• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Poezite e mia.....

Vinjol

Status offline...... KÇK
Per ty.......

Nuk e besoja kurre qe
nji dite do te te bija prape ne dashuri
e kte ndjenje Fisnike
ma dhurove vetem ti

Nji dite kalon e gjitha
ty duke te te menduar
ku je cfare ben ku shkon
Se mbas teje jam i dashuruar

DIta kalon me keto mendime
E mbremja vjen ne perfundim
Po perhere Pyetja ne mendjen time
Ku eshte SHpirti im??

Te dashuroj zemer
Pa kurrfare Interesi
te dashuroj perjete
kur te dale shpirti kjo ndjenje do mbesi

DO mbesi te tjereve
Tju tregoj
SA shume e sa sinqerte
njeriu mund te dashuroj

Ti tregoje botes mbane
Se pas zhgenjimit ka prape dashuri
E lum ata njerez te cilet
Njohin nji person si Ti

Nuk tregoj dot Akoma
Dashuria nuk blihet me para
Pa ty eshte sikur jam ne koma
Te dashuroj Sinqerisht o ................

Ah dhe dy fjale ti them si perfundim
Perpara se ne gjume te shKoj
Gezuar Kte shen - Valentin
Sepse shume te dashuroj
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Dashuria ne 2020

Te shkruaj per dicka
Po shkruaj per nji realitet
Ne ditet e sotshme dashnia
Shume po vret

Te gjithe thone te dua
Pa asnji motivim
Do te kaloj jeten me ty
Se ti je shpirti im

Mjafton 1 moment debulese
E ne cift pak trishtim
Harrohen menjihere fjalet
Te dua o shpirti im

Sot ma mbyti interesi
Na shkaterroi shoke e interneti
Harrohet karakteri.bukuria
E te tjera cilesi...

Te gjithe femrat duan sasi....
E asnjera nuk deshiron cilesi
Te gjithe meshkujt duan silikon
Sepse sasia e tepert mendjen ja u con

Cfare te shkruaj me
Me dy vargje ju e kuptoni
Ska me sot dashuri
Mbetet vec qejfi e pasioni
 
Top