• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Lajme nga shtepia BB VI!

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i debateve ne big brother 6

Debat mes Anaidit dhe Etleves

Etleva ndodhet ne banje sebashku me Anaidin dhe Eldoren. Ajo eshte e nervozuar me Anaidin, dhe i thote Eldores, qe nuk ka bisede ne shtepi ku Anaidi te mos fusi hundet. Ajo mendon se nese behet ndonje permbledhje e gjithe debateve ne shtepi, gjithandej do jete prezenca e tij. Anaidi gjithashtu e provokon duke ti thene Etleves qe eshte shume e parashikueshme. Por per kete, ajo i kerkon atij qe te flasi me fakte dhe jo bla bla bla. Ajo shton se te gjithe dine te ofendojne pa fakte.
Sipas Anaidit, nese Etleva kerkon te beje debat, atehere duhet te gjeje te tjera argumenta.
Pas kesaj Anaidi shkon ne dhome per tu nderruar, ku atje ndodhet Elena me te cilen flet per debatin qe ka patur me Etleven. Elena i thote mendimin e saj, qe Etleves i pelqen Anaidi. Ai duket pak konfuz sepse sipas tij ajo nuk le rast pa u kapur me te, madje i tregon edhe komentin qe ka bere ajo ne banje. Kur Anaidi sapo kishte mbaruar dushin Etleva vjen te laje kembet, pastaj thote qe nuk po i laj se qenka lare ky “zgjebja”. Anaidi mendon se ajo me komplimenta nuk po ja arrin dot ti afrohet dhe me sa duket po provon kete menyren tjeter.
Tani eshte Anaidi ai qe kapet me Etleven. Ai gjen nje leter te lagur qe mendon se eshte e Etleves dhe shkon tek ajo duke i thene qe te mos hiqet si shume pastertore, por te heqi letrat qe ben. Nuk do ti heqin te tjeret per te.
Etleva nuk reagon shume qete, ajo i thte te iki e ta lere te qete, “ ka gjithe diten qe na acaroi, nga mengjesi ne darke” – shton ajo. Pasi ai largohet, Etleva shprehet tek Altina per Anaidin se ai do te kapet me te. Ajo e etiketon Anaidin me epitetin “barbon”.


Rifillon debati mes Joanes dhe Ilirit; Arsimi dhe Shpendi keshillojne Ilirin

Pas shakave dhe momenteve gazmore ne dhomen e gjumit, banoret pyesin Ilirin lidhur me debatin qe ka bere me Joanen gjate mengjesit te kesaj dite, nderkohe qe Iliri fillon ta tregoje me detaje qe nga fillimi. Ai tregon se i eshte pergjigjur me miresjellje gjate gjithe kohes Joanes, por ajo ka perfituar prej tij dhe e ka pasur si qellim qe te debatoje me te. “Une mengjesin e kam te shenjte, ndersa ajo erdhi dhe me futi duart ne pjate, edhe pse ia bera te qarte kete”, shprehet Iliri. Ai tregon se para disa ditesh kane pasur nje debat te ngjashem me jete per faktin qe Iliri lepiu thiken dhe ajo shfaqi shenja neverie per te, nderkohe qe beri nje gjest te ngjashem duke futur duart ne pjaten e tij. Iliri e tregon debatin deri ne fund, duke thene se te dy kaluan deri ne ofendime per njeri-tjetrin, pas ofendimit te pare qe i beri Joana atij me fjale banale.
Arsimi jep mendimin e tij, duke thene se mendon qe ai ka rene ne nivelin e saj qe kur e ka vazhduar debatin me te. “Debati me nje femer eshte dobesia e nje mashkulli”, thote Shpendi. “Ajo nuk eshte femer”, shprehet Iliri, duke permendur ofendimet qe ajo i ka bere. Nderkohe, Joana qe ka qene duke kaluar aty dhe degjon komentet e Ilirit hyn dhe fillon ta ofendoje ate me fjale te renda. Keshtu, te dy i hedhin batuta njeri-tjetrit, nderkohe qe Joana nervozohet dhe fillon te bertase me ze te larte, ndersa Iliri mundohet te ruaje qetesine. Pas disa minutash duke e ofenduar, Joana largohet, nderkohe banoret komentojne sjelljen e saj.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Thashethemet ne Big Brother

