• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nxjerr gjak nga çdo vrimë e trupit, ky gjarpër është ferri i viktimave (FOTO LAJM)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Nxjerr gjak nga çdo vrimë e trupit, ky gjarpër është ferri i viktimave (FOTO LAJM)

Boomslang është emri i një lloji të vecantë gjarpri i cili gjendet masivisht në pemët afrikane.

Helmi i tij është aq i fuqishëm, sa arrin të nxjerrë pa ndaluar të gjithë gjakun e njeriut nga te gjitha vrimat e trupit, derisa ai të vdesë, përcjell albeu.com

Ata kalojnë ditën më tepër në pemë duke gjuajtur bretkosa, kameleonë, zogj dhe minjë.

Helmi i tij ndikon në mekanizmin e rrjedhjes së gjakut të trupit të njeriut, duke rezultuar në dhimbje koke, përgjumje etj.

Nëse nuk mjekohet viktima, mund të vdesë si pasojë e gjakderdhjes së brendshme dhe të jashtme.

Ata mund të hapin gojën e tyre deri më 180 shkallë kur kafshojnë duke u zhytur thellë në mish.

Helmi i tyre është më vdekjeprurëse se sa helmi i kobrave apo edhe Mambës se rrezikshme. /albeu.com/
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Shumica e gjarperinjeve jane jo helmues dhe jo te rrezikshem.

Perkunder se jane jo aq te rrezikshem disi jane te trishtueshem kur te bien ne sy dhe vetvetiu te ndjellin njefar rreziku.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Prandaj nuk iki ne afrike une, se eshte ky :p
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Apo nuk e pas ka dhe ngjyren jeshile qe te mos dallohet fare ne peme
Sa tmerr i kam gjarperinjt !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jane te ftohte, asnje element nuk e kane qe t'me bejne t'i dua. Nuk u nxinet bese
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
sna duhet gje se ekziston…. -krijese negative….
 
Top