• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Pergjime pa kufi

loyalx

Muslim
Bush, Pergjime pa kufi

Kongresi amerikan miraton ligjin "anti-terror" të përgjimit

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi një ligj që zgjeron kompetencat e qeverisë për përgjimin e të huajve të dyshuar si terroristë.

Ligji lejon këtë survejim pa nevojën e vendimit nga gjykata.

Ligjvënësit e miratuan ligjin mbrëmë vonë me 227 vota pro dhe 183 kundër, një ditë pasi Senati votoi në favor të këtij ligji.

Ligji i ri do të hyjë në fuqi menjëherë pasi Presidenti Bush ta firmosë.

Pra tani te gjithe mund te pergjohen edhe pa autorizimin e gjykatesit.
Per Privacy dhe per liri ne Amerike nuk mund te flitet me.

Bush vazhdon ne rrugen e tij duke shkelur te drejtat e njeriut gjithnje nen parrullen e "Luftes anti-terror"


explorerunivers.forumslife.com
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Bush vazhdon ne rrugen e tij duke shkelur te drejtat e njeriut gjithnje nen parrullen e "Luftes anti-terror"
E pra si qeka kjo pun kshu?!...
 

loyalx

Muslim
Bush vazhdon ne rrugen e tij duke shkelur te drejtat e njeriut gjithnje nen parrullen e "Luftes anti-terror"
E pra si qeka kjo pun kshu?!...
Lexoje Illuminati e shume artikuj tjere atehere e kupton pak a shume se kush eshte Bush!

Ka qellime t'vecanta. E verteta ne fund te fundit do te ngadhenjej.
 
Top