• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje - pergjigje te ndryshme...

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Bere mire që e qartesove faktin që opinioni tend bazohet vetem te ato çfarë lexon ne virtualitet. Gjithsesi po i shkruaj disa mendime.

Ti e di fare mire që une i jap prioritet humorit dhe nuk nguroj t’a bej kete edhe me nuanca seksuale. Per shembull, dedikimi piblik që te bera te forumi i vjeter me ate skenen ku gjoja garoja ne lojrat olimpike duke menduar per ty dhe që rezultoi ne eksitim, skualifikim, etj..., nuk le asnje dyshim mbi perdorimin e seksualitetit si mjet humori. Isha ne dijeni te rrezikut se shaka te atilla do kishin edhe pasoja per sa i perket imazhit tim ne forum. Por mendova “është thjesht hapsire virtuale - e rendesishme është që te qeshim, te largojm vemendjen nga streset e jetes se perditshme per pak caste”. Ndoshta është faji im që nuk marre ne konsiderate disa rregulla shoqerore - sidomos ne kulturen shqiptare. Nejse...

Nese dyshoni te arsyetimi im i mesiperm, dhe mendoni se po perpiqem te shtremberoj te verteten duke e maskuar si humor, atehere me duhet te prek edhe një tjeter aspekt por duke lene jashte shume detaje sepse s’dua te permend emra. Nese une jam pervers atehere pse dreqin te njejtat antare që bejn ate akuze kanr toleruar komunikimin tim me mesazhe private me nuanca seksuale?!
Per me teper, pse te njejtat antare u bejn ‘like’ dhe ‘love’ aq shume prej mesazheve seksuale që u dergoja ne privat?! Keshtu i bje që edhe ato kane shije te ngjashme (qofte ne erotizem qofte ne humor!)...

Une nuk jam ketu t’u jap leksione antareve mbi moralin dhe vlerat shoqerore dhe romantike. Por është pak e teperuar kur disa prej jush me fusni ne kategorine e perversitetit, kur ju vete jeni aq fleksibel me vlerat tuaja sa “zhvisheni & q...” me shkronja ne forum/chat edhe pse jeni ne lidhje ne jete te vertete, madje disa prej jush edhe te fejuara/martuara!

Pa permendur emra, do jap ca shembuj. një antare që me kane quajtur pervers, edhe pse ne privat me e shumta që kam bere me te është që kam folur per recipetat e saj. Madje e kuptueshme si shaka. Me sa kam degjuar, “zonja” ne fjale është e martuar dhe poashtu ka edhe dashnor... Ku e gjen guximin ajo te me thote perverse kur ajo i shkel normat morale me VEPRIME, jo thjesht me shkronja si une. një tjeter “zonje” ka bere te njejten akuze, perseri pa e ditur se fjala do mberrinte te une. Me kete “zonje” kam pasur shume pak komunikim seksual ne privat (pa permbajtje ekstreme!), dhe ajo i bente reagim me ‘love’ ose ‘like’ pothuajse cdo gjeje që i shkruaja. një tjeter ‘krijese femer’, se ajo fjalen ‘zonje’ nuk e meriton as me ironi, shkruan ne publik ‘E mbyll me tap dhe Barnabas nuk ja jap’, dhe sigurisht shton edhe akuzen e perversitetit. Edhe kjo me reagime pozitive kur i shkruaja ne privat me tone seksuale. MADJE me ate krijese mesazhet ishin ekstreme sepse qellimi i VETEM i imi ishte tallja... (Histori me vete pse dhe si e bëja!) Pavaresisht se ne kete rast une e kuptoj pse ajo e portretizon si perversitet, pse dreqin reagonte ne menyre aq pozitive gjate atyre bisedave?! Une tallesha ndersa asaj i pelqente aq shume vulgariteti im sa me thoshte “dua te te tregoj fotografine time por jo ketu ne forum” (po parafrazoj!). Une bera sikur nuk kuptova sepse nuk kisha asnje interes seksual te ajo... Pastaj, kur une nuk i’a varja, dhe kur e kuptoi që po tallesha, degjoj se u dergonte antareve screenshot nga bisedat tona... Sa per kuriozitet po shtoj edhe dicka tjeter: miqte me vendosen ne dijeni per ate që ajo po bente, por nuk kerkova hakemarrje ndaj krijeses ne fjale edhe pse mund ta kisha bere me lehtesine me te madhe fale informacionit konfidencial që kam per te.
Per Delin je shum ok
Privatisht kam folur me jo pak por dhe jo shum anetare dhe me ka ndodhur që te kem bo batuta sic boj dhe publikisht ketu pa e vra fare menjen ( kam qen gjithmon e till dhe live... plus kam administruar faqe te tilla dhe sma kan marr asiher per keq. Mbaj akoma shoqeri te vjeter nga ajo epoke virtuale)
Vetem një here jan keqkuptuar dhe ka dal ne kerkes explicit. Mbrapa një ekrani e kuptoj dhe un tani që mund te dukem ndonjeher e "egzagjeruar" sepse nuk e kupton me çfarë toni tjetri po te shkruan dhe un jam cik e trash.

