• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rishtimi i Neo në oper.

Rishtimi i Neo në oper.

 • Abstenim

  Votat: 1 4.3%
 • Pro

  Votat: 10 43.5%
 • Kundra

  Votat: 12 52.2%

 • Totali i votuesve
  23
 • Poll closed .

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

Konventa për mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut dhe privacys:
version i thjeshtuar i disa neneve dhe protokolleve të saj
Neni 1 – Detyrimi për të respektuar të drejtat e njeriut dhe ne irc
Rootet duhet t’i sigurojnë çdo pesoni që ndodhet brenda juridiksionit të tyre të drejtat e
kësaj Konvente.
Neni 2*‐*Ndalimi i skllavërisë dhe i imponimit te mendimit te lire.
Askush nuk mund të trajtohet si skllav apo të gjykohet si i tille nga pushteti i irarkise.
Neni 3 – E drejta për liri dhe siguri
اdo personkush ka të drejtën e lirisë
اdo person i gjykuar ka të drejtë të dijë shkakun e gjykimit dhe te paraqes arsyetimin e tij.
*Neni 4*‐*E drejta për respektimin e jetës private
اdokush ka të drejtën e respektimit të jetës së tij private dhe
korrespondencës së tij.
Neni 5*‐*Liria e shprehjes
اdokush ka të drejtën të shprehë dhe të shkruajë atë që mendon, si dhe të japë e marrë
informacione.
Kjo e drejtë përfshin edhe lirinë qe duhet te ket nje user ne irc.
Neni 6*‐*Ndalimi i diskriminimit
اdokush ka të drejtë të gëzojë të drejtat private te përcaktuara në këtë Konventë pa dallim ngjyre,
seksi, gjuhe, bindjeje politike ose fetare apo origjinës së tij.
Neni 7*‐*Ndalimi i shpërdorimit të të drejtave
Asnjë dispozitë e Konventës nuk mund të cënojë të drejtat dhe liritë e përcaktuara në të.

Spo flas me e spo komentoj asgje ju hect mbare cuna.Gjithnje me kan pelqyer idet tuaja.beni si themi ne,e mos veproni si veprojm ne.
 
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

pershendetje perseri,une pak dite me pare votova abstenim per Neo sepse nuk e dija arsyen e heqjes.mbasi lexova per punen e modulit dmth te pergjimit te privatit nuk jam dakort per kete xhest... nuk kam gje personale me njeri por pergjimi i privatit tim (marr veten time si shembull qe mos te marr dike tjeter) nuk eshte aspak e drejte,prandaj vota ime te kaloje vote kunder..flm
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

hahahaha sa bukur shkoi votimi tani. Ishte 7 kunder 7 pro e nje abstenim e un nuk kisha votuar, sa votova u ben 8 kunder natyrisht 7 pro e nje abstenim. Si me magji shikoj mbas 35 minutash votat jan 8 pro e 7 kunder :D. Na keni mor per budallej neve o si osht kjo puna? Ktu po shikohet edhe serioziteti ;)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Apsara mos eshte gje opers? Pranaj ja hoqa i vot tung
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Pe: Rishtimi i Neo në oper.

hahahaha sa bukur shkoi votimi tani. Ishte 7 kunder 7 pro e nje abstenim e un nuk kisha votuar, sa votova u ben 8 kunder natyrisht 7 pro e nje abstenim. Si me magji shikoj mbas 35 minutash votat jan 8 pro e 7 kunder :D. Na keni mor per budallej neve o si osht kjo puna? Ktu po shikohet edhe serioziteti ;)
Timi , nuk ka opsion te tille vbullnetin qe ndrron votat (per sa di une te pakten) Le te flas ketu dhe Eltoni qe perdor shume vite kete sistem forumi. Me vjen keq qe e coni biseden ashtu.
Tema eshte hapur per nje qellim te caktuar dhe ketu dalin shume gjera tjera, Fudbollisti, ti pse skerkove te informohesh ne radh te pare pastaj votoje pro ose kundra? Ose absenim ne rast se nuk doje te votoje ...