Olta dhe Arsimi, thashetheme; Komentojne afrimitetin e Eldores dhe Shpendit
Olta shkon ne dhomen e gjumit, ku Arsimi qendron i shtrire e te dy bashke fillojne nje bisede rreth banoreve. Arsimit i ben pershtypje afrimiteti i Shpendit me Eldoren dhe i tregon Oltes se kete gje ia ka shprehur edhe Shpendit, duke i thene te mos qendroje shume afer me te, pasi njerezit jashte mund te keqkuptohen nga ky fakt. Ai mendon se Shpendi eshte i martuar dhe se gruaja e tij dhe femijet mund te keqkuptohen nga kjo gje. Ndersa Olta mendon se ai mund te mos jete i martuar, pavaresisht se ka femije. Ajo aludon se ky mund te jete sekreti i tij, ndersa Arsimi ia kthen: “Nuk ka sekret atje, por gjithsesi nuk eshte puna jone ta komentojme”. Ai thote se Shpendi eshte ne siklet ne momentin qe Eldora i afrohet, ndersa Olta mendon se edhe ai eshte duke luajtur me te.
Me pas flasin per Elonen dhe lojen qe ajo po mundohet te beje. Te dy i premtojne njeri-tjetrit te bashkepunojne per te zbuluar gjithcka qe ka te beje me Elonen.
Te dy banoret mendojne per te gjithe me radhe, duke ndaluar tek Anaidi dhe Joana, per te cilet jane kurioze nese kane gjetur sekretet e njeri-tjetrit, pasi mendojne se ata ndihmojne njeri-tjetrin rreth gjetjes se sekreteve.
Olta mendon per diten e shtune, duke thene se kete jave ndihet mire dhe pa nje presion per nominimet. “Te shtunen e kaluar u ndjeva shume keq”, shprehet Olta.
Te dy fillojne te bejne shaka, duke kujtuar situata humoristike te banoreve te shtepise.


Thashetheme kunder Marselinit; Elona dhe Etleva “Nino eshte hipokrit”
Eva dhe Elona ndodhen ne oborr dhe aty vjen edhe Marselini. Ai futet ne bisede miqesore me vajzat edhe pse ditet e kaluara ka debatuar ashper me to, sidomos me Elonen. Tashme ata diskutojne per futjen e tyre ne Big Brother,ku nder te tjera Marselini thote se futja e tyre ne shtepi eshte nje fitore e madhe per ta.
Me pas Marselini largohet dhe dy vajzat fillojne te bejne thashetheme kunder tij. Elona thote se nuk i pelqen fare njerezit qe luajne si neper filma dhe me kete i referohet Marselinit qe sipas saj ka debatuar ashper duke edhe i ofenduar banoret e tjere dhe kete e justifikon si nje veprim te thjesht per hir te lojes. Etleva perkrah mendimin e Elones dhe thote se menyra se si reagojne disa banore nuk eshte e drjete, por eshte gjithcka per te perfituar simpati nga jashte.
Nder te tjera dy vajzat e quajne Marselinin “hipokrit”. Eva thote “ketu ka njerez qe e kane ofenduar shume, e kane prekur ne familje, deri te bebi i vogel dhe prape diten tjeter ka shku dhe u eshte afruar perseri. E kupton cfare hipokrizie?”.
Elona thote se ajo, per hir te edukates dhe vetem per miresjellje i flet Marselinit, por kjo nuk eshte dicka qe e ben per respekt.


