• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Si i kendojne shqiptaret dashurise??

dmth?ma perkethe icik po deshe.:D:D
e humb komplet kuptimin pataj :D
po he se po ta perkthej sa per kureshtje.......eshte shume e bukur ne dialektin e tyre :D

Cfar kane veturat qe i biejne sirenes
Nusen e Hysenit e kendojne me nje fjale, e vikasin
haahhaha kjo eshte vetem nje strofe se vazhdon pastaj edhe me tutje por nuk e di :(
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Ajo qe solla une eshte kenge qytetare shkodrane e vjeter dhe shume e bukur. Duhet ta kesh degjuar por ndoshta ste kujtohet. Pastaj a kerkoheshin kenge dashurie apo jo?
Portokallja kenge shkodrane? Une e dija qe eshte e jugut, ngaqe atje rriten agrumet ne pergjithesi.:konfuz:
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Ajo qe solla une eshte kenge qytetare shkodrane e vjeter dhe shume e bukur. Duhet ta kesh degjuar por ndoshta ste kujtohet. Pastaj a kerkoheshin kenge dashurie apo jo?
Jo mo lal perkundrazi ajo keng me pelqen shum madje e kendoj dhe vet live me kitare me nje shok:D

Por ketu meduket se behet fjal per keng folklorike jo per balada:D

Gjithsesi e respektoj posimin tend
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Si i kendojne shqiptaret dashurise??

A dashni dashni e vjeter smunem me tpa m dikon tjeter
e pse tlash dikur m te harru smunda kurr
Citt:Meda
 

Passion

Banned
Titulli: Si i kendojne shqiptaret dashurise??

Pikoi vesa e mengjesit,
Hapi dielli syrin e zjarrte
Neper fushe c’ta ndieva hapin,
Shoqe moj!

Bej te them nje fjale te embel,
Po ti iken behesh ere,
Rend e qesh por si nje flutur
Neper fushen tone te gjere.

Ref .
Do te vij si fllad i majit,
Do te gjej , moj lule fushe
Faqet c’t’u bene flake te
kuqe,
kur te thashe do te marr nuse.

Ne mes shoqesh ty te gjeta,
Gruri i arte dallgezonte,
Neper fushe c’ta ndjeva zene,
Shoqe moj!

Muzika Luan Zhegu
Interpretuar nga Tonin Tershana
 
Top