Timi, Ne te vertete veprimin e kryeu Root, por kjo sdo te thote se votimin tim duhet ti pergjigjeni kategorimatikisht "nuk ka vlere" ! Si ska vlere nje votim i bere nga nje user 10 vjecar? Seshte nevoja te tregojme ketu potencialet e askujt. Sepse ketu ndjehem i fyer nga pergjigja "Root". E kam cituar dhe here tjeter qe duhet te jemi sistem demokrat dhe jo monark. Sepse perndryshe i bje qe te behet dikur root nese deshiron te kete nje mendim per ecurine e serverit qe krijuam me ndihmen e cdo kujt prej nesh.
 
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

UrL po mire une s`kerkova por edhe ju ama nuk biseduat iher ne #opers per kete ceshtje si ishte puna a e heqjes edhe pse..por e udhet prap per votim duke e ditur qe disa naga ne sdim gje se c`behet ne shell me module e gjera te tilla.ke cenohet e drejta e fshehtesise se gjerave private. ne chat ka gra e burra te martuar,ne privat japin andresa,te dhena personale qe sdonte dikush tjeter ti merrte vesh.flm
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Ka mundesi moderimi te votave... sot mjes pash votat 8 me 8 po timi e ka ngatarru se kupton qe serjozitetin po e prish apsara....
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Spo mohoj asgje ne lidhje me privatesine. Privatesia duhet te jete primare ne Irc.
Dhe mua sme informoji njeri deri sa u interesova personalisht, s`mund te dij se kush eshte informuar apo jo. Kjo eshte pergjegjsia e Root qe sna lajmeruan qofte edhe me nje pm massive.
 

rpx

Antarë i ri
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

Instalimi i Spy Module (Module Spiunimi) nga Neo dhe akti i pergjimit te bisedave Private midis users te Albnetwork.

Ky eshte nje akt teresisht jashte tolerancave te pranueshme te stafit te Albnetwork. Privatesia eshte dicka shume e shtrenjte dhe teper delikate sot ne internet, dhe ne e kemi mbrojtur dhe respektuar gjithmone kete te drejte tek perdoruesit e IRC, ashtu dhe sic e kemi deklaruar gjithmone.
Ne jemi ne djeni per punen qe ju ka dhuruar Neo keto vite dhe qe i jeni shume mirnjohes per kete gje. Por ne tani jemi nje rrjet i bashkuar, dhe me rregulla te perbashketa ku nuk ekziston koncepti i imunitetit, deri tek root admins. Nje shkelje e till eshte e nivelit me te larte qe ekziston ne cdo cep te botes sot. Nga shume institucione kjo denohet rende me gjoba dhe/ose burgime, ndersa ne thjesht po heqim nje akses.
Duke vazhduar me tej, pothuajse te gjith serverat tane jane te lokalizuar ne Shtetet e Bashkuara, qe na ben neve te varur nga ligjet e vet Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Neqoftese nje user me shtetesi Amerikane na raporton ne tek organet shteterore, atehere do kemi nderhyrje nga F.B.I. Mos e merni per shaka sepse kjo ka ndodhur me networks te tjere me perpara. Une personalisht kam emrin tim ne 2 servera, 2 domain names, dhe karta krediti me te gjitha informacionet e mia private DHE si shtetas amerikan mua me troket F.B.I. ne cdo shtet te botes ku lejohet ekstradimi, Shqiperia eshte nje nga ato shtete. PRA perfundimisht Neo nuk mund te shtohet ne nje akses ku mund te konsiderohet si Staf Administrativ i Albnetwork, ose mua do me duhet te mbyll 2 servera dhe te transferoj domain names diku tjeter.

Shenim: Ju lutem mos ja fusni pordhes kot me demokracira dhe monarkira kur se keni fare idene se si funksjonojne gjerat ne boten reale, dhe PO IRC eshte dicka reale kur na implikon disave direkt ne jeten private!!!
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Pe: Rishtimi i Neo në oper.

