• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Përzgjedhja e Gjuhës

WxP

Antarë i Respektuar
Aman frengjisht jo se do spërkasim me pështymë telefonin aman.
Ne fakt frengjishtja eshte gjuhe e perdorshme, mire eshte ta vendosim.

Psh ne telefon opsionet i kam anglisht... provova e vendosa gjuhen shqipe nuk dija ta perdorja me sic duhet tel po ashtu edhe cdo gjuhe tjerer... u detyrova ta rikthej anglisht se jam mesuar. Kam pershtypjen se @BlackPantera mund te doj gjuhen italiane, @Vie frenqishten :p @NeVertiti Jorgoqishten... serboqishtja nuk lejohet per @MrCool
 

Petrit101

Pi kafe e me çá llafe
@WxP anglishtja as nuk diskutohet që ven dakord të gjithë, për italishten jam dakord , SHQIPJA do të më pëlqente por kuptoj vështirësitë, kurse për frëngjishten do të dënosh vetën më vdekje :lol:
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ne fakt frengjishtja eshte gjuhe e perdorshme, mire eshte ta vendosim.

Psh ne telefon opsionet i kam anglisht... provova e vendosa gjuhen shqipe nuk dija ta perdorja me sic duhet tel po ashtu edhe cdo gjuhe tjerer... u detyrova ta rikthej anglisht se jam mesuar. Kam pershtypjen se @BlackPantera mund te doj gjuhen italiane, @Vie frenqishten :p @NeVertiti Jorgoqishten... serboqishtja nuk lejohet per @MrCool
shiko keto gjuhet me prapashtesa te rrezikshme mos ja shto forumit,se na iken forumi per karantinim. ahahahahahahahahaha.
 

Hope

◕‿◕
@WxP anglishtja as nuk diskutohet që ven dakord të gjithë, për italishten jam dakord , SHQIPJA do të më pëlqente por kuptoj vështirësitë, kurse për frëngjishten do të dënosh vetën më vdekje :lol:
Uaa c'eshte gjithe ky racizem kundra frengjishtes? lol
Kisha hyre me mendimin te kerkoja shqip e kaq se na mjafton, por tani sa per inat te lutem @WxP te vesh e frengjishten lol
 

Petrit101

Pi kafe e me çá llafe
Uaa c'eshte gjithe ky racizem kundra frengjishtes? lol
Kisha hyre me mendimin te kerkoja shqip e kaq se na mjafton, por tani sa per inat te lutem @WxP te vesh e frengjishten lol
Nuk është çështje racizmit përkundrazi, por sa herë kam dialoguar me ato në italisht kuptohet u sforcoshin ne shqiptimin e me sterpikshin, pa shaka e kam
 
  • Haha
Reactions: NGU

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
si te duash mo beje. me sh pune do i hapesh vetes 😂
Une jam per cdo gjuhe qe deshironi.
vete perdor shqip dhe nojcik anglisht
 

Petrit101

Pi kafe e me çá llafe
si te duash mo beje. me sh pune do i hapesh vetes 😂
Une jam per cdo gjuhe qe deshironi.
vete perdor shqip dhe nojcik anglisht
Se si e kisha mendjen që do parloshe edhe ti frengjishten ( me fal që të sterpika) . Gati sa nuk te thashë edhe
ty chapeau lol :lol:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Se si e kisha mendjen që do parloshe edhe ti frengjishten ( me fal që të sterpika) . Gati sa nuk te thashë edhe
ty chapeau lol :lol:
epo ja qe e paskeshe patur mendjen gabim.

Saya not lo etekelem la fransua dili. Flm! 🙄
quiz: zbulo gjuhet qe flas une
 
Top