• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Apostasia - braktisja nga islami

Pergjigjet kleriku jusuf al-karabaui: Po të lejohej braktisja nga islami nuk do të kishte pasur më Islam menjehere pas vdekjes se Profetit. Denimi eshte me vdekje

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Bashkangjitje vidios siper.

Arabet po braktisin islamin. Jetë të fshehura dokumentar BBC

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Vetem 20% e te gjithe muslimaneve ne bote, jane arab soo :D

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

E verteta? cfare eshte e verteta??


Pergjigjet islamisti Dr Hani al.Sabi: Profeti ju tha fisit Kurjash: "une kam sjelle masakren mbi ju" (duke bere me shenje prerjen e kokes). Profeti vete ka masakruar..!!
"Muhamedi u ka nxjerrë sytë me gozhda, prerë këmbët e duart hajdutëve e lënë të vdesin (fisit Urjana)"

"Kjo eshte koha e vertete e xhihadit(luftes)"


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Titulli " Prijes i besimtarve"

Pergjigjet kleriku Jaser Habibi nga kuvajti: "Kushdo qe pranon kete titull, eshte homoseksuar pasiv..!!!
E njejta gje eshte edhe per kalifet, sundimtaret, sulltanet e dinastive(te dikurshem dhe ne ditet e sotme).
Shejtani iu fut gishtin në prapanicë e vagjinë të gjithë te porsalindurve!


 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A qan Statuja e Shen Marise ? A ndegjon, a sheh qe i luten te krishteret ? Pergjigjet me vepra Pastori :

p.s. :

Nje nder videot me te preferuara te miat lol

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Ketu flitet per gjera serjoze, pyetje & pergj. mbrenda besimit te caktuar. Dhe jo c'mendojne te tjeret per besimin e te tjerve.
hoxhe nuk ke nevoje te dalesh nga kafazi, ke mjaft banane ketu.


Rregullat gjate dhe pas ngrenjes

Pergjigjet hoxha Dh- Ramadani: "nqs te bjen ne toke nje cope ushqim mos e tret por haje, Muhameti ka thene mos je le shejtanit.
Dhe pas ushqimit te mos i pastroni gishtat me faculeta por te lepini gishtat dhe te fshini mire pjaten ne fund.
Sepse ketu qendron bereqeti, thote Profeti i Allahut


[video=youtube;J4lU-GM2SBU]https://www.youtube.com/watch?v=J4lU-GM2SBU[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A ka kohë të kufizuar kur sbon me i pre thonjët apo me bërë dush ?

Pergjigjet Drr Krasniqi: Per thonjet max 40 dit, ndersa per dush nuk ka obligim, ne islam pastertia eshte pjese e saje, te pakten minimalisht duhet te pastrohet nje here ne jave.

by Lauri: Robi qelbet me nje dush ne jave :jo: Nuk po them 3-2 dushe ne dite gjate stines se nxehte, por te pakten 1 dush ne dite qe te rifreskohesh e pastrohesh :fkorenti:

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

I nderuari Prift Lauri, gjerat jane shume serioze, madje Pastori e thoshte te verteten, te gjithe e duartrokisnin, sa dhemb e verteta:yep:

Ja edhe nje banane per ju, kapppe:prift:

Pyetje-përgjigje pas debatit historik në Unionin e Oksfordit me Dr. Zakir Naik


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Pyetje-përgjigje pas debatit historik në Unionin e Oksfordit me Dr. Zakir Naik

Nuk kam kohe te tepert te harxhoj pas budallenjesh si Zakir Naik & co. Merrem pak me ty ketu ne fv se me duhesh per replike...!! Ndonse nuk ke ndryshim me Zekir Naik :murit:

Vetem ne 5 min 25 gabime
:uff::uff:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Si te perdoret prezervativi..!

Shpjegon myslimanja me ferexhe nga shoqata morokine ALCS
(+18)

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Perderisa kam akoma banane, replika do kesh, jane ushqim per ju:biciklete:

A lejohet racizmi ne Kishe ? Prifti pergjigjet me vepra edhe kesaj radhe duke sulmuar nje zezake brenda kishes dhe duke e sulmuar: :puthje:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Pse kerkon ne fund te botes, ke afer shtepise sate ne Shkup..;)

A jane myslimanet paqsore!

Rrahje ne xhamin e Isa Begut Shkup

 

Marla

Urbi et Orbi
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Mua e gjithe kjo teme me duket tendencioze dhe ofenduese per besimet perkatese.Sme duket normale qe per te mbrojtur fene qe i perkasim te hedhim balte dhe te ofendojme besimet e tjera.

