• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë

Vinjol

Status offline...... KÇK
Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë
Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë


22:49 27/01/2020
Barbara Doda, një studente shqiptare në Kinë, ka folur në emisionin “Opinion” në Tv Klan për situatën e virusit coronavirus, që ka marrë më shumë se 80 jetë njerëzish.
Ajo thotë se në Kinë ka rreth 400 shqiptarë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Sipas Barbaras, asnjë prej shqiptarëve nuk është në rrezik, teksa thekson se situata me virusin nuk është aq alarmante sa paraqitet në media.
Në qytetin kinez ku shpërtheu virusi, në Wuhan, momentalisht janë dy shqiptarë, nga katër që kanë qenë. Nga komunikimet që Barbara ka me ta, asnjë nuk është i infektuar dhe po qëndrojnë në kampuset universitare.
“Studentë ka 60, por shqiptarë që punojnë dhe studiojnë janë diku 400. Janë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Komuniteti shqiptar është vërtetë shumë i bashkuar. Shqiptarët që janë atje janë mirë me shëndet. Nuk ka asnjë nga ata të prekur me coronavirus. Frika ekziston, por nuk është aq e fortë sa paraqitet në media, sidomos në Shqipëri. Në Wuhan ka shqiptarë, dy vajza janë për momentin atje. Një është në Shqipëri sepse ka ardhur. Ka ardhur më parë, por nuk besoj të jetë në rastet që përbëjnë rrezik. Ne kemi kontaktuar me ata, janë mirë. Madje njëra nga ato dha dhe një intervistë për median. Ndodhen në kampusin e shkollës”, tha studentja Barbara Doda. /tvklan.al
 

Katil

Antarë i Respektuar
Ndoshta se ka inatin mr 50 eurot por me atë që sja jep.Ka fiksim tja mari dhe ti grisi.Mos paragjykoni.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Tani përtej ktyre historirave inatesh e 50euroshash,egziston mundësia që dhe kta kinezt që punojnë tek fabrika e çimentos në fush Krujë janë nga ajo zonë ku ka rënë virusi,dhe do shkojnë të festojnë vitin e ri kinez andej.
Zot na ruaj antarët e forumit,familjarët e antarëve, @Nicktjeter -in në veçanti , se tjerët ruhen vetë.🙇‍♂️
 
Top