• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje - pergjigje te ndryshme...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Vie

Baba...ti je dhe do mbetesh mon IDOL.
Mos u ngaterroni me me VIE se koha mbaroi .:D
Merruni me dike tjeter ok ? Mos filloj te flas si ju se di te sillem dhe si tme sillen ;)
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Vie, jam tallur sa kam qeshur me lot me cmendurite qe te shkruaja ne privat. Por ti s'dashke ta pranosh qe ka qene tallje. OK, atehere jepi, paraqite si perversitet... Nese do, binde veten se edhe kur @MaYaDa, @Vajza, @Amara_La_Negra, etj. me thone pervers, e kane me te vertet dhe jo me shaka.
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Vie, jam tallur sa kam qeshur me lot me cmendurite që te shkruaja ne privat. Por ti s'dashke ta pranosh që ka qene tallje. OK, atehere jepi, paraqite si perversitet... Nese do, binde veten se edhe kur @MaYaDa, @Vajza, @Amara_La_Negra, etj. me thone pervers, e kane me te vertet dhe jo me shaka.
Ta them virtualisht pasi nuk e Kam iden sesi mund te jesh for real .Gjithsesi virtualisht x mua je pervers dhe kete e them Serio 😉
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Ta them virtualisht pasi nuk e Kam iden sesi mund te jesh for real .Gjithsesi virtualisht x mua je pervers dhe kete e them Serio 😉
Bere mire qe e qartesove faktin qe opinioni tend bazohet vetem te ato cfare lexon ne virtualitet. Gjithsesi po i shkruaj disa mendime.

Ti e di fare mire qe une i jap prioritet humorit dhe nuk nguroj t’a bej kete edhe me nuanca seksuale. Per shembull, dedikimi piblik qe te bera te forumi i vjeter me ate skenen ku gjoja garoja ne lojrat olimpike duke menduar per ty dhe qe rezultoi ne eksitim, skualifikim, etj..., nuk le asnje dyshim mbi perdorimin e seksualitetit si mjet humori. Isha ne dijeni te rrezikut se shaka te atilla do kishin edhe pasoja per sa i perket imazhit tim ne forum. Por mendova “eshte thjesht hapsire virtuale - e rendesishme eshte qe te qeshim, te largojm vemendjen nga streset e jetes se perditshme per pak caste”. Ndoshta eshte faji im qe nuk marre ne konsiderate disa rregulla shoqerore - sidomos ne kulturen shqiptare. Nejse...

Nese dyshoni te arsyetimi im i mesiperm, dhe mendoni se po perpiqem te shtremberoj te verteten duke e maskuar si humor, atehere me duhet te prek edhe nje tjeter aspekt por duke lene jashte shume detaje sepse s’dua te permend emra. Nese une jam pervers atehere pse dreqin te njejtat antare qe bejn ate akuze kanr toleruar komunikimin tim me mesazhe private me nuanca seksuale?!
Per me teper, pse te njejtat antare u bejn ‘like’ dhe ‘love’ aq shume prej mesazheve seksuale qe u dergoja ne privat?! Keshtu i bje qe edhe ato kane shije te ngjashme (qofte ne erotizem qofte ne humor!)...

Une nuk jam ketu t’u jap leksione antareve mbi moralin dhe vlerat shoqerore dhe romantike. Por eshte pak e teperuar kur disa prej jush me fusni ne kategorine e perversitetit, kur ju vete jeni aq fleksibel me vlerat tuaja sa “zhvisheni & q...” me shkronja ne forum/chat edhe pse jeni ne lidhje ne jete te vertete, madje disa prej jush edhe te fejuara/martuara!

Pa permendur emra, do jap ca shembuj. Nje antare qe me kane quajtur pervers, edhe pse ne privat me e shumta qe kam bere me te eshte qe kam folur per recipetat e saj. Madje e kuptueshme si shaka. Me sa kam degjuar, “zonja” ne fjale eshte e martuar dhe poashtu ka edhe dashnor... Ku e gjen guximin ajo te me thote perverse kur ajo i shkel normat morale me VEPRIME, jo thjesht me shkronja si une. Nje tjeter “zonje” ka bere te njejten akuze, perseri pa e ditur se fjala do mberrinte te une. Me kete “zonje” kam pasur shume pak komunikim seksual ne privat (pa permbajtje ekstreme!), dhe ajo i bente reagim me ‘love’ ose ‘like’ pothuajse cdo gjeje qe i shkruaja. Nje tjeter ‘krijese femer’, se ajo fjalen ‘zonje’ nuk e meriton as me ironi, shkruan ne publik ‘E mbyll me tap dhe Barnabas nuk ja jap’, dhe sigurisht shton edhe akuzen e perversitetit. Edhe kjo me reagime pozitive kur i shkruaja ne privat me tone seksuale. MADJE me ate krijese mesazhet ishin ekstreme sepse qellimi i VETEM i imi ishte tallja... (Histori me vete pse dhe si e beja!) Pavaresisht se ne kete rast une e kuptoj pse ajo e portretizon si perversitet, pse dreqin reagonte ne menyre aq pozitive gjate atyre bisedave?! Une tallesha ndersa asaj i pelqente aq shume vulgariteti im sa me thoshte “dua te te tregoj fotografine time por jo ketu ne forum” (po parafrazoj!). Une bera sikur nuk kuptova sepse nuk kisha asnje interes seksual te ajo... Pastaj, kur une nuk i’a varja, dhe kur e kuptoi qe po tallesha, degjoj se u dergonte antareve screenshot nga bisedat tona... Sa per kuriozitet po shtoj edhe dicka tjeter: miqte me vendosen ne dijeni per ate qe ajo po bente, por nuk kerkova hakemarrje ndaj krijeses ne fjale edhe pse mund ta kisha bere me lehtesine me te madhe fale informacionit konfidencial qe kam per te.
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Bere mire që e qartesove faktin që opinioni tend bazohet vetem te ato çfarë lexon ne virtualitet. Gjithsesi po i shkruaj disa mendime.