Do ju lutesha te ishit me te kujdesshem dhe te diskutonit pa ofenduar besimet fetare te kujtdo qofshin!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Tani gjeu vendin bananeve nga poshte, mqs nuk ke uri tani. Na i qelbe temat me dallavere

Ne xhamine e kosoves besimtaret qellojne me pistolet


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Mua e gjithe kjo teme me duket tendencioze dhe ofenduese per besimet perkatese.Sme duket normale qe per te mbrojtur fene qe i perkasim te hedhim balte dhe te ofendojme besimet e tjera.

Do ju lutesha te ishit me te kujdesshem dhe te diskutonit pa ofenduar besimet fetare te kujtdo qofshin!
Ke te drejte Marla, por nuk po sjell argumente nga nje ane kunder pales tjeter. Por vetem pytje-pergjigje mbrenda nje pale. Dhe nuk filloj si tendencioze tema, por vetem per ndalesat absurde qe kjo fe ndalon.

Kur qepet loverboy si morr pa tjeter qe do prishen temat dhe marrin kete forme. Temen edhe mund ta mbyllni po deshet pasi po e degjeneron fare ky.

Argumente kam me 1000-ra te kesaj natyre, mbrenda islamit pa i cenuar askush nga jashte sic po ben ky hoxha i forumit
/shendet

ps. Kapet me te krishteret qe nuk i kane asnje faj. Une nuk prezantoj asnje ane religjoze. Prandaj te krishteret po i sakrifikon krejt pa lidhe me postimet e tij, dhe asnje i krishtere nuk po i thote asnje fjale.
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Nuk ka perse te mbyllet tema. Temen time andej e ke prishur te teren me video out of space, dhe akoma jane andej. Ne mungese te argumenteve, kercen nga dega ne dege per banane. Kopshti eshte i gjate dhe i gjere, do sjellim me bollek banane kudo qe t'jesh, sado qe mundohesh ta njollosesh fene time, s'ke per t'arritur, dhe nje gje, BIG LIKE per SHARE videove qe ua ben lol :D

Vazhdojme me bananen tjeter, pasiqe morrat nuk hane banane :p

Ne FOX NEWS, prifti pyetet, si kane pasur femije, femijet e Adamit & Eves, me fjale tjera, si jane shumuar ? Prifti nuk di t'pergjigjet, dhe qeshin se bashku tgjithe :p

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

sado qe mundohesh ta njollosesh fene time, s'ke per t'arritur
Pikerisht kjo qe ti nuk kupton. Fene tende po ta dhjesin koleget e tu klerik, dhe ish-myslimanet, njerez te ndershem dhe te sinqerte.


Islami nga ish muslimani. Muhamedi profet i rremë!

Kurani e Allahi terror!!!

 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Islami eshte i delire nga ajo cfare thone armiqte :D Kot lehin qente, karvani ecen perpara !:

Catholic TV, e pyesin ish pastorin, e konvertuar ne Islam, Yusuf Estes, perse e braktise Krishterimin ?

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Nga cila kishe vjen ky çobani qe gjeti strehe ne islam? Pasi kisha katolike nje fare kategorie çobanesh, po ju jep shkelm bythve e po i nxjerr perjashta... Dikush do grua, dikush eshte pederast, pedofil etj...


-Katoliket tradicional te Romes(Vatikani)
-Katoliket Orjental
-Kisha Ortodokse
-Kisha Protestante
-Kisha Valdeze
-Kisha Batiste
-Kisha Evangjeliste
-Kisha Pentekostale – evangjelizem protestant.
-Kisha Mormone
-Kisha Kalvinizmit
-Kisha Anglikanezit
-Kisha Aveniste
-Deshmitaret e Jehovait
----------------------------------------------------------------

Vazhdojme me pytjen e rradhes.

Pas nje fatua(urdherese fetare) per xhihad duhej futur fitila dinamiti ne prapanice, por me pare duhej stervitur vrima me mardhenje me muxhahdin. Pyes se a me lejohet kjo mardhenje seksuale me ta per kete qellim te xhihadit??

Sheiku pergjigjet: Ne parim eshte e ndaluar, sidoqofte xhihadi eshte me i rendesishem dhe eshte kulmi i islamit. Atehere nuk ka gje te keqe ne te. Asnje detyre nuk merr perparsi mbi xhihadin...prandaj tu duhet te sodomizohesh

 
Top