• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Nqs nga tere popullacioni i Tokes do ngelte vetem nje fshat me 100 veta, duke ruajtur proporcionet reale , atehere situacioni do tregonte keshtu:
57 veta nga AziaATT522404.gif
21 veta nga EuropaATT522405.gif
14 veta nga Amerika(nga Veriu dhe Jugu)ATT522406.gifATT522407.gif
8 veta nga AfrikaATT522408.gif


52 do ishin FEMRAATT522409.gif
48 do ishin MESHKUJATT522410.gif
 
Last edited:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

30 veta do ishin te Bardh

70 veta do ishin tjeter ngjyre

89 do ishin HETEROSEKSUAL
11 do ishin HOMOSEKSUAL
6 VETA NGA 100 do kishin mbi 50% nga gjithe

pasuria e tokes dhe te gjithe do kishin qene nga ShBA
80 veta do kishin kushte te keqia jete


 
Last edited:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

70 veta do ishin analfabeta
50 veta do ishin te ushqyher keq
1 do te vdiste

2 do lindnin

1 do kishte kompjuter (pc)
1 do kishte shkolle te larte (fakultet) 
Last edited:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Nqs do e shikosh me me vemendje boten tone, do shikosh qe eshte nevoj e madhe per solidaritet, mirkuptim , durrim dhe edukacion ( arsim) .

Mendohu tek kjo!

Nqs ne kete mengjes je zgjuar i shendetcem, do te thote qe je me i lumtur se sa 1 milion veta te tjere te cilet nuk do te jetojne me deri javen tjeter.

Nqs nuk i ke mbijetuar nje lufte


ose vetmise, tmerit dhe tortures te nje qelie burgu

ose urise


do te thote qe je me i lumtur se sa 500 milion veta.

Nqs mundesh te hysh ne nje kish/ xhami/ etj pa patur frike se do jesh i vrare ose i mbyllur do te thote qe je me i lumtur se sa 3 milarde njerez te tjere. 
Last edited:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Nqs ke gjera ne frigorifer

Nqs ke rroba dhe kepuce

Nqs ke nje shtepi dhe nje krevat

atehere je me i pasur se 78% nga njerzit e kesaj toke.


Nqs ke nje kont ne banke, leke ne portofol


atehere je mes atyre 8% te njereze nga bota te cilet e cojne mire.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Nqs mund te lexosh kete teme, do te thote qe je 2 here me me fat sepse

1. nuk ben pjes nga ata 2 miliarde njerez te cilet nuk mund te lexojne

2. ke nje pc


Sipas nje fjale te urte:

- puno sikur mos kishe nevoj per leke

- dashuro sikur mos te kish lenduar asnjeri asnjehere

- kerce sikur mos te te shifte asnjeri

- kendo sikur mos te te digjonte asnjeri

- jeto sikur Toka te ishte PARAJSA.
 
Last edited:
Nqs mund te lexosh kete teme, do te thote qe je 2 here me me fat sepse

1. nuk ben pjes nga ata 2 miliarde njerez te cilet nuk mund te lexojne

2. ke nje pc


Sipas nje fjale te urte:

- puno sikur mos kishe nevoj per leke

- dashuro sikur mos te kish vrare asnjeri asnjehere

- kerce sikur mos te te shifte asnjeri

- kendo sikur mos te te digjonte asnjeri

- jeto sikur Toka te ishte PARAJSA.
Me pelqeu shume kjo pjese :)
 

alfonci

Veri investigatio
uau sa teme e bukurr..po me vjen shum keq per kto fakte..
LOL per ca po ju vjen mire, qe 2 miljard njerez nuk mund te lexojne?! :D

Fantastike tema Zina,

por do sugjeroja do ndryshime ne perkthim;

"dashuro sikur mos te kish vrare asnjeri asnjehere"

- Kam pershtypjen se 'vrare' eshte lenduar ne perkthim.

'Edukacion'-Arsim

Qelize burgu-qelie burgu,

Subnutrit-Kequshqyer

Kondita-kushte

Shendetcem-shendetshem...

*Shpresoj te me kuptoni per sugjerimin
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
LOL per ca po ju vjen mire, qe 2 miljard njerez nuk mund te lexojne?! :D

Fantastike tema Zina,

por do sugjeroja do ndryshime ne perkthim;

"dashuro sikur mos te kish vrare asnjeri asnjehere"

- Kam pershtypjen se 'vrare' eshte lenduar ne perkthim.

'Edukacion'-Arsim

Qelize burgu-qelie burgu,

Subnutrit-Kequshqyer

Kondita-kushte

Shendetcem-shendetshem...

*Shpresoj te me kuptoni per sugjerimin
Patjeter qe kuptoj per sugjerimet,
mirpres dhe te tjera!
 

Pain Killer

Anëtar i ri
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Po eksploroj forumin :) Postime shume interesante sweetzinna. :)
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

30 veta do ishin te Bardh

70 veta do ishin tjeter ngjyre

89 do ishin HETEROSEKSUAL
11 do ishin HOMOSEKSUAL
6 VETA NGA 100 do kishin mbi 50% nga gjithe

pasuria e tokes dhe te gjithe do kishin qene nga ShBA
80 veta do kishin kushte te keqia jete


Keto te dhena rrethe homoseksualeve' paras -dollarit 'pasuris se shba-ve nuk me pelqyen. Hipnoza jo te sakta!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Nqs nga tere popullacioni i Tokes do ngelte vetem nje fshat me 100 veta, duke ruajtur proporcionet reale , atehere situacioni do tregonte keshtu:


52 do ishin FEMRA

48 do ishin MESHKUJ
Eh, kjo do me pelqente se do na biente nga 1 femer e gati gjysme per koke :detektiv:
 

Aki

misfit
Titulli: Statistik- sikur bota te kishte vetem 100 veta!

Vertete shume teme e lezetshme, rrofsh Jetmira qe i germon keto tema te vjetra e :)
 
Top