• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shkencëtarët mahniten nga ajo që gjetën ne fund te detit

fund-detit.jpgRreth 160 kilometra larg Luizianës dhe Alabamas, shkencëtarët kanë kapur një kallamar gjigant në thellësitë e deteve amerikane.

Surpriza erdhi pas 120 orë regjistrim nën thellësinë e detit dhe njerëzit pas kësaj filluan të qajnë. “Ne ishim të gjithë të ngazëllyer, edhe pse po përpiqeshim të ndalonim, sepse duhej të siguroheshim se ishte ajo që besonim”, tha Edie Widder, themelues i Organizatës për Kërkimin dhe Mbrojtjen e Oqeanit.Ekipi ka shikuar pa pushim pamjet, për të thënë se me të vërtetë ishte një kallamar i ri gjigant.

Ekipi i ekspeditës i sponsorizuar nga NOAA ka mobilizuar sistemin e veçantë të kamerës Medusa, i cili, për shkak të LED-it, të veçantë të dritës që duket si një kandil fosforeshent, tërheq krijesat në thellësitë e oqeaneve – të cilat, sipas shkencëtarëve, janë mjaft të frikësuar nga tingujt dhe ndriçimi i automjeteve të zhytura me telekomandë, kështu që ato regjistrohen rrallë./topchannel
 

Komentet

Top