• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Lazio Traineri Davide Ballardini qorton Re Inter Sulmues Goran Pandev

freedom

Antarë i ri
Lazio strategu Davide Ballardini mori një e shtënë e ndarë në sulmuesi Goran Pandev, i cili nënshkruan për Inter dje.

26-vjeçari kishte ndërmarrë veprime ligjore kundër rome bazuar klubit në mënyrë që të kontratës së tij anulohet.

"Pandev? Djalosh në mënyrë të përsëritur tha se donte të të lënë. Ai tha se ishte vënë në një kafaz pa ndonjë kujdes mjekësor dhe se nuk është e vërtetë."

"Kjo është një gjë për të thënë se ai dëshiron që të lënë dhe fitoni më shumë para, por ai nuk duhet të thonë se ai u mbështet në një kënd. Ai ka qenë gjithmonë një njeri i respektuar si dhe një lojtar.

"Ai është lojtar dhe unë jam trajner. Ka nga ata që duhet të marrin vendime dhe ato që duhet të respektojë këto role."

Më pas, 45-vjeçar u përpoq të shpëtonte teme te drejt shfaqjeve Biancocelesti së.

"Ne kemi marrë në Livorno, të cilët kanë vetëm një qëllim, duke u përqëndruar në shpëtim dhe kjo duket se është diçka që ne po bëjmë. Por në vend të kësaj ndeshje, ne kemi folur për gjëra të tjera. Kjo është dramë
 
Top