• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Me kalimin e kohes...

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
me kalimin e kohes nis numeron thinjat... rrudhat ... disfatat dhe arritjet.. meson te behesh nje mates e bilancon peshat specifike per te lehtesuar shpirtin e kupton se je lodhur aq shume per te bere portofolin e rende e ne fund ajo peshe ska asnje peshe...
 

ZHIGO

wish me well...
Me kalimin e kohes edhe shpirti behet me i rende. Me kalimin e kohes kupton qe jo sh gjera ndryshojne por njerzit po. E nese ndryshojne ndodh sepse dikush lendohet, dikush nk gjen me gezim, E dikush tjeter rrezohet per tu ngritur me ndryshe, me i forte, me guximtar pa harruar asnjeher dhimbjet qe jane si nje lokomotiv e qe as koha nk arrin ti fshij.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Me kalimin e kohes edhe shpirti behet me i rende. Me kalimin e kohes kupton qe jo sh gjera ndryshojne por njerzit po. E nese ndryshojne ndodh sepse dikush lendohet, dikush nk gjen me gezim, E dikush tjeter rrezohet per tu ngritur me ndryshe, me i forte, me guximtar pa harruar asnjeher dhimbjet qe jane si nje lokomotiv e qe as koha nk arrin ti fshij.
Mos dil kunder meje.😈
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVer
Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Me kalimin e kohes edhe shpirti behet me i rende. Me kalimin e kohes kupton qe jo sh gjera ndryshojne por njerzit po. E nese ndryshojne ndodh sepse dikush lendohet, dikush nk gjen me gezim, E dikush tjeter rrezohet per tu ngritur me ndryshe, me i forte, me guximtar pa harruar asnjeher dhimbjet qe jane si nje lokomotiv e qe as koha nk arrin ti fshij.
Me kalimin e kohes kupton se dhimbjet na tjetersojne ne menyren si zgjedhim te sillemi , por thelbi yne mbetet i njejti


kaq do shtoja....
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Kupton që gjëja gjëja më e bukur nuk është të dalësh mbrëmjeve me shoqërin nëpër lokale apo disko, por të gjesh gruan me fëmijët që mezi presin të përqafojë dhe të pyesin sesi shkojnë dita. (atë që dëshiroj sot)
 
Top