• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar
Shumë ekspertë të dietave theksojnë se qumështi dhe djathi duhen shmangur sa më shumë të jetë e mundur sepse konsumimi i tepërt i tyre rrit rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës dhe diabeti.

Por një studim i ri ka dalë në përfundim se ushqimet e pasura me yndyrna ndihmojnë në mbajtjen e një truri të shëndetshëm.

Shkencëtarët amerikanë dhe australianë kanë vëzhguar 1000 persona të rritur dhe zbuluan se ata që konsumonin çdo ditë qumësht, djathë dhe kos arritën rezultate më të mira në testet e zgjuasisë se sa ata që konsumonin shumë pak bylmet.

Studimi është publikuar në revistën ‘International Dairy Journal’.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

Prandaj jemi te zgjuar ne shqiptaret se djathi i bardhe ose kackavall s'mungon ne tavolinat tona :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

C'mu kujtua mua tani "kreja e qumshtit" te valuar kur ftohet ne tepsi,..sa me ka marre malli,,ta shijoj nje rriske buke te ngrohet e kren siper,,MMMm..:)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

Cuna mos leshoni rastin pa thithur? Per cilin qumesht behet fjale konkretisht? :ciaoo:
 

Endrra

VIP
Staf në FV.AL
Pe: Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

Japonezet ,,,do na dalin se jane budallenja nga ky studimi,pra !!!!!

Dihet qe ne vendet aziatike .Kine ,Japoni nuk konsumohen bulmetrat ...Studim pa baze
 

Katara

Antarë i Respektuar
Titulli: Qumështi Dhe Djathi Ju Bëjnë Më Të Zgjuar

Fakt Qumeshtin e perdor vec kur bej kafe m qumesht
:p Smduket vetja e zgjuar
 
Top