Instalimi i Spy Module (Module Spiunimi) nga Neo dhe akti i pergjimit te bisedave Private midis users te Albnetwork.
Shenim: Ju lutem mos ja fusni pordhes kot me demokracira dhe monarkira kur se keni fare idene se si funksjonojne gjerat ne boten reale, dhe PO IRC eshte dicka reale kur na implikon disave direkt ne jeten private!!!
Do te isha shume mirenjohes qe te marresh mbrapa fjalet qe me drejtohesh personalisht. Skam lejuar dhe ste lejoj as ty qe te me drejtohesh ne kete fjalor.
Akti i tij sic e kam permendur dhe vete qe ne fillim te temes eshte shume i rende .

Lexo me vemendje se cfare kam shkruar ne pergjigjet e mesiperme perpara se te kthesh pergjigje i irrituar nga veprimi i tij. Imuniteti i tij i hequr eshte dhe ne rast se eshte ne listen e opers.

Ke shume te drejte (e perseris) qe e mbron mendimin tend deri ne kulm por te drejten e nje shansi te dyte smund tja mohosh asnjerit duke kercenuar me largim te servereve te tu. nuk eshte zgjidhja kjo... (O beni sic them une o une largohem.) Meqe permende boten reale dhe ligjet shoqerore prano se dhe zgjidhja per nje ceshtje te rende eshte gjyqi. Dhe votimin ketu merre si gjykim i nje ceshtje te rende penale ku merret me vendimin e gjykatesve.
 

rpx

Antarë i ri
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

ne rradhe te pare me fal per ofendimin.

E dyta. Une kam qen suportues per ta rishtuar Neo, der ne momentin kur kjo u be publike me ane te ketij votimi.

E treta. Une nuk cenova ne asnje far menyre per te hequr servera, kjo do ishte shume e ulet nga ana ime, dhe ti po te me njohesh mua nuk do mendoje ashtu. Ajo qe po thoja eshte qe une dal si person fizik ne rastin kur behet nje akuze zyrtare ndaj Albnetwork. Kete gje ASNJERI nuk po e mer ne konsiderate ketu por secili vazhdon me mendimet dhe idealet e veta. Qe te me kuptoni me mire....Une cenohem personalisht si Eno nga ligji Amerikan i privatesise deri sa servera dhe domains ekzistojne nen emrin tim PERSONAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

rpx sinqerisht ke shume te drejte. E di se cfare eshte pergjegjesia dhe ne rastin tend ti bje ne konflikt te drejteperdrejte me ligjin.
Mbase u keqkuptova nga fjalet tende dhe kjo per arsye se hera e pare qe kocidon qe te bisedojme bashke, qofte dhe ne keto rrethana pak stresuese.

Nuk justifikoj ne asnje menyre veprimin e tij, dhe nuk them qe hajd se ska gje... Ajo qe mu duk e drejte ne moralin tim personal eshte qe te pakten te vendoset ne menyre te perbashket fati i tij ne server. Kaq !!! Ne qofte se rrezultati ketu del qe ai te mos shtohet, jam i pari qe do respektoj kete!

Si ti dhe une duket qe jemi stresuar. Jam kthyer dhe po vazhdoj per kete teme mbas 2 vjetesh qe pothuajse sjam fare aktiv ne irc vetem dhe vetem per arsyet qe te permenda me siper.

Sinqerisht u befasova kur mora vesh se cfare kishte bere!!! Kurr nuk pretendoj te rikthehet dhe ti jepet i njejti besim... qe kishte! Pra ne nje post qe nuk do jete i demshem per ty... dhe per asnje nga ne.
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

Mbrema te gjithve. Skam pas internet ndaj dhe skam shkruar, shum shpejt do e rilidh dhe sapo ta bej do shkruaj te jap opinionin tim. Temen e lexova shum perciptas pasi skam koh per momentin ta lexoj. Do doja te shkruaja shum per ti bere replik disave por koha ma ndalon. Vota ime esht pro dhe sapo votova. Me vone do sqaroj psene. Per fund, nuk e kam ditur qe ka ekzistu Spy i instaluar nga Neo. Shkruhemi se shpejti... Kalofshit mire
 

