• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Pamje të tmerrshme/ Shihni si kanë përfunduar 10 mijë luftëtarët e ISIS në burgje

Pamje të tmerrshme/ Shihni si kanë përfunduar 10 mijë luftëtarët e ISIS në burgje (FOTO)
Në verilindje të Sirisë, në burgjet dhe kampet e përqendrimit po qëndrojnë mijëra burra, gra dhe fëmijë. Ata janë lënë në harresë, gati një vit pas rënies së Shtetit Islamik, për të cilin “dhanë” shpirtin.
1581530386757.png


Në verilindje të Sirisë, në burgjet dhe kampet e përqendrimit po qëndrojnë mijëra burra, gra dhe fëmijë. Ata janë lënë në harresë, gati një vit pas rënies së Shtetit Islamik, për të cilin “dhanë” shpirtin.

Zona përreth qytetit Qamilisht kontrollohet kryesisht nga luftëtarët kurdë, të cilët ndihmuan në mposhtjen e grupit militant islamik.
Që prej asaj kohe, ata janë futur në një “xhep” të vogël të Sirisë ku kontrollohen nga forcat e udhëhequra nga Turqia. Ata konsiderohen një rrezik i madh për sigurinë botërore.
Militantët e ISIS sot po vuajnë burgjeve, pa ushqim dhe në kushte të mjeruara. Masakrat e tyre ndaj njerëzve kanë qenë të shumta dhe zor se mund të harrohen.
©Copyright Gazeta SHQIP
 

Comments

Veshtire te sherohen ndonjehere.
Lufta eshte si femra e mire.
Sa here ja ndien aromen nuk munde te durohesh pa kthyer koken dhe disi te terhjek si magnet.
 
Gjithesecili e ben vete zgjedhjen ne jete, dhe keta jane atje prej asaj qe zgjodhen per veten e tyre.

Sme vjen aspak keq.
 
Top