• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Quhet insekti shkop dhe është ndër më të rrallët në natyrë...Ky është insekti i zi shkop i cili njihet për bukurinë e tij pasi është një specie e rrallë që gjendet vetëm në një zonë të vogël prej 12 hektarësh në malet e Perusë veriore.

Zbuluar vetëm në vitin 2005, asgjë nuk dihet për këtë insekt por besohet të jetë më aktiv natën kur ngjyrosja e tyre e thellë e zezë i mban të fshehura nga grabitqarët.

Ata janë gjithashtu të armatosur me një gjëndër në pjesën e pasme të kokës së tyre, e cila, kur kërcënohet, mund të spërkasë një substancë gërryese, me erë të fortë.

Për shkak se habitati i tyre natyror është aq i vogël, mbijetesa e tyre është e pasigurt por për fat të mirë njerëzit janë duke bërë vazhdimisht përpjekje për mbarështimin e tyre për t’i nxitur që të shumohen e të shtohen.


Syri.net
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qenka shume i shemtut. :p
 
Top