• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

PiNkY

Anëtar i Nderuar


Mushmolla është një frut shujmë i shëndetshëm për organizmin tuaj. Mushmolla ëështë një produkt me të cilin ne mund të përgatisim marmelatë dhe çaj, e njohësit, e mjekësisë popullore thonë se përmirëson shikimin, forcon mëlçinë dhe veshkat, përmirëson pasqyrën e gjakut si dhe largon dhimbjet nga shpina dhe gjunjët.

Wshtë një frut i cili sugjerohet dhe kundër marramendjeve, diarresë, infeksioneve të gojës e madje edhe kundër impotencës. Mund të përdoret edhe kundër gjakderdhjes nga mishi i dhëmbëve. Po ashtu, nxit punën e gjëndrave të pështymës dhe lukthit, prandaj edhe ju sugjerohet personave të moshuar.

Mushmolla përmban përbërës shërues si taninë, vitamina C, pektinë, acide të mollës dhe limonit. Edhe farat e saj janë shumë të shëndetshme, i vendoni në ujë dhe ky ujë më pas mund të përdoret për shërimin e plagëve.


/albeu.com/
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Paskan shume efekte te shendetshme,pa le jan e te shishme..
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Un ka vite qe si shikoj,jo me ti kerkoj :(
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Une i ha shuuuume, jan pak te tharta.... ndoshta jane fruti qe me se shumti pelqej
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Uaaa goja leng kur pashe kte foton.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

le te kan cfare do efekti te mir per shendet se nuk i ha kurr
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Nje here i hegra keto pa pjek..si kalamajt moo
Edhe me ngeli ne fyt. Desh vdiqa. Lot nga syte. Ca te rrahura kurrizit po ahe
Gje e keqe kjo.
Madje kishim nje afer shkolles e vraponim gjithe kalamaj kush e kush te asfiksohej me para.
 
Top