• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Nuk do të bëhet Kijameti derisa të ndodhin këto 11 ngjarje.

C3nI

Anëtar i Nderuar
Ashru preferoj ta shoh, fundja njehere do vdes..
Po ki kujdes se mos me merr mua zoti prane vetes , e ty qe flet ne kete gjuhe te con atje ku ke frike
Mekatare mos harro jemi te gjithe ...i persosur eshte vetem Ai
Hajt shnet
Allahu thote :"cdo bir i Ademit eshte mekatar, por me i miri tek Allahu eshte ai qe bene mekatin dhe pendohet"...
Nuk e mohoj qe edhe une jam prej bijeve te Ademit dhe jam mekatar . Por , njekohesisht edhe pedohem kur e kuptoj mekatin tim .
E nese deshrion te jesh afer Zotit , duhet te ia besh respektin dhe falenderimin si i takon me adhurime dhe me vepra te mira . Nese une keto nuk ia beje Zotit nuk ia bashkangjes veprat e mira besimit do jem large Tij . Shume e thjeshte eshte kjo pune .
Dhe nuk e kuptova cfarw gjuhe flas ?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Kijametin e di vec Zoti. Nje nga shenjat e kijametit eshte dhe shpallja e Kuranit. Dhe kane kalu 1400 vjet. Pra te mos flasim sikur do ndodhe neser. Ore edhe mund te ndodhe, Zoti e di ate pune ama e folura me siguri do guxim te madh.
E dyta: une mendoj qe keto shenja jane permend me sh si perkujtim per njeriun. flas per te voglat. Te medhajat pastaj eshte pune tjeter. Jane te dukshme dhe fenomene ndryshe nga jeta jone e perditshme.
Vdekshim besimtar por se kur s'ka fort rendesi. Jetes nuk i dihet kurre. Ne kete jete mund te dukesh i devotshem dhe thua ska njeri si ky apo kjo, ama ne boten tjeter je ne fund te ferrit. Vetem Zoti na njeh me te mirat dhe keqiat/fshehtat tona.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Para se t'mendojme per kiametin, te mendojme per veten tone si ta ndryshojme, gjendjen ne rrethin qe na rrethon, ambientin, shoqerine etj. Sepse Kiameti si Kiamet do ndodhe, asgje s'eshte e perhershme, njesoj edhe kjo bote do shkaterrohet. Mu kujtua thenja e Profetit Muhammed a.s. qe ka thene: Edhe nese eshte duke ndodhe kiameti, mbille fidanin
 
Top