• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Lajme nga shtepia BB VI!

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Me sa shikoje une ky shoku im krijon situata gazmore lol lol lol

e kemi si shoqeri berjen per te qeshur lol lol lol lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

[h=1]Iliri nder tjerash, ka patur nje te dashur 61 vjece[/h]
Iliri me Xhimin te ulur ne kuzhine, bejne bisede mbi lidhjet e tyre. Iliri i rrefehet se nder lidhjet qe ai ka patur vajza me e re ka qene 27 vjece, pastaj te tjerat nga 40, 50 e lart. Ai shton se ka patur nje te dashur 61 vjece. Xhimi i habitur e pyet per moshen. Iliri i pergjigjet qe tani ai eshte 27 vjec, ndersa lidhja me 61 vjecaren ka ndodhur rreth 4 vjet perpara, kur ai ka qene 22 vjec.
Iliri nuk duket i kompleksuar mbi kete eksperience, madje shton se ajo nuk kishte bere asnje operacion plastik. Ai i tregon se si ndodhi qe u takua me te. Por qe ne momentin e pare Iliri ishte mahnitur nga pamja e saj, sepse mund te tregonte maksimumi 40 vjec, ishte femer delikate dhe e mire – thote ai./bigbrotheralbania6

 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

[h=1]Iliri nder tjerash, ka patur nje te dashur 61 vjece[/h]
Iliri me Xhimin te ulur ne kuzhine, bejne bisede mbi lidhjet e tyre. Iliri i rrefehet se nder lidhjet qe ai ka patur vajza me e re ka qene 27 vjece, pastaj te tjerat nga 40, 50 e lart. Ai shton se ka patur nje te dashur 61 vjece. Xhimi i habitur e pyet per moshen. Iliri i pergjigjet qe tani ai eshte 27 vjec, ndersa lidhja me 61 vjecaren ka ndodhur rreth 4 vjet perpara, kur ai ka qene 22 vjec.
Iliri nuk duket i kompleksuar mbi kete eksperience, madje shton se ajo nuk kishte bere asnje operacion plastik. Ai i tregon se si ndodhi qe u takua me te. Por qe ne momentin e pare Iliri ishte mahnitur nga pamja e saj, sepse mund te tregonte maksimumi 40 vjec, ishte femer delikate dhe e mire – thote ai./bigbrotheralbania6

Ja paska len amanet gjyshi dhe kti si 16vjece si 70 vjece mos i bej naze bir po ul koken e puno lol lol lol
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Biseda provokative mes banoreve
Ne dhomen e ndenjes jane Olseni, Shpendi, Jonilda, Joana dhe Olta. Mes tyre fillon nje bisede provokative, e nisur nga Olseni i cili i thote se ka frike te flere vetem. Vajzat duke u perkedhelur e pyesin se me cilen nga te treja ai ndihet me i sigurte.
Olseni nuk ka paragjykime, por vajzat i thone se ato kane pretendime. Ato e pyesin se cfare di te beje ai? Iliri pershembull thone vajzat di te beje masazh dhe i kenaq me muhabet. Vajzat serish e pyesin Olsenin se cfare di te beje dhe ai i pergjigjet : – vetem nje gje. Te gjithe qeshin.
Tani eshte rradha Olsenit per te pyetur vajzat se cfare kerkesash kane? Jonilda i thote se do te konsultohet me grupin. Patjeter, ja kthen Olseni, te gjitha bashke grup. Prane tyre vjen edhe Arsimi dhe Joana e provokon duke i thene qe ai nuk eshte profesionist masazhi, si Shpendi sepse ajo e ka provuar doren e Arsimit. Arsimi i thote qe nuk i ka bere masazh. Atehere Joana i propozon qe ti beje tani masazh por ai nuk pranon dhe e shtyn per te nesermen.

