• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shpirti...ekziston ?

Lauri

Anunnak
Më fal Alfa. Herë Coban e herë dele(apo qëngj pak rëndësi ka), e kuptoj simbolizmin që përdoret sipas interesit në një varg biblik.
Qengji i sakrificës për Pashkë, është Jezus Krishti dora vetë.
Pra në këtë rast Jezusi është qëngji që bariu( i Ati) që sakrifikon të birin :)
PS. Alfa mund të di diçka më tepër mbi ju? Ke studiuar teologji apo e jeni besimtar, o thjethë një pasion te religjonit.
Deshiroj të bëj një kuadër me kë po flas. Flm
 
Top