• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 

Comments

Normal që ka projekt.

Po shof pamje live. Paska zbarku LSI me mbrojt ndertesen kazerme veper kulture.

Komplet politike dhe kjo gje.
 
Nuk ka asnje projekt!

Ka si jo. Madje u tjetersua nga projekti fillestar që mos kishte kulle mbi teatrin e ri ashtu sic donin artistet. Projekti fitues është i një studio te huaj super projekt arkitekturor kam qene kur u prezantua.

Mjaft me politike ae dukeni si dele skandal.
 
Last edited:
Nuk e di robi c`te mendoje,tjeret ne bote kur një objekt është mbartes kulture,historie arti,i rikonstruktojne ne identitetin që ka ndertersa.
KY kap fadromat,sikur na mbyten objektet e lashtesise e trashigimis kulturore ne kohe,e o burra te pastrojme ca.
O Nev e shef që ka disinformim.

Ajo ndertese ska ndonje vlere kulturore. Ka qene ndertese që sherbente si kazerme ushtrise italiane. Enveri e ktheu ne teater dhe pjesa tjeter ju dha ministrise se brendshme.

Tani nese ajo zone ka 1 plan zhvillimi per tu dukur me bukur mua sme duket e keqe kjo gje madje e perkrah. Tani del LSI ju hap barku per Tiranen. 1 tufe militantesh që shajne e gjuajne policine dhe pastaj ulerasin kur ju vejne prangat dhe i shoqerojne ne polici. Cpune ka politika me teatrin?!

Ama e keqe me duken 2 aspekte dhe ketu duhet te fokusohet opozita:

1. Si kane menduar kompesimin pronareve te truallit rreth asaj zone ku do te ndertohet.
2. Korrupsioni i kesaj afere.
 
Me vjen keq që ke rene pre e propagandes. Une te di per te zgjuar😉
Se di kush po ben propagande ketu
Por ajo cf thote Marla është :
Clidhje ka politika me teatrin?
Per mua është thjeshte per rremuje.
A është veper kulturore?
Doli që jo.

A ka projekt te ri?
Po
Fjala teater per mua..mendoj ato te Italise..te Vienes...vezullues,te medhenj

Por keto jane pikepamje që as mua as ty e askujt tj sna heqin apo shtojne pike...sepse mendimi yne ketu seshte se ndryshon gjerat andej.
 
O Nev e shef që ka disinformim.

Ajo ndertese ska ndonje vlere kulturore. Ka qene ndertese që sherbente si kazerme ushtrise italiane. Enveri e ktheu ne teater dhe pjesa tjeter ju dha ministrise se brendshme.

Tani nese ajo zone ka 1 plan zhvillimi per tu dukur me bukur mua sme duket e keqe kjo gje madje e perkrah. Tani del LSI ju hap barku per Tiranen. 1 tufe militantesh që shajne e gjuajne policine dhe pastaj ulerasin kur ju vejne prangat dhe i shoqerojne ne polici. Cpune ka politika me teatrin?!

Ama e keqe me duken 2 aspekte dhe ketu duhet te fokusohet opozita:

1. Si kane menduar kompesimin pronareve te truallit rreth asaj zone ku do te ndertohet.
2. Korrupsioni i kesaj afere.
E kuptoj ,dhe nese vertete ai projekt, mbeshtet ne mendime te fushes perkatese,dhe ketu nuk kam parasysh vetem,ate ndertimore por dhe ate te vlersimit te objekteve ne vleren e tyre,dhe nese ai mendim per rindertim dhe projektim vjene nga një grup prefesionistesh dhe pa ngjyra politike as une s`kam ndonje kundershtim.
Ama kjo forma e brohorimave te c`do hapi,ku del një palo kryeminister e një tjeter kryetar partie duke bertitur si gomej,ne c`do hap që behet apo hidhet,është me te perzier zorret e barkut.
Prandaj ne jemi te ndeshkuar si popull ,pikerishe nga politikanet që drejtojne.
Ama keta kane ndertuar me kujdes tufat e deleve,te militanteve me tru te shplare, per aq kohe sa do egzistoje tufat,keta jane te garantuar që do brohorasin ne gjuhen e gomejve.
 