Banoret luajne me pyetje rrufe
Ne dhomen e ndenjes banoret jane mbledhur per te luajtur me pyetje rrufe. Ato qe e dine lojen ja shpjegojne te tjereve te cilet nuk e dijne. Njeri pyet dhe tjetri duhet te pergjigjet shume shpejt cfaredo pyetje, pa u menduar shume.
I pari qe ka filluar te beje pyetje eshte Anaidi. Pyetjet e tij jane nga me te cuditshmet dhe banoret te gjithe jane ne ankth se cila do jete pyetja e rradhes. Elonen e pyet nese ka rrahur ndonjehere ndonje djale ne jeten e saj.
Pas Anaidit eshte rradha e Etleve te drejtoje pyetjet, banoret ndihen me te sigurte me te, sepse ndryshe nga Anaidi ajo nuk drejton pyetje te sikletshme.
Pyetjet e djemve behen me spec dhe te sikletshme nganjehere si te tipit a e ke tradhtuar ndonjehere gruan ose kur ke puthur per here te fundit nje mashkull etj. Etleva eshte ajo qe nuk i pergjigjet me se shumti pyetjeve te tilla, madje djemte i flasin se mbeti duke pasuar cdo pyetje. Megjithate te gjitha jane pjese e nje shakaje dhe duket qe banoret po argetohen shume e po qeshin me te madhe.Olta ka nje verejtje per Anaidin
Banoret jane ende duke luajtur me pyetje rrufe, kjo loje i ka terhequr shume. Por Olta ka nje verejtje per Anaidin. Asaj nuk i duket aspak e sjellshme dhe e paedukate qe Anaidi le lojen dhe iken, leviz neper shtepi ose flet me dike tjeter nderkohe qe te tjeret po bejne pyetje. Nderkohe Anaidi eshte duke bere ushtrime per muskujt e barkut.
Kete ajo ja thote Anaidit, por ai ja kthen se edhe ajo levizi diku dy here gjate kohes qe ishte loja dhe nuk tregoi ndonje gjest te paeduakte. Olta u justifikua me faktin qe ajo levizi nga vendi, e para se e thirren, ndersa heren e dyte per pune personale. Por Anaidi i cili nuk pranon verejtje i thote qe edhe ai per pune personale ka levizur. Ai shton se ajo nuk mund ta detyroje ate te qendroje kur behen pyetje qe nuk kane lidhje me te. Per sa kohe pyetjet i drejtoheshin atij, ai ishte atje.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Diskutime per qellimin e hyrjes ne Big Brother
Iliri, Olseni, Anaidi, Jonilda dhe Joana shkojne afer pishines dhe fillojne te diskutojne rreth arsyes se perse kane hyre ne shtepine e Big Brother dhe analizojne banoret dhe qellimet qe ata kane per kohen e qendrimit ne shtepi. Iliri mendon se Etleva nuk duhet te kishte hyre ne Big Brother, pasi sipas tij, ajo eshte shume e vogel e shume impulsive, gje qe nuk e ndihmon te qendroje gjate, sipas tij. “Per mendimin tim, nuk duhet te ishe ti ketu”, i thote Olseni duke qeshur e pas shakave, biseda merr nje rrjedhe serioze.
Iliri mendon se te gjithe banoret kane hyre ne shtepi per te fituar, por Joana ia nderpret fjalen, duke thene qe qellimi i saj nuk eshte qe te fitoje cmimin e madh. “Une nuk kam ardhur per te fituar lek”, thote ajo. Iliri i thote me shaka se ajo do te bente mire te dilte nga shtepia nese nuk eshte ky qellimi i saj, por Joana thekson se ajo ka nje arsye te forte pse ka hyre, pavaresisht se nuk eshte cmimi i madh. Jonilda mendon se qendrimi ne shtepi eshte sfide me veten. Olseni mendon se jo vetem cmimi i Madh mund te jete fitimi me i madh nga pjesemarrja ne shtepine me te famshme. Ai mendon se edhe nese nuk mund te fitoje cmimin e madh, mund te jete i afte qe te fitoje shumefishin e atyre lekeve, vetem nga fakti qe tashme ka fituar nje emer, gje qe eshte shume e rendesishme. Anaidi mendon se gjeja me e rendesishme eshte menaxhimi i situates brenda shtepise. Ndersa Iliri thekson se te gjithe banoret brenda shtepise jane te perzgjedhurit e Vellait te Madh, gje qe i le te kuptoje se jane me te miret nga te gjithe qe kane aplikuar. “Pavaresisht se mund te mos fitojme cmimin, dicka do te fitojme nga ketu”, thote Iliri si per te mbyllur diskutimin. E nderkohe, ata fillojne te bejne shaka, duke mbyllur keshtu diskutimin.Biseda per vetebesimin
Ajo qe tashme i karakterizon banoret cdo nate, eshte ndarja ne grupe. Bisedat mes tyre jane nga me te larmishmet dhe opinionet nga me te ndryshmet. Olta vazhdon te bisedoje me Xhimin, nderkohe qe edhe banoret e tjere jane te ndare ne grupe te vogla.
Olta analizon sjelljen e banoreve brenda shtepise dhe thote se shumica prej tyre mundohen te transformohen ne menyren e te sjellurit brenda, krahasuar me jeten jashte dhe nuk pretendon qe t’i njohe banoret brenda. Ajo thote se secilin nga banoret qe kerkon ta njohe vertet, mund ta njohe vetem kur te dalin jashte. “Mua nuk me pelqen kjo gje”, shprehet Xhimi. Ai nuk e vlereson sjelljen e shtirur te banoreve, pasi vendos ne plan te pare sinqeritetin. Ndersa Olta thote se nuk mund te gjykoje sjelljen dhe menyren se si kerkojne te arrijne te ecin perpara disa nga banoret, por ajo do te terhiqet nga ata banore, loja e te cileve brenda shtepise nuk do t’i pelqeje.
Ajo i ben te qarte Xhimit se sjellja e saj brenda shtepise eshte e sinqerte dhe ai te mundohet ta njohe ashtu sic eshte. “Je mese e qarte, mese e sinqerte”, i thote me bindje Xhimi.

