pelqejn femrat dhe as meshkujt qe mbushen plote me tatuazhe, qe harrojn ku eshte limiti. Keshtu po, e do te thoja - bravo, jam me ty! Po me kete qe thua, eshte per te ardhur keq.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me lejo te citoj, se me habit ndonjehere me keto idet qe ke.Tani ti ketu po thua qe urren te gjitha femrat qe kane tatuazhe. Bukur forte.Nuk besoj se te ndalon njeri te thuash mendimin tend, por te jesh kaq mendje mbyllur saqe te mendosh qe nje femer qe ka tatuazhe smund te jet nje nene e mire, do vertet shume kurajo per ta thene. Se thelbi i mendimit tend ky eshte. Mund te ta kuptoja mendimin po te kishe thene: nuk me pelqejn femrat dhe as meshkujt qe mbushen plote me tatuazhe, qe harrojn ku eshte limiti. Keshtu po, e do te thoja - bravo, jam me ty! Po me kete qe thua, eshte per te ardhur keq.
Ne fakt une smund ta kuptoj pse ti nuk e ke lexuar mire Qukun sic duhet?
Une askund nuk po e shoh qe ka thene se nje nene me tatuazhe nuk mund te jete nene e mire.
Nese ti mendon se ai e ka pasur kete qellim, atehere kjo quhet paragjykim dhe shpifje ne anen tjeter, edhe me keq.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Ne fakt une smund ta kuptoj pse ti nuk e ke lexuar mire Qukun sic duhet?
Une askund nuk po e shoh qe ka thene se nje nene me tatuazhe nuk mund te jete nene e mire.
Nese ti mendon se ai e ka pasur kete qellim, atehere kjo quhet paragjykim dhe shpifje ne anen tjeter, edhe me keq.
Nuk shpika gje dhe as paragjykova. Dhash mendimin tim ne lidhje me ate cfare lexova nga Quku.

Ai qe po paragjykon ketu je ti!
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Ne fakt une smund ta kuptoj pse ti nuk e ke lexuar mire Qukun sic duhet?
Une askund nuk po e shoh qe ka thene se nje nene me tatuazhe nuk mund te jete nene e mire.
Nese ti mendon se ai e ka pasur kete qellim, atehere kjo quhet paragjykim dhe shpifje ne anen tjeter, edhe me keq.
Jan msu kto i kuptojnë njerëzit pa fol 😋ose në dy fjal 😁
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk shpika gje dhe as paragjykova. Dhash mendimin tim ne lidhje me ate cfare lexova nga Quku.

Ai qe po paragjykon ketu je ti!
Didi:

Nuk besoj se te ndalon njeri te thuash mendimin tend, por te jesh kaq mendje mbyllur saqe te mendosh qe nje femer qe ka tatuazhe smund te jet nje nene e mire


Une se shoh askund kete pjese tek Quku. Nejse, mire tha Quku, jemi mesuar
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Didi:

Nuk besoj se te ndalon njeri te thuash mendimin tend, por te jesh kaq mendje mbyllur saqe te mendosh qe nje femer qe ka tatuazhe smund te jet nje nene e mire


Une se shoh askund kete pjese tek Quku. Nejse, mire tha Quku, jemi mesuar
Cfare ste pelqeu ty se nuk po e kuptoj, ndoshta e ndjeve veten tek ajo qe i thash Qukut?!
Se per avokat mbrojtes Quku nuk ka nevoje. Njoh Qukun dhe te njoh edhe ty prandaj edhe ne, jemi mesuar!

Kalofsh mire.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cfare ste pelqeu ty se nuk po e kuptoj, ndoshta e ndjeve veten tek ajo qe i thash Qukut?!
Se per avokat mbrojtes Quku nuk ka nevoje. Njoh Qukun dhe te njoh edhe ty prandaj edhe ne, jemi mesuar!

Kalofsh mire.
E kupton shume mire por aktron. Perse nuk e pranon qe bere shpifje, ajo cfare citove te kete thene Quku, nuk ekziston fare :D?

Sa per avokat, i dal ne mbrojtje cdokujt qe i behet e padrejte.

Nese me paguan ti me mire, se Quku me qaros me 1 peshk nShkoder atje, atehere behem avokati yt :D
 
Top