• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Hera

Βιβλίο φάγος
Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës


Ngordh breshka 344-vjeçare e afrikës

Breshka
Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

Ka ngordhur në moshën 344-vjeçare breshka më e vjetër e Afrikës e cila ndodhet në Nigeri.

Siç raporton agjencia nigeriane e lajmeve (NAN) breshka 344-vjeçare e quajtur "Alagba" që jetonte në rajonin Oyo të vendit ka ngordhur si pasojë e një sëmundjeje.

Breshka Alagba mbetjet e së cilës do të merren nën mbrojtje si trashëgimi kulturore ka kaluar më shumë se 300 vite të jetës së saj në pallatin Ogbomoso.

zeri shqip.net
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Ivy

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Aqe shum jeton breshka a!ja tani urimi per dtl duhet te behet jetofsh sa breshka🙃
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Uauuu,sa e vjeter paska qene . ahahhahahaha
Sikur tjetonim dhe ne te pakten dy shekuj. :(
Ske ci don 2 shekuj.....

Personalisht nuk dua te jetoj aq gjate

Te tallin bythen nipi e mbesa me mua ???

Jooooo se imagjinoj
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Hahaahahhaahha
Xhan sben ti maresh tecgjitha per seriozisht ketu
Mos u bej si une ne Fillim

Po qe ofendu tee kerkoj ndjese
Respekte
 
Top