Banoret e tjere jane duke vazhduar biseden rreth politikes ne Shqiperi ne periudhen e qeverisjes komuniste. Ndersa Marselini, Anaidi dhe Olseni shkojne afer pishines e diskutojne per njeriun dhe kompleksin qe ka ai me veten, duke sjelle situata e duke marre si shembull veten. Marselini mendon se vetebesimi tregohet kur nje njeri ngre lart vlerat e vetes ne grup dhe ua ben te ditur te tjereve, ndryshe nga Anaidi dhe Olseni, te cilet mendojne se jane te tjeret ata te cilet duhet ta vene re kete gje, te cilen pa dashje mund ta reflektosh ne cdo situate, por sipas tyre, ne momentin qe je ti qe e shpreh vetebesimin me fjale, behesh i pabesueshem per tjetrin.
Arsimi, Shpendi dhe Iliri flasin per eksperienca te kaluar me makina, shpejtesine e tejkaluar gjate drejtimit te tyre dhe perballjet qe mund te kene pasur me forcat e policise.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i thashethemeve ne big brother

Marselini e Iliri: “Elona ka prirje te kunderta ****uale”
Nderkohe qe banoret jane ndare ne dy grupe ne dhomat e gjumit, ne sallon ndodhet Iliri dhe Marselini, te cilet flasin per Elonen dhe mendimin qe kane krijuar per te. Djemte mendojne se Elona eshte e zhgenjyer nga meshkujt dhe se duhet te kete pasur zhgenjim shume te madh ne jete, pasi e shikojne edhe shume te distancuar me meshkujt e shtepise. “Mund te kete ndryshuar shije ****uale”, shprehet Marselini. Te dy e mendojne si te vertete faktin qe ajo nuk mund te kete terheqje per meshkujt. Marselini mendon pozitivisht faktin qe ajo kerkon te kthehet ne Shqiperi dhe eshte e vetmja gje qe i pelqen tek ajo.