Anyway
Bashk sa mesazhe mund te kemi shkembyer? Shum pak. Dhe e vetmja gjo perverse që ke është ajo maska ne avatar 🤣
Ve ndonje qenush me fjongo që ti dukesh me i embel 😝
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
aq shum me pelqen sa te them te dua

Isha seksual?
Ncuq. Ke qen gjithmon shum i respektueshem dhe kur mund te kem
aq shum me pelqen sa te them te dua

Isha seksual?
kBwJqr2acQZtC.gif


Amen bro 💋


Po
Din te pikturosh?
Po
Dhe pse kam me shum se 13 vjet që e kam lene... kam ndermend ta rifilloj sepse me jepte shum qetesi dhe kenaqesi

Sipas teje sa ore duhet te zgjaste dita? Me shum apo me pak se 24?
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Njecik po
Por njerzit jan shum "trubullt"... jan te prekur nga mbyllja e tepruar 😔
I degjoj me vemendje dhe mund vetem ti inkurajoj me fjale që i merr era sepse as vet si besoj.


Si reagon kur shikon një nene që i jep gjoksin femijes ne publik ?
Ps:shpejt foto ti
 

Bledi_Shady

finoallafine
Bere mire që e qartesove faktin që opinioni tend bazohet vetem te ato çfarë lexon ne virtualitet. Gjithsesi po i shkruaj disa mendime.

Ti e di fare mire që une i jap prioritet humorit dhe nuk nguroj t’a bej kete edhe me nuanca seksuale. Per shembull, dedikimi piblik që te bera te forumi i vjeter me ate skenen ku gjoja garoja ne lojrat olimpike duke menduar per ty dhe që rezultoi ne eksitim, skualifikim, etj..., nuk le asnje dyshim mbi perdorimin e seksualitetit si mjet humori. Isha ne dijeni te rrezikut se shaka te atilla do kishin edhe pasoja per sa i perket imazhit tim ne forum. Por mendova “është thjesht hapsire virtuale - e rendesishme është që te qeshim, te largojm vemendjen nga streset e jetes se perditshme per pak caste”. Ndoshta është faji im që nuk marre ne konsiderate disa rregulla shoqerore - sidomos ne kulturen shqiptare. Nejse...

Nese dyshoni te arsyetimi im i mesiperm, dhe mendoni se po perpiqem te shtremberoj te verteten duke e maskuar si humor, atehere me duhet te prek edhe një tjeter aspekt por duke lene jashte shume detaje sepse s’dua te permend emra. Nese une jam pervers atehere pse dreqin te njejtat antare që bejn ate akuze kanr toleruar komunikimin tim me mesazhe private me nuanca seksuale?!
Per me teper, pse te njejtat antare u bejn ‘like’ dhe ‘love’ aq shume prej mesazheve seksuale që u dergoja ne privat?! Keshtu i bje që edhe ato kane shije te ngjashme (qofte ne erotizem qofte ne humor!)...

Une nuk jam ketu t’u jap leksione antareve mbi moralin dhe vlerat shoqerore dhe romantike. Por është pak e teperuar kur disa prej jush me fusni ne kategorine e perversitetit, kur ju vete jeni aq fleksibel me vlerat tuaja sa “zhvisheni & q...” me shkronja ne forum/chat edhe pse jeni ne lidhje ne jete te vertete, madje disa prej jush edhe te fejuara/martuara!

Pa permendur emra, do jap ca shembuj. një antare që me kane quajtur pervers, edhe pse ne privat me e shumta që kam bere me te është që kam folur per recipetat e saj. Madje e kuptueshme si shaka. Me sa kam degjuar, “zonja” ne fjale është e martuar dhe poashtu ka edhe dashnor... Ku e gjen guximin ajo te me thote perverse kur ajo i shkel normat morale me VEPRIME, jo thjesht me shkronja si une. një tjeter “zonje” ka bere te njejten akuze, perseri pa e ditur se fjala do mberrinte te une. Me kete “zonje” kam pasur shume pak komunikim seksual ne privat (pa permbajtje ekstreme!), dhe ajo i bente reagim me ‘love’ ose ‘like’ pothuajse cdo gjeje që i shkruaja. një tjeter ‘krijese femer’, se ajo fjalen ‘zonje’ nuk e meriton as me ironi, shkruan ne publik ‘E mbyll me tap dhe Barnabas nuk ja jap’, dhe sigurisht shton edhe akuzen e perversitetit. Edhe kjo me reagime pozitive kur i shkruaja ne privat me tone seksuale. MADJE me ate krijese mesazhet ishin ekstreme sepse qellimi i VETEM i imi ishte tallja... (Histori me vete pse dhe si e bëja!) Pavaresisht se ne kete rast une e kuptoj pse ajo e portretizon si perversitet, pse dreqin reagonte ne menyre aq pozitive gjate atyre bisedave?! Une tallesha ndersa asaj i pelqente aq shume vulgariteti im sa me thoshte “dua te te tregoj fotografine time por jo ketu ne forum” (po parafrazoj!). Une bera sikur nuk kuptova sepse nuk kisha asnje interes seksual te ajo... Pastaj, kur une nuk i’a varja, dhe kur e kuptoi që po tallesha, degjoj se u dergonte antareve screenshot nga bisedat tona... Sa per kuriozitet po shtoj edhe dicka tjeter: miqte me vendosen ne dijeni per ate që ajo po bente, por nuk kerkova hakemarrje ndaj krijeses ne fjale edhe pse mund ta kisha bere me lehtesine me te madhe fale informacionit konfidencial që kam per te.
pse paska edhe keshtu ee, screenshot gjera?
por mos u ndje keq, se me screeshotsat e tu, paske ndihmuar me shume se një person.
kush e di sa pellgje me uje ke mbushur lool lool
 

Desa

Temet Nosce
Nuk e shoh veten të tillë.

Si e definoni marrëzinë?
 
Top