Thashetheme per Even; Iliri “Joana me foli vete”
Shpendi, xhimi, Iliri dhe Arsimi kane dale ne oborr per te pire kafe e cigare. gjate kesaj kohe ata fillojne te bejne thashetheme per banoret e tjere. Fillimisht ata flasin per Etleven dhe ndajne mendimin se ajo eshte e padjallezuar dhe si e tille, nuk mund ta perballoje lojen ne Big Brother. megjithate ata e vleresojne Etleven si vajze, por mendojne se ajo eshte e vogel per t’u perballuar me ta. Shpendi thote se Etleva nderhyn shume ne debate dhe sidomos, Anaidi e Marselini po e sulmojne. Xhimi nga ana tjeter thote se ata i kane ndenjur prane Eves duke e trajtuar si nje moter te vogel.
Me pas ata fillojne te flasin edhe per banore te tjere. Nder te tjera Iliri fillon qe te tregoje per biseden qe pati me Joanen. “Joana me tha, Iliri a mund te flasim” thote Iliri dhe tre djemte e tjere shprehen te habitur nga kjo gje. Iliri tregon se Joana i ka thene se ajo i ka kerkuar falje per debatin e forte qe pati me te.
Xhimi e pyet Ilirin se perse Joana ka pasur kete reagim ndaj tij dhe Iliri riperserit ato qe i ka thene Joana gjate bisedes se tyre. nder te tjera ai thote “ajo priste qe une t’i thoja, edhe une te kerkoj falje”.
Xhimi thote nje shprehje “ishte e merkure dje”, dhe me pas shton me ironi “e, po afrojne ditet”. Ne kete menyre ai le te kuptohet se Joana eshte afruar me Ilirin sepse po afron e shtuna dhe duke qene se jane 8 banore ne nominim, nje prej tyre mund te jete ajo. Me pas ata fillojne te bejne shaka e te flasin per gjera te pergjithshme.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Shpendi i kerkon Eldores te flene bashke
Ndersa Eldora dhe Shpendi jane duke biseduar, afer tyre shkon edhe Etleva e te tre bisedojne rreth ngjarjeve ne shtepi si edhe per largimin e Altines nga shtepia. Ata kujtojne momentet e para te njohjes me te dhe aludojne rreth arsyes perse nuk arriti te pershtatej ajo brenda shtepise.
Me pas diskutojne per Etleven dhe menyren se si po pershtatet ajo me banoret e tjere. Eldora kujton javen e pare te qendrimit ne shtepi dhe thote se e ka keshilluar Etleven per te qene me e lirshme dhe me e hapur me pjesen tjeter te banoreve. Ata thone se Etleva tani ka arritur te pershtatet dhe te kaloje caste argetuese bashke me banoret brenda ne shtepi. Te tre kujtojne momentet e para te njohjes dhe sjelljen e ftohte dhe te sforcarur te banoreve gjate diteve te para. Edhe Etleva tregon se iu desh pak kohe sa te ambientohej, pasi nuk ishte mesuar as qe te jetonte me aq shume njerez e larmi kulturash. Keshtu, biseda e tyre vazhdon per disa minuta.
Pak me vone ata vendosin te shkojne te flene, nderkohe qe Shpendi i kerkon Eldores te flene bashke, por kjo e fundit nuk pranon. “eshte hera e fundit qe ta kerkoj kete gje”, ia kthen Shpendi. Etleva fillon ta ngacmoje Eldoren, duke i thene se Shpendi i ka dale borxhit, pasi i ka kerkuar cdo nate qe te flene bashke, por tanime vendimi i takon asaj. Eldora mundohet te nderroje bisede, duke bere shaka me fjalet e tyre.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Prova Javore, Breshkat

Big Brother ka vendosur te filloje proven javore per banoret. Ne shtepi ndodhen 6 banore te rinj, ato jane 6 Breshka. Kjo gare ka lidhje me proven javore, por jo vetem. Per breshken fituese dhe ciftin qe e ka trajnuar do te kete nje bonus. Detyra e ciftit eshte te kujdeset qe breshka te arrije ne forme fizike te persosur per garen finale. Teknikat e trajnimit per secilen breshke eshte ne varesi te vete ciftit. Breshkat do te garojne mes njera-tjetres ne Finalen e Madhe.
Banoret do te ndahen ne 6 cifte te percaktuar nga Big Brother me emra dhe me ngjyra. Ne fazen 1 Banoret duhet :
1. Ti vene breshkes nje emer
2. Ti therrasin ne emer sa here ta shohin
3. Te luajne me te dhe te kalojne kohe me te
4. Ta prekin ne menyre qe breshka te mesohet me ciftin perkates
5. Ta ushqejne me doren e tyre
6. Ti nderrojne ujin e akuariumit 2-3 here ne dite.
7. Keto veprime duhet te jene te perditshme.
Banoret duhet ti krijojne nje regjim ditor breshkes e cila duhet ushqyer 2 here ne dite. Gjithahstu breshka duhet te stervitet 2 here ne dite, per te qene ne forme per garen finale.
Banoret duhet te krijojne marredhenien e duhur me breshken e tyre sepse nga kjo varet buxheti javor.
Banoret vihen menjehere ne levizje per te gjetur emrat e breshkave dhe fillojne stervitjen e tyre.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Mora vesh se ajo kacurrelsja e bardhe po endet pa brcka neper shtepi. Thu te kete aq shume vap ajo????
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Gara e breshkave