ARMAGEDDON

Antar Aktiv
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Mos e beni qimen trra!! Gjerat tragjike gjithmone e kan nje fund te shpejt, si ne rastin konkret ose shtojeni ose mos e shtoni.
Neo ka ber gabim, biles gabim fatal qe dikujt i kushton ne kurriz me hipotezen "SIKUR ose AMA PO TE ISHTE".

rxp,nese cdo gje do nisej kaq realisht sac po behet kjo teme te siguroj qe askush sdo kishte mare mundimin ti hynte ksaj valle qe ne hapjen e chatit dhe deri me sot ne mirembajtien e tij. Vullneti i te gjith operave duket qarte ne kete nen-Fv dhe gjithmone gjendet nje zgjidhje e dyte nese deshira eshte e mire dhe e paster pa inate personale apo individuale!

Shume usera kan gabuar dhe kan marr shanse te shumta per tu rishtuar si ne oper apo ne staff room, duke qen kaq serjoze dhe meqe ju cenoka privacy nje useri, ne staf room i cenohet dhe personaliteti dhe dinjiteti sipas bisedave qe behet dhe koha qe futet te kaloj ne main i iken dem dhe me eksperience te keqe, gje qe ben ne mos rifutjen e tij/saj me ne chat! Perse? Sepse nje founder, sop, aop, vop apo user normal nuk sillet ashtu sic duhet te qendroj, ne baz te nje rregulloreje qe eshte per baze dhe nuk zbatohet tamam sic duhet! Eshte me e thelle gjeja sesa duket! Kujdesni ne mendime dhe vendime!

Nga sa e njoh personalisht Neo-n, jam i sigurt qe ate Spy botin e ka len padashje, se logset ska ca do ju donin se chatin ka dashur ta lej prej kohesh por ne kemi kembegulur qe te qendronte e te na ndihmonte me serverin! Dhe ne nje mos tentativ per rishtimin e tij do ishte e pa vler e mos respektuese ndaj stafit.

Jam i mendimit te rishtohet!
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Mroma All .. Kam 2 dit qe lexoj kte tem dhe me vika shum keq pse kjo tem paska mar kte ngjyre, mendoja ndryshe .. pikesepari do mundohem ti pergjigjem disa postimeve qe kam lexuar nga ju ketu.. kaloj tek me extrremja qe ka postuar rpx * dua te them dhe jam mese i sigurte per kte gje nese x / y user nuk complain(ankohet) per te drejten e tij( that he's beeen spyed ON ) ne networkun ton asgje nuk ndodh me FBI ste trroket njeri , ne serverin tend mund te instalosh te cinstalosh cte teket .. mendoj te rrish i qet ne kte aspekt :) . nuk do kishe aspak per baze heqjen e tij nga root kundrejt FBI nese do ndodhte nje gje e tille..


Shtoj qe eshte mese e vertet per disa fragmente qe jan shkruar me siper qe ne duhet te mbrojm te drejten e cdo kujt aty ( privacy etj... ) por kjo nuk do te thote te mos falesh dike.
Rrim shtrremet dhe flasim drejt me pasterti ka qen mese e pare qe neo ka punuar ne ate server.. pra smund tja hedhim posht me nje fatkeqsi qe ndodhi ndaj tij (shanci dyte ne cdo vend TE BOTES jepet jo vetem ne IRC)

T'mendosh Largimin e tij: kush do nga ju te ishte , *Nese fjalet qe shkruan ste besohen!..* detyrimisht do dorzohesh dhe me tej te largohesh nga serveri( flasim per persona te rritur dhe me seder ).. apo jo ?
Mendoj qe gjerat mos te meren kaq private duke menduar qe( ai mund tme ket ber spy dhe mua) dhe te kembngulni me potenc ndaj shancit tij te DYTE , flitet gjithmone per nje shanc i DYTE !!! Ska pse kembngulet ndaj askujt qe i ka len vend vetes, cdo kush te jet.
Nuk detyroj ne rishtimin e tij por jam mese i sigurt qe te drejten qe ka pasur per gjith kto vite nuk e ka shfrytezuar/kthyer ne abuzim ..Do ishte me kenaqsi te trregonit pak xhentiles ndaj 1 personi qe kishit afer dhe 1 personi qe sapo u largua nga ty ...*


