• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pini ujë të ngrohtë me kripë për 7 ditë, rezultatet do t’ju çudisin!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ndoshta asnjëri nuk e kishte menduar që do të përmirësonin ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm të trupit nëse do të pinte ujë të ngrohtë me kripë në mëngjes. Hulumtimet kanë treguar se kjo metodë mund të japë rezultate shumë të mira për detoksifikimin e trupit dhe për mirëqënien e përgjithshme. Kjo mënyrë do të forcojë kockat, rregullon nivelin e sheqerit në gjak, përshpejton metabolizmin, forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në reduktimin e venave dhe variceve.Rëndësia e hidratimit tashmë është e njohur, vlen të përmenden edhe përmbajtja e pasur e mineraleve në një filxhan të kësaj pije që mund të quhet medicinale. Trupi e absorbon ujin dhe kripën në mënyrë të mirë dhe të shpejtë sepse të dyja janë substanca natyrore. Jonet pozitive të trupit dhe jonet negative të ujit lidhen me njëra*tjetrën. Merrni një gotë ujë të vakët dhe tretni në të një majë luge kripë (varet nga preferenca e çdo kujt) dhe konsumojeni këtë pije çdo mëngjes esëll për 7 ditë.
Ja përfitimet që do të keni: ثshtë një burim i pasur mineralesh: kur uji është pak i kripur ai është i pasur me minerale. Mineralet janë baza e një ushqyerje të shëndetshme. Detoksifikon trupin: kjo pije është antibakteriale dhe nëse e konsumoni rregullisht për një javë, ju do të pastroni trupin nga bakteret dhe toksinat. Përmirëson shëndetin e kockave: uji me kripë rezulton i suksesshëm në trajtimin e osteoporozës dhe problemeve të tjera që mund të lidhen me shëndetin e kockave.B Tetova..
 
Top