Me renien e gongut cifti i pare qe fillon garen jane Arsimi me Elonen. Ata vendosin breshken e tyre tek pista por Redi nuk leviz fare. Ata mundohen me te gjitha menyrat ta nxisin breshken te eci por nuk ja arrine dot.
Te dytet ne rradhe jane Iliri me Olten dhe breshken e tyre Viktoria. Me renien e gongut Viktoria vrapon drejt finishit. Ajo nuk ndalet para asgjeje. Kur mberrin ne fund Iliri dhe Olta ndihen shume te kenaqur dhe pergezojne breshken e tyre.
Tashme eshte rradha e Marselinit me Elenen. Breshka e tyre, Semi fillimisht leviz shume pak, madje kthehet edhe ne ane te kundert, por me pas arrin te shkoje deri tek finishi.
Anaidi me Joanen behen gati per gare dhe vendosin breshken e tyre tek pista. Por Grini nuk do te eci, te pakten nuk eshte futur brenda zhguallit. Anaidi fillon ti fryje bilbilit dhe Grini fillon te ece. Pasi kishte bere me teper se gjysmen e pistes, breshkes se Anaidit me Joanen i perfundon koha ne dispozicion.
Big Brother therret Xhimin me Etleven dhe breshken e tyre Loki. Me renien e gongut Loki fillon te levize me shpejtesi. Te dy banoret i flasin me fjale te bukura dhe Loki mberrin ne kohe ne finale.
Pas Lokit eshte rradha e Bon Bon qe eshte breshka e Shpendit dhe Eldores. Megjithese fillon te levize Bon Bon nuk mberrin dot ne kohe ne finish.Pas disa minutave breshka me e shpejte eshte Viktoria qe eshte pjese e skuadres se Ilirit dhe Oltes. Ajo arrin deri ne shifren 60 qe perkthehet se buxheti i banoreve per kete jave do te jete 60%.
 
Last edited:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Zbulohet sekreti i Marselinit; Takim i ngrohte me Liljanen

Sekreti me i perfolur ne Big Brother 6 ka te beje me banorin qe ka punuar si Zhigolo. Ne nje klip shfaqet pikerisht publikimi i ketij sekreti ne shtypin jashte shtepise ku del se “Zhigoloja” eshte Marselini. Pas klipit, Arbana fton Marselinin ne dhomen e rrefimit dhe fillon nje bashkebisedim me te per sekretin.
Nder te tjera ai thote se banoret i jane afruar sekretit te tij, por ai per ta mbrojtur e ka ekspozuar me shume, duke qene se banoret do te mendojne per nje sekret qe fshihet nga banori dhe jo qe ekspozohet.
Me pas Arbana i kerkon Marselinit qe te prese disa minuta dhe me pas lidhet me nje pjese tjeter te shtepise ku ndodhet Liljana, bashkeshortja e Marselinit. Ajo pershendet Liljanen dhe bashkebisedon pak me te duke e pyetur per njohjen me Marselinin dhe per menyren se si ajo e ka pare nga jashte. Liljana nder te tjera thote se ajo e ka ndjekur Marselinin nga jashte, por nuk e di se cili eshte sekreti i tij. “S’me shqeteson asnje lloj sekreti sepse eshte dicka qe i perket te kaluares”.
Pas kesaj bisede, Arbana ben perseri lidhjen me dhomen e rrefimit ku ndodhet Marselini dhe e fton ate qe te ndjeke nje klip ku ai rrefen sekretin e tij. Nderkohe qe edhe bashkeshortja e tij ndjek kete klip nepermjet monitorit.
Marselini rrefen se ka punuar si zhigolo i nxitur nga nevoja dhe rrethana te caktuara.
Pas perfundimit te klipit, Marselino eshte i perlotur, nderkohe qe Arbana pyet Liljanen se si e priti ajo kete sekret te jetes se tij. Liljana thote se nuk i intereson e shkuara e Marselinit. Arbana e fton qe te shkoje ne dhomen e rrefimit dhe aty te dy bashkeshortet kane nje takim te ngrohte plot puthje e lot malli.
Pas disa minutave Marselini kthehet ne dhomen e ndenjes dhe mundohet qe te fshehe ate qe ka ndodhur ne dhomen e rrefimit edhe pse gezimi i lexohet ne fytyre.