Se di kush po ben propagande ketu
Por ajo cf thote Marla është :
Clidhje ka politika me teatrin?
Per mua është thjeshte per rremuje.
A është veper kulturore?
Doli që jo.

A ka projekt te ri?
Po
Fjala teater per mua..mendoj ato te Italise..te Vienes...vezullues,te medhenj

Por keto jane pikepamje që as mua as ty e askujt tj sna heqin apo shtojne pike...sepse mendimi yne ketu seshte se ndryshon gjerat andej.
Pikerisht.

Rama e do artin dhe ne kete rast ka bere super zgjedhje besomeni kur ta shihni te ndertuar.
 
E kuptoj ,dhe nese vertete ai projekt, mbeshtet ne mendime te fushes perkatese,dhe ketu nuk kam parasysh vetem,ate ndertimore por dhe ate te vlersimit te objekteve ne vleren e tyre,dhe nese ai mendim per rindertim dhe projektim vjene nga një grup prefesionistesh dhe pa ngjyra politike as une s`kam ndonje kundershtim.
Ama kjo forma e brohorimave te c`do hapi,ku del një palo kryeminister e një tjeter kryetar partie duke bertitur si gomej,ne c`do hap që behet apo hidhet,është me te perzier zorret e barkut.
Prandaj ne jemi te ndeshkuar si popull ,pikerishe nga politikanet që drejtojne.
Ama keta kane ndertuar me kujdes tufat e deleve,te militanteve me tru te shplare, per aq kohe sa do egzistoje tufat,keta jane te garantuar që do brohorasin ne gjuhen e gomejve.

Po pra ketu biem dakort. Sduhet politizuar.

Jam pro cdo lloj forme zhvillimi te vendit.

Opozita te bej punen, te mbledhe fakte dhe ti drejtohet gjykates per afera korruptive apo ne ka raste shkelje te drejtash te njeriut te cenimit te prones private.
 
Se di kush po ben propagande ketu
Por ajo cf thote Marla është :
Clidhje ka politika me teatrin?
Per mua është thjeshte per rremuje.
A është veper kulturore?
Doli që jo.

A ka projekt te ri?
Po
Fjala teater per mua..mendoj ato te Italise..te Vienes...vezullues,te medhenj

Por keto jane pikepamje që as mua as ty e askujt tj sna heqin apo shtojne pike...sepse mendimi yne ketu seshte se ndryshon gjerat andej.
P
Se di kush po ben propagande ketu
Por ajo cf thote Marla është :
Clidhje ka politika me teatrin?
Per mua është thjeshte per rremuje.
A është veper kulturore?
Doli që jo.

A ka projekt te ri?
Po
Fjala teater per mua..mendoj ato te Italise..te Vienes...vezullues,te medhenj

Por keto jane pikepamje që as mua as ty e askujt tj sna heqin apo shtojne pike...sepse mendimi yne ketu seshte se ndryshon gjerat andej.
Ne fakt kur thua nuk është veper kulkturoe, tregon thjesht injorance. Nejse
Nuk ka shqiptar te besoje që kjo ska lidhje me politiken kur vet Edi Rama si politikan ka 20 vjet që kerkon ta prishe dhe e prish me argumentin qesharake se kjo është e shemtuar. Kur objektet e prish politika vjen era korrupsion.
Nuk ndertohet një veper me dhune. Duhet degjuar dhe zeri i qytetareve. E vendosin ata, jo Edi Rama apo Veliaj. Pse nuk u be referendum ? Pse gjith ky nxitim? Pse nuk i prit gjykata kushtetuese? Pse nderhyn policia? Kush i komandon?
 
