• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Real Madrid kampion i Evropës “Undécima”

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои


Ndeshja finale e gjitha madriliene në San Siro shumë e fortë dhe dramatike, pasi u pa gjithçka…nga rastet, golat dhe penalltitë e humbura, por në fund me një fitues Real Madridin.

Klubi mbretëror Real Madrid që kërkonte titullin e 11-të, në histori të klubit, luajti më mirë në pjesën e parë, pati posedimin e topit, shënoi golin e epërsisë përmes kapitenit Sergio Ramos, lejoi posadimin kundërshtarit të tij në pjesën e dytë, por ka huq dy raste shumë të mira me Benzema dhe Bale, dhe ishte shumë e qartë se do të dënohen ën vazhdim.

Me të nis pjesa e dytë e cila ishte fantastike për Atl.Madrid, u akordua penallti e cila ishte “e dyshimtë”, pas duelit Pepe-Torres, dhe përgjegjësinë për të gjuajtur e mori Antoine Griezmann. Francezi gjuajti fuqishëm dhe e qëlloi shtyllën. Por, Atletico nuk u dorëzua dhe vazhdoi të kërkonte golin e barazimit të cilin e arriti përmes rezervistit dhe lojtarit fantastik, Yannick Ferreira-Carrasco. Ish anëtari i Monaco, e dërgoi ndeshjen në vazhdime të cilat ishin shumë të lodhshme për lojtarët.

Edhe 30 minutat tjerë nuk dhuruan golat çka nuk mund të thuhet edhe për rastet e krijuara, andaj trofeun më të çmuar të futbollit evropian e ngritën “mbretërit” me golin e fundit dhe vendimtarë që e shënoi Crsitiano Ronaldo pas kryesrjes së penalltive. //korneri
 
Top