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Surprizat e radhes

Jonilda hyn ne shtepi, surprize e madhe per banoret

Arbana u komunikon banoreve se tashme ka ardhur momenti per nje tjeter sekret. Ajo u thote se nje indikacion eshte dhene javen e kaluar, por ata nuk kane arritur qe te zbuloje se per cilin sekret behet fjale. Arbana i pyet nese e kane idene se per cilin sekret behet fjale dhe kjo nxit diskutime tek banoret. Ata fillojne te numerojne indikacionet e dhena deri tani, por nuk kane asnje ide se per cilin sekret behet fjale.
Duke i ftuar ne oborr, Arbana u kerkon banoreve qe te dalin ne oborr sepse tashme ka ardhur momenti qe ata te marrin nje tjeter indikacion per sekretin ne fjale.
Ne oborr ndodhet banda e Klajdi Harunit.
Banoret pozicionohen perballe tyre dhe degjojne kengen “Mamica”. Pas kenges ata pyeten nese e kane zbuluar sekretin tashme, por askush prej tyre nuk eshte i sigurte.
Ne kete moment Jonilda hyn ne oborr me nje pamje te re dhe nje maske ne fytyre. Banoret e arrijne te njohin Jonilden dhe Arbana u komunikon se Jonilda ka pasur sekretin “Dua te bej nje nderhyrje estetike brenda Big Brother” dhe se eliminimi i saj ishte rreme.
Tashme sekreti i Jonildes u zbulua dhe banoret pasi pershendeten me te, hyjne ne dhomen e ndenjes dhe ndjekin nje klip ku shfaqet gjithcka qe ka ndodhur me Jonilden. :p:p :p
Edberi dhe Vigani, banoret e rinj

Nderkohe sic u tha qe ne fillim te spektaklit sonte ne shtepi do te kete banore te rinj. Ata jane dy, Edberi dhe Vigani. Arbana pershendetet me dy djemte nga Prishtina dhe me pas shfaqen klipet e tyre. ata jane shume miq dhe shume gjera te perbashketa. Te dy kane nje sekret te vetem. Sekreti eshte; – “Ne jemi nje konkurent i vetem”, nese nominohet njeri, ne nominim shkojne te dy, nese eliminohet njeri, nga shtepia do te dalin te dy.
Arbana fton viganin qe te qendroje prane saj sepse pas pak per te ka nje mision. Nderkohe qe mbyllet televotimi.

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Etleva e eliminuara e kesaj jave

Banori qe le kete jave shtepine eshte Etleva. Ajo pershendetet me banoret dhe shprehet e kenaqur per qendrimin e saj ne shtepi dhe per jeten qe e pret jashte shtepise.Kete jave 7 banore shkojne ne nominim

Si perfundim edhe kete jave ne nominim shkojne shume prej banoreve. Ata jane Anaidi, i nominuari i perhershem, Xhimi, Marselini, Arsimi, Elena, Elona dhe Olta.

 
Last edited:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

thuhet se nuk i duron dot ato te çkretat malule ndaj ri pa to :p
Une kam dy dyshime:

1. O ka alergji (ngase edhe pranvera eshte stine e alergjive) dhe e gjora nuk ka marre ilaqin me vete :doc::doc:
2. Ndoshta edhe eshte duke protestuar, ngase ky modeli i protestes lakuriq ka hyre ne mode, dhe ne akoma spo e kuptojme protesten e saj :hmm::hmm:
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i Thashethemeve

Thashetheme per Jonilden

Marselini me Elenen qendrojne jashte ne oborrin e shtepise dhe komentojne mbi ndryshimet e Jonildes.
Ai e pyet Elenen nese ajo ka vene re ndonje ndryshim ne sjelljen e Jonildes. Elena e pohon, se ka ndryshime drastike ne sjelljen e saj. Te njejten gje pranon edhe Marselini. Ai nxit Elenen te shprehet me tej rreth ndryshimeve qe ajo ka vene re.
Sipas Elenes, zere se ka ardhur nje banore e re ne shtepi. Nuk eshte me ajo Jonilda qe ka pasur xhan, megjithate mbase ndryshon me kalimin e diteve. Elena shton, se fakti qe Jonilda i ka pare banoret mund ta favorizoje dhe te nxisi situata nga me te ndryshmet.
Sipas Elenes, Jonilda ka ndenjur me te tjere banore para se te dilte, ndersa tani kur hyri te parit qe ju hodh ne qafe ishte Arsimi, me te cilin nuk ka pas ndenjur fare.
Marselini pohon se mbase i ka bere mire ti shikoje gjerat nga jashte, ne nje tjeter kendveshtrim. Por te dy pohojne qe ndryshimi ne karakter vihet re.
Me pas te dy banoret vijojne biseden rreth situates se re te krijuar ne shtepi nga hyrja e banoreve te rinj.


