• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse duhet të hani mëngjesin

Pse duhet të hani mëngjesin

 • Po, gjithmone !

  Votat: 4 16.7%
 • Periodikisht, here po & here jo !

  Votat: 11 45.8%
 • Jo, asnjehere !

  Votat: 9 37.5%

 • Totali i votuesve
  24

Jeta

Anëtar i Respektuar
Sapo hap syte du me hanger mengjes. Nuk ha shume asnjehere, por ha me rregull.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Te mendosh qe tere nates stomaku ka zbrazur gjithcka, logjikisht duhet te ushqehesh ne mengjes. Mirepo koha jo gjithmone premton. Une mengjesin e hap me nje te njollosur (machiatto) perhere. Pastaj pas ores 10 marr 2-3 byreke sa per te vene dhjam ne vend te gabuar :(

o Nostra po ku i fut bre shoku 2-3 byreke aman te keqen LOL LOL

spara ha pi kafe shume sidomos ne pune :(
 

vlora

PeJaNeZe
varet,por ne pergjithsi s´kam kohe per buke...zgjohem shume heret!
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
U be ca dite qe po ha mengjes..Ne oren 10 e ca por qe mengjes eshte gjithmone.
 
une po nuk hengra mengjes haj dru (nga mami :D)
nganjehere i iki pa ngrene po shumicen e rasteve haj me zor
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Mir qe ne sondash ishte opcioni her po her jo ... dmth 2 ose 3 dit ne mengjes nuk ha pas 2 ose 3 dite ndoshta me vie mir te ha ne mengjes :)
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
mengjez jo .... po i fusim naj capuccino corneto ...ose me raste sambuca corneto
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Hani mëngjes, që të mos shëndosheni

Hani mëngjes, që të mos shëndosheniHani mëngjes, që të mos shëndosheni. Alarmi i fundit vjen nga kongresi kombëtar, "Ushqimi dhe Metabolizmi i Fëmijëve", i mbajtur së fundmi në Verona.

Përveç shqetësimeve, kongresi ka zbuluar dhe një detaj shumë të rëndësishëm për shëndetin e të vegjëlve: nëse i bindim ata të konsumojnë rregullisht mëngjesin, atëherë jemi në rrugën e duhur dhe mund ta parandalojmë rrezikun që në të ardhme të mos bëhen obezë.

Kush është obez në fëmijëri, ka shumë probabilitet që edhe kur të rritet të mbetet i tillë. "Një studim i fundit për temën në fjalë tregon se konsumimi i rregullt i mëngjesit është i lidhur ngushtë me treguesin e peshën së trupit", shpjegon një ekspert, i cili është sekretar shkencor i kongresit.

Me fjalë të tjera, pavarësisht nga faktorët e tjerë (mosha, seksi, aktiviteti fizik e kështu me radhë), sa më rregullisht ta konsumoni mëngjesin, aq më i vogël është rreziku për t'u shëndoshur. Për të gjithë ata që nuk e dinë, mëngjesi është shumë i rëndësishëm, sepse përveç karbohidrateve, të cilat nevojiten si "karburant" për aktivitetet shkollore, plotëson edhe ushqimet e tjera esenciale, siç është kalciumi i qumështit. Dita duhet të nisë me një mëngjes të shijshëm, sepse ai përbën 60 për qind të kalorive të ditës.
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Hani mëngjes, që të mos shëndosheni

kjo eshte e vertete por cuditerisht se di pse jam mesuar qe nuk ha kurre mengjes....si i behet tani??? a mund ta mesoje veten te ha rregullisht mengjes???
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Titulli: Hani mëngjes, që të mos shëndosheni

Me kalimin e kohesh e me deshire arrihet cdo gje pa harruar vullnetin :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Pse duhet të hani mëngjesin

Nqfse 1 banane dhe 1 croissant quhet mengjes, aq ha une. Gje tjeter s'ha dot se eshte shum shpejt per mua...sikur me veshtiroset me henger me shume. Normale edhe 1 kafe e du se s'ben.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Pse duhet të hani mëngjesin

Une jo nuk ha asnjehere...Pi kafen me cigare ne mengjes,dhe kaq...Asgje me shume...
 
Top