• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sëmurej dhe asnjë mjek nuk e shëronte, habitet kur mëson për dhomën e saj

Hera

Βιβλίο φάγος
Sëmurej dhe asnjë mjek nuk e shëronte, habitet kur mëson për dhomën e saj

14 March 2019
0
Një grua frikësohet se ajo është helmuar ngadalë nga myku në banesën e saj të vjetër, duke shkaktuar vite lodhjeje, humbje kujtese dhe humbje flokësh.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/03\/mykvajze.jpg"}[/IMG2]
Emma Marshall, 29 vjeçe, jetonte në një pronë në Hackney, në lindje të Londrës, muret e së cilës përbënin myk. Ajo kishte jetuar në këtë apartament që nga 2014-ta.

Që atëherë, shëndeti i saj është dobësuar në mënyrë të vazhdueshme, pasi simptomat e lartcekura gati se nuk ia morën jetën.

Marshall, e cila punon në industrinë e muzikës, shkoi në vizitë tek mjekë të ndryshëm. Por asnjëri prej tyre nuk e dinte pse trupi i saj ndjehej kaq i dobët.

Në fund të vitit të kaluar, Marshall, e cila tha se po qëndronte e shtrirë për simptomave të saj, paguhej për të parë një mjek mjekësor funksional që punonte në mjekësi alternative.

Një mostër urine zbuloi se nivelet e saj të mikotoksinës – shkaktuar nga myku – ishin jashtë normales.
 
Last edited by a moderator:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
S"ka gje me te rrezikshme se myku i lageshtires
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Une e lexova ...pastaj hyra ne googel e lexova me gjate per mykun e nuk e besoja
 
Top