Anaidi per Joanen

Anaidi sebashku me Elonen dhe Olten jane ulur tek dhoma e ndenjes dhe bisedojne rreth situates se re te krijuar ne shtepi pas hyrjes se banoreve te rinj.
Nga kjo gje Anaidi merr shkas dhe i tregon Elones nje situate te ndodhur me Joanen. Nderkohe qe ai ishte duke vajtur ne banje, atje gjen Joanen sebashku me nje nga banoret e rinj. Ne ate moment – thote ai – Joana i thote ketij, a do lahemi bashke sonte?
Anaidi thote qe ishte nje skene shume bllof, dhe se ai e ka nxjerre disa here bllof Joanen. Ai thote qe e konsideron Joanen aktore dhe intrigante, madje ja ka thene edhe asaj. Anaidi shton se menyra se si Joana i eshte afruar dhe se e ka genjyer dy – tre here, madje edhe duke qare, sipas tij ajo ka lidhje me Akademine e Arteve.
Madje edhe kur e pyesin, ai thote se nuk eshte fare xheloz per dy banoret e rinj. Ai madje i ka thene nje shprehje Elenes, qe shpreson te hyjne djem te bukur, sepse po ishin te bukur nuk mund te jene te zgjuar.

Joana per Anaidin dhe Jonilden

Joana me Eldoren bisedojne per Anaidin. Joana ndihet e prekur dhe e nervozuar me te. Ajo thote se ai i ka folur rende dhe tani, po kerkon te kapet me Joanen. Por qe tani e tutje sjellja e saj do jete ndryshe. Ajo shton se nuk ja fal miqve te saj ti flasin ashtu, e jo me Anaidit qe nuk e njeh. Eldora mundohet ta qetesoje duke i thene qe Anaidi nuk eshte djale i keq. Por pas kesaj vijne pyetjet e Joanes si pershembull ku e di Anaidi perse qendron ajo me te, kush eshte ai qe ben si gjel? Eldora hedh hipotezen se mbase Anaidi eshte bere xheloz duke pare Joanen qe po afrohet me te rinjte. Por Joana e hedh poshte kete hipoteze.
Ajo thote qe Anaidi e ka nxjerre veten, dhe po tregon perdite e me teper qe eshte shume femije.
Sipas saj ai do ti kundervihet edhe me debate dhe dita dites po shpreh me shume nerva. Joana urren pjesen kur Anaidi e kritikon dhe i thote perse e bere kete, perse diskuton keshtu etj. Megjithate ajo pret serish qe te shohi ndryshime gjate kesaj jave, ne lidhje me sjelljen e Anaidit.
Joana gjithashtu komenton edhe Jonilden. Sipas saj Jonilda ka ndryshuar shume dhe thote qe silikoni e ka bere te ndihet ndryshe. Ajo i permend Eldores edhe fjalet e Shpendit i cili i pat thene Jonildes qe “leket qe shpenzove per silikon ti kishe shpenzuar per trute”. Joana aludon se Jonilda nuk eshte si banoret e tjere, sepse asaj i duket si e trajnuar. Kete mendim ja perforcon edhe Eldora e cila dyshon per te njejten gje, qe mbase Jonilda nuk eshte si konkurentet e tjere.