Ti e di fare mire që une i jap prioritet humorit dhe nuk nguroj t’a bej kete edhe me nuanca seksuale. Per shembull, dedikimi piblik që te bera te forumi i vjeter me ate skenen ku gjoja garoja ne lojrat olimpike duke menduar per ty dhe që rezultoi ne eksitim, skualifikim, etj..., nuk le asnje dyshim mbi perdorimin e seksualitetit si mjet humori. Isha ne dijeni te rrezikut se shaka te atilla do kishin edhe pasoja per sa i perket imazhit tim ne forum. Por mendova “është thjesht hapsire virtuale - e rendesishme është që te qeshim, te largojm vemendjen nga streset e jetes se perditshme per pak caste”. Ndoshta është faji im që nuk marre ne konsiderate disa rregulla shoqerore - sidomos ne kulturen shqiptare. Nejse...

Nese dyshoni te arsyetimi im i mesiperm, dhe mendoni se po perpiqem te shtremberoj te verteten duke e maskuar si humor, atehere me duhet te prek edhe një tjeter aspekt por duke lene jashte shume detaje sepse s’dua te permend emra. Nese une jam pervers atehere pse dreqin te njejtat antare që bejn ate akuze kanr toleruar komunikimin tim me mesazhe private me nuanca seksuale?!
Per me teper, pse te njejtat antare u bejn ‘like’ dhe ‘love’ aq shume prej mesazheve seksuale që u dergoja ne privat?! Keshtu i bje që edhe ato kane shije te ngjashme (qofte ne erotizem qofte ne humor!)...

Une nuk jam ketu t’u jap leksione antareve mbi moralin dhe vlerat shoqerore dhe romantike. Por është pak e teperuar kur disa prej jush me fusni ne kategorine e perversitetit, kur ju vete jeni aq fleksibel me vlerat tuaja sa “zhvisheni & q...” me shkronja ne forum/chat edhe pse jeni ne lidhje ne jete te vertete, madje disa prej jush edhe te fejuara/martuara!

Pa permendur emra, do jap ca shembuj. një antare që me kane quajtur pervers, edhe pse ne privat me e shumta që kam bere me te është që kam folur per recipetat e saj. Madje e kuptueshme si shaka. Me sa kam degjuar, “zonja” ne fjale është e martuar dhe poashtu ka edhe dashnor... Ku e gjen guximin ajo te me thote perverse kur ajo i shkel normat morale me VEPRIME, jo thjesht me shkronja si une. një tjeter “zonje” ka bere te njejten akuze, perseri pa e ditur se fjala do mberrinte te une. Me kete “zonje” kam pasur shume pak komunikim seksual ne privat (pa permbajtje ekstreme!), dhe ajo i bente reagim me ‘love’ ose ‘like’ pothuajse cdo gjeje që i shkruaja. një tjeter ‘krijese femer’, se ajo fjalen ‘zonje’ nuk e meriton as me ironi, shkruan ne publik ‘E mbyll me tap dhe Barnabas nuk ja jap’, dhe sigurisht shton edhe akuzen e perversitetit. Edhe kjo me reagime pozitive kur i shkruaja ne privat me tone seksuale. MADJE me ate krijese mesazhet ishin ekstreme sepse qellimi i VETEM i imi ishte tallja... (Histori me vete pse dhe si e bëja!) Pavaresisht se ne kete rast une e kuptoj pse ajo e portretizon si perversitet, pse dreqin reagonte ne menyre aq pozitive gjate atyre bisedave?! Une tallesha ndersa asaj i pelqente aq shume vulgariteti im sa me thoshte “dua te te tregoj fotografine time por jo ketu ne forum” (po parafrazoj!). Une bera sikur nuk kuptova sepse nuk kisha asnje interes seksual te ajo... Pastaj, kur une nuk i’a varja, dhe kur e kuptoi që po tallesha, degjoj se u dergonte antareve screenshot nga bisedat tona... Sa per kuriozitet po shtoj edhe dicka tjeter: miqte me vendosen ne dijeni per ate që ajo po bente, por nuk kerkova hakemarrje ndaj krijeses ne fjale edhe pse mund ta kisha bere me lehtesine me te madhe fale informacionit konfidencial që kam per te.
Brenda kontureve te forumit e thash e percaktova biles. Nqs do te konsideroja pervers te semure sdo e merrja mundimin tju pergjigjesha.Por per syt e mi perversiteti jot eshte cute. 😉
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Brenda kontureve te forumit e thash e percaktova biles. Nqs do te konsideroja pervers te semure sdo e merrja mundimin tju pergjigjesha.Por per syt e mi perversiteti jot është cute. 😉
Mos valle kemi ndonje keqkuptim ketu per sa i perket kuptimit te fjales pervers... Sepse mua s’me tingellon edhe aq ‘cute’ kur thua ‘je pervers dhe e kam seriozisht’. Nejse...
 

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
Mos valle kemi ndonje keqkuptim ketu per sa i perket kuptimit te fjales pervers... Sepse mua s’me tingellon edhe aq ‘cute’ kur thua ‘je pervers dhe e kam seriozisht’. Nejse...
Te gjithe jemi pervers, femra, meshkuj, gjyshi, nipi. Papa dhe i burgosuri


Ke pervers cute
Ke pervers jo cute


Kur ta thote cute thuj flm :D
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top