• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndryshoi mendje, një tjetër demokrat pranon mandatin e deputetit

Hera

Βιβλίο φάγος
[h=1]Ndryshoi mendje, një tjetër demokrat pranon mandatin e deputetit[/h]
Alban Zeneli është kandidati i radhës nga lista e PD që ka pranuar mandatin e deputetit, duke dalë nga radhët e selisë blu, e cila u ka kërkuar ta refuzojnë.

Alban Zeneli është në listën e PD për Qarkun e Kukësit, e ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ duke shprehur vullnetin për të pranuar mandatin e deputetit.
[IMG2=JSON]{"alt":"Kliko per me shume info","data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/02\/690x90-3.gif"}[/IMG2]


Alban Zeneli renditet tek ata kandidatë që kanë ndryshuar mendje, pasi ai ka firmosur lënien e mandatit në bllok. Madje në protestën e 5 Marsit, ai ka marrë fjalën duke djegur publikisht mandatin.

“Edi Rama qarkut të Kukësit i solli vetëm mjerim, varfëri dhe emigrim. Mandati nuk është i yni por i qytetarëve të Kukësit, Tropojës, Hasit, qytetarëve që votuan PD”,- pati thene Zeneli ne protestën para Parlamentit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) këtë të hënë pritet të bëjë zëvendësimin e 6 mandateve të lëna nga deputetët e PD dhe LSI.

Në rendin e ditës të mbledhjes KQZ ka parashikuar dhënien e mandatit të deputetit Astrit Veliajt, kandidatit të listës shumëemërore të Partisë Demokratike, Qarku Berat, Lefter Maliqi. Ndërsa vendin e lënë bosh nga Viktor Tushaj i LSI në Lezhë do ta zërë Elda Hoti.

Sakaq, Nora Malajn, e zgjedhur deputete në Durrës nën siglën e LSI, e zëvendëson Edlira Hyseni. Mandatin e Vangjel Tavos po nga LSI në Gjirokastër, KQZ do t’ia japë Ediola Brahës. Ndërsa vendet e dy demokratëve Gent Strazimiri dhe Klevis Balliu në Tiranë dhe Korçë do t’i zënë në Kuvend respektivisht Ajlinda Halilaj dhe Ligoraq Karamelo.

6 deputetët e rinj do të betohen seancën e ardhshme parlamentare. Ata e çojnë në 10 numrin parlamentarëve të zëvendësuar. Pas betimit edhe të këtyre 6 deputetëve, Parlamenti shkon në kuotën e 92 deputetëve. Nëse votat e tyre ata do t’i bashkojnë me ato të mazhorancës, kjo do të thotë miratim edhe i atyre projektligjeve që kërkojnë 84 vota.

Në rendin e ditës po ashtu KQZ do të diskutojë edhe kërkesat e 4 partive të cilat do të garojnë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. /TCH
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
U percane fare ,po vazhdoj keshtu do degradoje si force politike.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Do perfundojne parti rruge..Luli me Monen te kapur dore per dore :p
hahahahaha,jo mo se rizgjohen celula tjera e bashkjne PD.
PD ka mjaft intelektual,por ka nevoje per një drejtues me te fuqishem me lider.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Hajde vlera qe do i sjellin kuvendit keta njerez te rinj, balte ishte llum do e bejne. ;)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Me dhimbsen ata pak intelektuale qe kane ngelur ne Shqiperi qe u duhet te perballen me fytyrat e zorraxhinjve te tille perdite.

Darius
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️

Hera

Βιβλίο φάγος
Kush e di se çfarë i kan taksur se ndryshonte nuk do pranonte :hihi:
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️

ASTRA

Anëtar i ri
Nuk kuptohet se ne çfarë pike mund ta coje Lulzimi partine, deri ne fundin e saj..

Dhe e gjitha kjo, gjithmone ne dem te shoqerise dhe shqiperise nese kerkon negociata.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Ska nevoje te thuhet
...do duket per pak dite se çfarë do behet :hihi:
Asgje nuk do behet persa kohe populli nuk reagon ashtu sic duhet. ;)
 
Top