• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Levina

L.E.V.I.N.A
Sot, interneti dhe platformat e tjera dixhitale te marrjes se informacionit jane te shumta, vertet lexohet me pak, dhe kjo seshte pozitive por edhe te ulesh te lexosh 500 faqe histori dashurie nga Daniel steel apo Nicolas Sparks seshte normale. Te lexosh Tolstoin, Simon De Bovuar, Kadarene apo ndonje autobiografi ok, por reklamat nga vitrina e librit nuk ua imponojne nje lexim te tille, dhe ne vend te ketyre reklamojne ate mallin e lire te konsumit, qe eshte totalisht humbje kohe.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sot, interneti dhe platformat e tjera dixhitale te marrjes se informacionit jane te shumta, vertet lexohet me pak, dhe kjo seshte pozitive por edhe te ulesh te lexosh 500 faqe histori dashurie nga Daniel steel apo Nicolas Sparks seshte normale. Te lexosh Tolstoin, Simon De Bovuar, Kadarene apo ndonje autobiografi ok, por reklamat nga vitrina e librit nuk ua imponojne nje lexim te tille, dhe ne vend te ketyre reklamojne ate mallin e lire te konsumit, qe eshte totalisht humbje kohe.
Ti je dashuri ne tere dimensionin e fjales. Love you.

Sa per temen,seleksionim leximi.
Te lexosh por te dish clexon.
 

Xhelozi

😎😎😎
Sipas temes .

Sepse librat skan as kafein as nikotin .
Kishte qen njeri qe dojke ma lan duhanin e kafen se pijke 3 paketa e 5 kafr n dit
I thot nje shoku vet . Mundoje me e lan dhe blej çumçakiza . E nejse ky provon 2 -3 dit mirpo filloj me u hardallos nga truni.
Vjen nje dit dhe i thot shokit t'vet qe duhanin e kafe smund ta lej por mir qe kisha kto dyja po ma ...nanen se mi shtove dhe çumçakizat n'kosto 🤣🤣
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

një nga konceptet e tjera te mikroekonomise është edhe 'utility' (dobi me duket se i bie shqip). Me i llaf konsumatoret konsumojne ato produkte që i rrisin atyre lumturine e tyre...kshu që marrin me shume lumturi nga produktet e tjera sesa nga librat.
Tani qe po e lexoj, kur qekam be edhe ekonomiste une? 😂 😂 😂
 

Ketrush

Anëtar i ri
E nderuara Trendeline,

Uroj që QI yt te jete ne ate lartesi sa te kete te pakten aftesine per te me kuptuar drejte njehere e mire.

E nenshkruara (une) nuk futet ne forum per te treguar aftesite e saja letrare apo intelektuale, as per te marre merita që nuk i perkasin dhe as per ti dhene mend qenieve që nuk jane te prira per te "nxene".

Shpeshhere ve re që me citon duke mu drejtuar drejtperdrejte dhe sinqerisht me lind gjithmone dyshimi te te injoroj (te bej sikur ti nuk ekziston) apo te te pranoj keshtu sic je;
Perfundimisht, natyra ime humane me ben te jem altruiste dhe racjonale.
Po mos ekzistoje ti, nuk do dilja ne pah une!

Respekte
Briciolo
👏👏👏🙏
 

Desa

Temet Nosce
Leximi shtesë jashtë shkollës është për ata që kanë prirje për lexim. Pastaj teknologjia ngadal po i zhduk edhe librat në format letreje.
Mbase edhe trendet e kohës!

Unë për vete e dua librin dhe pos atyre profesional, mezi pres të lexoj zhanre tjera përveç shkencore 😊
 

Desa

Temet Nosce
Shume e vertete dhe shume e domosdoshme.
Me kalimin e kohës do bëhet e domosdoshme (besoj e ke fjalën për e-books).
Tani vërtetë të kursen kohë gjatë projekteve nëse duhet të këpusësh pjesë dhe ti analizosh.
 
Redaktimi i fundit:

Baboon

Love is an exploding cigar, we willingly smoke
Sepse jom një rrugaç i lumtur mas veseve lool
@Marla u wore saying? 😜

@Amara_La_Negra ke sjell noj steke nga helenika? 😘
 

Baboon

Love is an exploding cigar, we willingly smoke
Ska lidhje me duhanpiresit por me speciet e rralla injorante qe sju pelqejne librat.
Normal normal edhe unë shaka po boja, por mua nuk më shqetësojnë këta, sepse shumica nuk lexon mua më shqetësojnë këta që lexojnë kanë një bagazh intelekti ze edhe pushtet dhe çfarë bëjnë me të....
 

Baboon

Love is an exploding cigar, we willingly smoke
Hi there cute animals and friends 😜

Paketa, cimcakiza,cakmake, cigare të hapme urdhoni 😜😂😂😂
 
Top