• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

SMS dashurie...

Kila

VIP
Titulli: SMS dashurie...

Sot...............
Eglon....

Gjessiii.... Pucccc po mendoj per ty dhe gjumi nuk me ze... I mbaj syte mbyllur qe te te shoh.. Shikoj fytyren tende qe shpirtin shume ma ngroh.... Bebwwww
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Pa ty botoa e humb kuptimin, pa ty djelli e humb shkelqimin, pa ty dita nuk errsohet, pa ty nata nuk kalohet, pa ty endrra nuk enderrohet, pa ty jeta jo, jo nuk kalohet!!!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Hymni I Dashurise

E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trëndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemët --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nëna --> Foshnjën
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine më shumë se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Kur mbi varrin tim fillon punimi – kur mbi trupin tim fillon vajtimi – kur mbi koken time vehen kurora – atehere …………….mendo se te harrova
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

I lutem djellit keto lule te mos ti thaje,
I lutem perendise ne te dyve mos na ndaje
Te duaa te duaaa deri sa te vdes
Por ti sa me do, pergjigjen tende pres!!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Ta jap si kujtim 100% shpirtin tim,
Nese shpirti im s'te mjafton,
ta fal syrin qe per ty loton,
me lot ne sy, me zemer te helmuar
ta dish, vec per ty jam duke menduar!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Ti je shprese, ti je gezim
ti je locka e shpirtit tim!!
Te kam hane e te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt!!
Mbes me shprese dhe pa durim
qe te behesh fati IM!!!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Ti per mua je si nje poeme ne doreshkrim,
je pjesa me e embel e shpirtit tim,
je ai engjell qe me dhe ate buzeqeshje te embel e plot ves,
qe sdo ta harroj gjersa te vdes
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Nje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.
Trego tani ti çfar mendon?!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Gjer sa toka rrutullohet rreth diellit, gjer sa uji ne natyre te buroje,
Gjeri sa te me shuhet jeta, zemra ime ty do te dashuroje !!!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Ai me puthi kur isha ne gjume, ne buzen gushe,ne qerpik.
Thone se vdes kur te puthin ne gjume.
Ah keshtu te vdes cdo dite!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Ne bangat e shkolles moj mike
dy emra u gdgenden dikur
as vete se mbaj mendi si me ike'
dhe zemeres i vura nje gur

d\U nadame ne erresire se jeta ndarje ka
po zemra lamtumire
zemres nuk i tha

Dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondit
se mali me malin s' takohet po njerzit
takohen nje dite
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Zemren ma shkatrrove shpirtin ma ke djegur skam fuqi tjetoj pa ty jam e Vdekur
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Mos më le në pranverë,
mos më le të mjerë,
mos më le pa lule,
mos më le pa erë.
Mos më le pa ëndërra,
mos më le pa gjumë,
mos më le të pa lutem,
se të Dua Shumë,
 

MasteR

I'm offline
Titulli: SMS dashurie...

Dikush me pyeti :- Te mungon ?? Nuk munda te
thoja asnje fjale. Dicka mu duk sikur mu
mbeshtoll ne fyt dhe befas lotet pushtuan
fytyren time !! Ne mendje kisha imazhin tend.
Imazh ky qe me shoqeron cdo moment, qekur
dielli lind dhe deri sa ai perendon. ‪
 
Last edited:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: SMS dashurie...

Kur njeriu dashuron nuk ka frikë...
Miqësia e vërtetë nuk e njeh zilinë dhe dashuria e vërtetë nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurinë ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri tepër nuk është Mjaft....
Xhelozia lind me dashurinë po nuk vdes gjithmonë bashkë me të...
Në rini jetojme që të dashurojmë në pleqëri dashurojmë që të jetojmë...
Dashuria bën botën të rrotullohet ose e thënë ndryshe...
Ndoshta është budallallek të qash për dikë, por është e mrekullueshme të mendosh që lotët mund të thonë atë që fjalët s'e thone dot kurrë...
Kurrë mos ji i frikësuar ti thuash dikujt që e do, ata mund të ta thyejnë zemrën, por ti mund të thyesh të tyren nëse nuk ja thua..
 

Clara

Antarë i Respektuar
Me Mbaj Ne Zemer Se Nuk Te Lendoj
Me Mbaj Ne Shpirt Se Nuk Te RendoJ
Ne Jeten Tende Te Lutem Me Mbaj
Se Te Dua Une Nuk Kam Faj
Gjithcka Me Ty Une Dua Ta Ndaj
...Te Me Falesh Kur Une Kam Faj
Te Dua Te Them Por Ti S'me beson
Degjo Zemren Time Mbase E Kupton,.
 

Ai_Tipi

C’era una volta
Me Mbaj Ne Zemer Se Nuk Te Lendoj
Me Mbaj Ne Shpirt Se Nuk Te RendoJ
Ne Jeten Tende Te Lutem Me Mbaj
Se Te Dua Une Nuk Kam Faj
Gjithcka Me Ty Une Dua Ta Ndaj
...Te Me Falesh Kur Une Kam Faj
Te Dua Te Them Por Ti S'me beson
Degjo Zemren Time Mbase E Kupton,.
Po aq ven ka zemra shkret ☹ Si nuk pretendoj nai njona me hy ne shtepirt ☹
 
  • Haha
Reactions: NGU

lovely

Anëtar i ri
rrah kembana cdo mengjes zgjohet gjeli si kendez , celen lulet ne pranvere , e une sfle por rri ne dere ,,,
 
Top