• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lista e plotë e vendeve anëtare në UNESCO për vitin 2019

Hera

Βιβλίο φάγος
Parku Kombëtar Vatnajokull në Islandë është një ndër vednet anëtare për "natyrën e saj dinamike të zjarrit dhe të akullit" ndërsa kodrat e përsosura të gjelbëruara dhe malet e larta në Le Colline del Prosecco të Italisë janë po ashtu një pasuri e vërtetë e UNESCO-s për këtë vit. Image

Lista e plotë e vendeve të reja anëtare të Trashëgimisë Botërore të UNESKO-s në 20191. Vendet e lashta metalurgjike të Burkina Fasos, Burkina Faso

2. Rrënojat arkeologjike të qytetit Liangzhu, Kinë

3. Babiloni, Irak

4. Liqeni i Pogradecit, Ohrid, Pogradec, Albania

5. Bagan, Mianmar

6. Budj Bim peizazh kulturor, Australi

7. Kishat e Shkollës së Arkitekturës Pskov, Rusi

8. Mureset e Dilmun Burial, Bahrein

9. Rajoni i Minierave Erzgebirge / Krusnohori, Republika Çeke dhe Gjermani

10. Tokat dhe detet francezo-australiane, Francë

11. Qendra Historike e Shekiut me Pallatin e Khanit, Azerbajxhan

12. Pyjet e Hyrqanit, Iran

13. Qyteti Jaipur, Indi

14. Observatori i Bankës Jodrell, UK

15. Krzemionki Rajonin e Minierave Parashistorike të Rripit të Flintit, Poloni

16. Peisazhi për mbarështimin dhe trajnimin e kuajve të transportit ceremonial në Kladruby nad Labem, Çekia

17. Le Colline del Prosecco di Conegliano e Valdobbiadene, Itali

18. Vende Megalith Jar në Xiengkhuang - Plain e kavanoza, Lao Republika Popullore Demokratike

19. Santuari i Zogjve Migrues përgjatë Bregut të Detit të Verdhë-Bohai Gjirin e Kinës (Faza I), Kinë

20. Mozu-Furuichi Kofun Group: Varret e ngordhura të Japonisë së lashtë, Japoni

21.Trashëgimia minerare e qymyrit Ombilin e Sawahlunto, Indonezi

22. Paraty dhe Ilha Grande - Kultura dhe Biodiversiteti, Brazil

23. Risco Caido dhe malet e shenjta të Gran Canaria Peisazhi Kulturor, Spanjë

24. Ndërtesa Mbretërore e Mafrës - Pallati, Bazilika, Konventa, Cerco Kopshti dhe Parku i Gjuetisë (Tapada), Portugali

25. Sanctuary of Bom Jesus do Monte në Braga, Portugali

26. Seowon, Akademitë Koreane Neo-Konfuciane, Republika e Koresë

27. Arkitektura e shekullit 20 të Frank Lloyd Wright, SHBA

28. Parku Kombëtar i Vatnajokull - natyra dinamike e zjarrit dhe akullit, Islanda

29. Sistemi i Menaxhimit të Ujit të Augsburg, Gjermani

30. Shkrimi në gur / Aisinai'pi, Kanada

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net
 
Top