Me teper spo e zjas se ska kuptim, SIGURISHT QE NEO TE RISHTOHET!, PRO!!!

nick: Mafia
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Meqe nuk kisha linje te mire e nuk me merrte voten time vendosa me e lene per sonte te te shifja se si do vinte ky votim , postimin dhe mendimin tim e kam thene me lart...Mesa shof disave ju prish endra dhe une sonte po ja bej realitet Pro 10 Kunder 8 dhe Abstenim 1 ... :) Mos Harroni cdo njeri gabon , nese sot ishte Neo neser mund te jeni ju (njeri qe do ta provonte dicka te tille) , Njerzit lindin rriten dhe gjate jetes gabojne , po nuk gabove nuk meson...Po lexoj shum komente te shum pjestareve te stafit , Nuk e kuptoj por mesa shof Rrjeta e madhe merr mbrapa dhe peshqit e vegjel. Shpresoj kjo pune te zgjidhet me mirekuptim...Gabimi eshte Gabim dhe Cdo gabim e ka nje Falje.! Shpresoj qe kto tema e debate ne Fv mos merren me perbuzje e me kercenim access ne chat...Kjo eshte nje Bot reale ku miqesia , respekti e cdo gje mund te fitohet me aq sa ke mundesi por e dim shum mire qe humbet per nje shkronje me shum sec duhet...Mos e zgjas kot ...Neo Ja vlen te jet ne staff ! Cdo gje qe ka bere do vi nje dite do harrohet , te gjith do harrohemi nje dit keshtu qe le te vazhdojme chatin si miq te ri apo te vjeter ! Bashkimi ben Fuqin..:) Shpresoj qe kjo teme ti jepet nje fund te lumtur :)

Ju Faleminderit !

The_AnGeL Ose Bruno !:)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Ju pershendes nderkohe qe po bej publike vendimin qe mora per sa i perket rishtimit te neo,

Duke pare se shume vete jan pro edhe pak kunder dhe duke vlersuar se Neo akoma nuk e mori mundimin te shprehet per ate cka ndolli vlersoj se do i duhet pak kohe per te rikoperuar mardheniet e tij me stafin. Dikush e fal dikush jo po jan shume pjestar te pa kenaqur me kete veprim po ashtu edhe ju qe keni votuar pro... Mendoj se duhet pak kohe per neo. Gjithe te mirat.
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Rishtimi i Neo në oper.

Te njejten gje do shkruaja dhe une. Biles shume ketu do kene menduar se Neo kerkoji te hapet kjo teme , por ju siguroj se nuk ishte ne dijeni fare.
Por shoh qe ai se merr as ai mundimin te shprehet ose te "shfajsohet" ne nje fare menyre. Dhe pse votat pro jane me teper se ato kundra, eshte me mire qe ky problem te harrohet ketu dhe gjerat te jene keshtu sic jane tani. Dhe ne rast kthimi te tij me gjithe kto vota kundra do kishte padyshim ferkime te tipeve te ndryshme.

Nese ka dikush tjeter dicka per te shtuar, ju lutemi shprehuni tani pasi do kerkoj qe kjo teme te fshihet.
 

shijaksi

Antarë
Pe: Rishtimi i Neo në oper.

Se kuptoj pse diskutoni per dicka qe ska vend per diskutim :O
Ky njeri nuk duhet te rikthehet kurre ne #Opers Staff se perben rrezik! FLM pavarsisht se personalisht kam rrespekt per Neo-n si Neo por qe ne baze te asaj qe ka ber se meriton rikthimin ne staff.
Gjithsesi ky ngelet thjesht mendimi im!
Kalofshi Bukur!

Kundra
 
Top