Xhimi dhe Olta flasin per Eldoren, Shpendin dhe per Arsimin

Xhimi dhe Olta ndodhen ne dhomen e gjumit dhe fillojne qe te bejne thashetheme per banoret e tjere. Fillimisht ata flasin per Shpendin dhe marredhenien qe ai ka krijuar me Eldoren. Xhimi thote se ka vene re se midis tij dhe Eldores ka dicka te bukur, por kjo pritet qe te shihet jashte shtepise. Nderkohe qe edhe Olta flet per ata te dy dhe thote se ka vene re se ne disa raste Shpendi vihet ne pozite per shkak te Eldores.
“Kam vene se se disa here Shpendi lendohet sepse i duket sikur Marselini dhe Elena e perdorin Eldoren dhe mua me duket se ai lendohet nga kjo gje” thote Olta. Xhimi i pergjigjet se ne kete rast Shpendi duhet ta kete arritur qe te njohe Eldoren si nje tip i pavarur e qe nuk ndikohet nga askush.
Me pas ata te dy fillojne te flasin per Arsimin. Olta i drejtohet Xhimit duke e pyetur nese ka vene re se disa nga banoret jane xheloz ndaj Arsimit dhe i kundervihen. “Disa persona i kundervihen arsimit sikur ai te jete personi me i keq ketu brenda” thote Olta dhe xhimi i pergjigjet se edhe ai e ka vene re kete gje, madje qe ne fillim te big-ut. Olta me pas shton se ajo qe i ben keta persona qe te shohin ne kete menyre Arsimin, i acaron qetesia qe ka ai dhe fakti qe nuk bertet, por i zgjidh konfliktet me qetesine me te madhe.
Me pas ata te dy fillojne te flasin edhe per veten dhe per banore te tjere, por nuk permendin emra konkret.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Lajme nga shtepia BB VI!

Sa k kjo joana...nje lidhje 6 vjecare e poshteron per nje lidhje 2 javore
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Po ky opinionisti qe ofendon njerzit dhe u thot mumje egjipti kush kujton se esht??!!
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i debateve

Shpendi debaton ashper me Marselinin dhe e ofendon rende ate

Anaidi kerkon te vere ne zbatim planin e tij per te debatuar me Ilirin, por ngacmimet e tij sjellin nje tjeter debat te forte mes Shpendit dhe Marselinit. Anaidi ironizon Ilirin dhe thote “pse fle me shoqet ti Like?” dhe Shpendi i pergjigjet Anaidit “s’ka nevoje Likja se ka Anisen” jastekun me te cilin fle Iliri dhe qe i ka vendosur emrin e te dashures se tij. Aty ndodhen te gjithe banoret e tjere dhe Marselini dhe Joana nisin me ironite duke perkrahur Anaidin. Shpendi degjon Marselinin dhe i thote “ti mos fol se ti ke tregu se je me 4 fytyra”. Keshtu midis tyre nis debati.
Marselini i thote Shpendit se nese ka ndonje gje me te ai e degjon dhe sa per fytyrat ai ka me shume se 4 dhe te tjerat banoret do t’i shohin ne vazhdim te qendrimit ne shtepi. Marselini i thote Shpendit se ai po sillet si grate e keqija qe nderhyn ne diskutimet e te tjereve dhe Shpendi i thote se ai po nderhyn ne diskutimet e te tjereve.
Marselini thote “Une e kam nje grua jashte e s’kam nevoje te fle me shoqe, deri tani asnje nga shoqet ketu s’ka hyre ne krevatin tim”. Ne kete menyre ai ironizon edhe Shpendin per afrimitetin e tij me Eldoren. Shpendi i kthehet me ashpersi duke i thene “ti s’ke si te flasesh per shoqe si ti je xheloz per shoqet, je xhelozi me i madh qe kam pare ndonjehere” thote Shpendi dhe me pas shton “ne 4 jave t’i kam pare 4 fytyra, por mos me bej te humbas keto rreze dielli duke u marre me ty tani”.
“S’ke pare asgje deri tani, 100 fytyra do te shohesh deri ne fund, une sa here qe dua ju bej te flisni” thote Marselini. Shpendi acarohet dhe fillon ta ofendoje Marselinin duke perdorur fjale banale, ndersa Marselini i pergjigjet me ftohtesi “mos u nxeh” dhe me pas kendon.