P

Ne fakt kur thua nuk është veper kulkturoe, tregon thjesht injorance. Nejse
Nuk ka shqiptar te besoje që kjo ska lidhje me plitiken kur vet Edi Rama si politikan ka 20 vjet që kerkon ta prishe dhe e prish me argumentin qesharake se kjo është e shemtuar. Kur objektet e prish politika vjen era korrupsion.
Nuk ndertohet një veper me dhune. Duhet degjuar dhe zeri i qytetareve. E vendosin ata, jo Edi Rama apo Veliaj. Pse nuk u be referendum ? Pse gjith ky nxitim? Pse nuk i prit gjykata kushtetuese? Pse nderhyn policia? Kush i komandon?
Ia edhe ti ke te drejte.
Po tani ca do bejme? 😆

Pra si njera ane e politikes si tjetra jane te zhytyra ne hale.

Keshtuqe une kam hequr dore nga politika e keto zenkat gjithe pasion :)
 
është bere moj moter publike. Sja vlen te shkruj me sepse ka shume tension politik.

Une si marla artdashese me pelqen e bukura. Jam kunder politizimit te artit dhe institucioneve te saj.
Na trego projektin. Ai projekt që ishte ne fillim nuk është se firma fusha u terhoq. Tani na trego projektin publik ku është?
 
Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
Po ata pisa perse e kane shembur ne ate ore

Ne ate ore nuk punohet
Hajduti punon
 
Te gjithe policat atje duhen arrestuar e duan rrahur
Nuk mbajne largesine e duhur ne kohe pandemie.
Nese një femi ne park trajtohet ashtu. Atehere keta duhen trajtuar me keq.


Gjithashtu keto lloj gjera nuk mund te ndodhin ne kete kohe sepse është pa drejtesi ndaj atyre që kundershtojne. është një veprim i ulet, i pabese,thike mbas shpine dhe poshterim.

Plus thyen rregullat e qetesise

Poshte te korruptuarit
 
Sondazhi onlinene Top Chanel, që njihet pro Rames.

@Marla e ke pa ?

O Ridi që te sqarojme dicka. Marla kur flet per politike është shume objektive që do te thote flas te drejten pa kurre fare interesi te majte apo te djathte pasi nuk varet jeta ime nga politika direkt sepse indirekt normal që me prek si qytetare e ketij vendi .

Vitin tjeter ne qershor ka zgjedhje. Aty e shpreh populli vullnetin ke kutia e votimit jo ke sondazhet e mediave te kapura nga krimi dhe nga interesa politike.
 
O Ridi që te sqarojme dicka. Marla kur flet per politike është shume objektive që do te thote flas te drejten pa kurre fare interesi te majte apo te djathte nuk varet jeta ime nga politika .

Vitin tjeter ne qershor ka zgjedhje. Aty e shpreh populli vullnetin ke kutia e votimit jo ke sondazhet e mediave te kapura nga krimi dhe nga interesa politike.
Po çfarë vullneti do shprehi populli mes djallit dhe shejtanit?

Voto njerin katastrof
Voto tjetrin katastrof
Sido që te votojne njesoj do dali.
 
O Ridi që te sqarojme dicka. Marla kur flet per politike është shume objektive që do te thote flas te drejten pa kurre fare interesi te majte apo te djathte nuk varet jeta ime nga politika .

Vitin tjeter ne qershor ka zgjedhje. Aty e shpreh populli vullnetin ke kutia e votimit jo ke sondazhet e mediave te kapura nga krimi dhe nga interesa politike.
Kjo media është i qeverise dhe prape sondazhi del ndryshe.
E ke pa pamjet e dhunes nga policia?
 
Po çfarë vullneti do shprehi populli mes djallit dhe shejtanit?

Voto njerin katastrof
Voto tjetrin katastrof
Sido që te votojne njesoj do dali.

Po dakort jam edhe me kete.

Puna është që tranzicioni ne shqiperi do vazhdoje edhe per shume vite te tjera. Thembra e akilit nese ka shprese është reforma ne drejtesi. Kalimi i gjithe politikaneve nen siten e vettingut vetem keshtu mund te largohen nga politika te kooruptuarit. Por deri sa te ndodhe kjo populli vazhdon ta haje nga te dyja palet.
 
Top