Debat dhe ofendime, Marselin vs Jonilda

Banoret jane ulur per te ngrene. Marselini ben nje gjest te cuditshem sikur gogesin ose sikur po i vjen per te vjelle. Jonilda qe e kishte perballe i flet ashper, dhe e paralajmeron qe te jete hera e pare dhe e fundit qe ben nje gjest te tille ne tavolinen e bukes. Marselini e pyet nese kjo deklarate e Jonildes ishte nje kercenim.
Por Jonilda i thote : “merre si te duash, motra”. Sipas Marselinit, nese ai eshte motra atehere, ajo eshte si burre. Jonilda vazhdon tja perserise, te mos gogesije me ne tavoline. Por Marselini i thote qe nuk ishte gogesime, se andej nga vjen ai nuk eshte edukate te gogesish. Megjithate ai i thote me ironi se perseri ate e ka xhan dhe do ja beje ai valixhet gati. Por Jonilda i ben me dije se nuk eshte ne nominim. Atehere Marselini i thote se ai nuk eshte si ajo qe vetem shkon per ti puthur e perqafuar banoret.
Sipas Jonildes, Marselini nuk ja ka haberin rregullave ne tavoline. Por ai i kthehet edhe me ashper duke i thene se ajo nuk di as rregullat e feminilitetit. Ai e quan ate “zhulse” dhe“katundare qe di vetem tre shprehje banale” dhe shton se kur te dale do ta beje emrin e saj tatuazh ne fund te kembes, qe sa here te eci, ta shkeli me kembe. Ai e quan ate nje budallaqe qe nuk mund ta quaje sa femer. Ndersa Jonilda ja kthen qe ajo eshte mashkull dhe kur te behet edhe ai mashkull atehere te bisedoje me te.
Debati mes dy banoreve vijon me ofendime nga me te ndryshmet duke filluar nga gjoksi i Jonildes e deri tek mjekra e Marselinit.


Debat mes Ilirit, Joanes, Marselinit dhe Anaidit

Marselini me Joanen vazhdojne te qendrojne jashte duke pire cigare. Joana nepermjet xhamit shikon Ilirin i cili sheh nga ata te dy dhe dicka u thote banoreve. Joana nxit Marselinin qe tja vere ne dukje Ilirit kete gje. Dhe ai ashtu ben e pyet Ilirin se cfare u kishte thene banoreve per ata te dy. Mos u kishte thene qe nuk kane bagazh te rrine me ta dhe prandaj kane dale jashte?!
Iliri paksa i cuditur, pyet edhe banoret e tjere perqark, mbi pyetjen e Marselinit, por ata i thone qe nuk e ka thene Iliri. Arsimi i tregon qe e kishte per Anaidin dhe jo per ata. Joana i kerkon falje Ilirit, duke qene se e kishte keqkuptuar, por ai e kishte pasur me Anaidin. Nderkohe qe Anaidi pak me pare i kishte bere verejtje Ilirit per punen e fjalorit qe ai perdor dhe tani ishte rasti me i mire edhe per te debatuar me Ilirin. Anaidi kapet serish me Ilirin per punen e fjalorit, por Iliri i thote se ai kete fjalor ka dhe kete humor ben. Nderkohe qe hyn Joana e cila duke bertitur i thote Ilirit qe asaj ja kap veshi te gjitha dhe se ai “katundari nga Patosi”, nuk duhet te flasi pas kurrizi.
Iliri i thote se tani qe ajo ka mbetur vetem, nuk di me se me cfare te kapet.
Joana i drejtohet Ilirit me fjale banale dhe shton se kete teme ajo e hapi, se ai deklaron qe eshte i hapur por nderkohe flet pas shpine.
Tani jane bere dy kundra Ilirit. Anaidi kerkon te sqaroje pjesen e tij dhe te fjalorit, ndersa Joana akuzon Ilirin se flet pas shpine. Madje ajo shton se me fjalet dhe sjelljen e tij, Iliri kerkon te influencoje edhe banoret e rinj, sepse sipas saj, ai kerkon te beje aleanca. Iliri me qetesi i kthen pergjigje te prera Joanes duke i theksuar faktin se tani ajo eshte vetem dhe nuk diskuton me asnje njeri me te. Joana nxehet shume nga menefregizmi dhe fjalet thumbuese te Ilirit, ajo i drejtohet atij me fjale banale dhe ofendime. Madje mundohet te perfshije ne debat edhe Jonilden e cila qendron ne krah te Ilirit. Ajo akuzon Jonildes se ka thene per Ilirin “injorant”, por kur e pa qe Ilirit nuk ju prish fare qejfi, i kthehet Jonildes dhe i thote : “Ti shko rregullo gjoksin, dhe me mua nuk ke me pune ne kete shtepi”. Nderkohe qe djemte vijojne debatin. Sipas Anaidit nuk eshte shume burrerore qe Iliri te thote dicka per te prapa kraheve, kur ai ja ka dhene te gjitha hapesirat per tja thene ne sy ate cka mendon.
Joana debaton here me Ilirin dhe here me Jonilden, vec kesaj, fjalori banal dhe i pakontrolluar eshte prezent gjate gjithe debatit.
 
Top