Thashetheme per Etleven dhe Ilirin; Japin ide per nominimet
Ne dhomen e gjumit te katiti te dyte ndodhet Anaidi, Jonilda dhe Joana, te cilet fillojne te bejne thashetheme per banoret, duke treguar situata te ndryshme te ndodhura ne shtepi. Ata gjykojne Ilirin per sjellje te pahijshme me banoret e tjere, e sidomos vajzat e shtepise, duke qeshur me reagimin e tij ne situata te caktuara. Ndersa Anaidi tregon se Etleva e ka pyetur gjate dites se cilen nga vajzat pelqen brenda shtepise dhe ai ka permendur Joanen. Vajzat jane kurioz te dine se perse Eva e ka bere ate pyetje dhe madje aludojne se mos ajo ka krijuar simpati per Anaidin apo se mbase dyshon per fillimin e nje lidhjeje mes Anaidit dhe ndonjeres nga vajzat, por ai mendon se Etleva ndikohet shume nga te afermit jashte shtepise dhe nuk mund te jete e sinqerte. Anaidi tregon nje rast kur e ka pyetur nepermjet Olsenit lidhur me marredheniet e saj te para intime dhe Etleva nuk ka dashur te pergjigjet.
Banoret vazhdojne te aludojne rreth mendimeve qe ka Etleva ne koke dhe dyshimeve qe po i lindin per krijimin e nje lidhjeje ne shtepi e qeshin me njeri-tjetrin.
Me pas ata flasin per banoret qe mund te nominojne kete jave. Anaidi permend Blendin dhe Etleven si banoret qe mund t’i nominoje, ndersa Ilirin mendon ta perdore per lojen qe kerkon te beje. Jonilda mendon te votoje Blendin dhe Elonen. Ajo mendon se Iliri do ta nominoje Anaidin. Por Anaidi e shikon si veprim te gabuar nominimin e Ilirit, megjithese sipas tij, Iliri ka ofenduar shume kategori njerezish gjate ketyre diteve te qendrimit brenda shtepise. “Ai i quan malesoret maloke; ai shan grekes”, thote Anaidi, duke thene se te vetmet momente kur vlen prezenca e tij ne shtepi, eshte kur krijon momente gazmore ne shtepi. Por Anaidi kerkon qe te merret me vone me Ilirin, duke e sulmuar ate.

Marselini mundohet te provokoje Olsenin; Vazhdojne thashethemet per Xhimin
Marselini pasi keshillon Elenen qe te provokoje me tej Xhimin, del ne oborr per te pire cigare. Aty ai fillon qe te flase me Olsenin.
Marselini fillon te flase perseri per Xhimin, duke pritur reagimin e Olsenit. Ai thote se Xhimi e ka kapur veten me nje strategji dhe shprehet “Xhimi eshte dhelper”, ndersa Olseni shton pas tij “fuqi e urte” dhe me pas shton se edhe ai mendon se Xhimi po perdor Gatimin si nje strategji.
Marselimi kenaqet me faktin qe edhe Olseni mendon te njejten gje si ai per Xhimin. Te dy ndajne mendimin se edhe ata mund te gatuanin, ose te zgjidhnin dicka tjeter. “Une mund te zgjidhja edhe rolin e donzhuanit, por nuk kam pse ta bej” thote Marselini dhe me pas shton “per shembull, Elena po afrohet shume me Xhimin”.
Olseni qesh me fjalet e Marselinit i cili i kerkon edhe mendim duke i thene “e si thua ti”, por Olseni mundohet qe t’i pergjigjet me modesti duke i thene vetem se Elena eshte shume vajze e shkathet.
Ne kete menyre Marselino kerkon qe te provokoje Olsenin dhe ta perfshije ate ne strategjine e tij, por duket se nuk ia arrin.

 

Love

βeℓℓe â๓e
Iliri i “Big Brother” : Kam patur një të dashur 61-vjeçare

Iliri i “Big Brother” : Kam patur një të dashur 61-vjeçare

TIRANE -
Banorët e ''Big Brother Albania'' kanë nisur të tregojnë detaje interesante nga jeta e tyre personale. Ajo që ka befasuar publikun ishte rrëfimi i Ilirit, për lidhjet e tij në të kaluarën.Iliri i tregoi banorit tjetër Xhimit se përveç lidhjeve të shumta që ka patur me vajza të reja, ka patur lidhje intime edhe me gra mbi 40 vjeç, duke treguar edhe për të dashurën e tij 61-vjeçare.

Xhimi i habitur e pyeti për moshën dhe Iliri iu përgjigj se tani është 27 vjeç, ndërsa lidhja me 61-vjeçaren ka ndodhur rreth 4 vjet përpara, kur ai ka qenë 22 vjeç.

Iliri nuk dukej i kompleksuar mbi këtë eksperience, madje ai shtoi se gruaja në fjalë ishte mjaft e bukur dhe nuk kishte bërë asnjë operacion plastik.

“Ishte femër delikate dhe e mirë, nuk tregonte më shumë se 40 vjeç."- deklaroi Iliri.
ballkanweb
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Big Bother kamera filmon Etleven te zhveshur tek po vishej

20-vjeçarja magjepsëse kishte harruar të marrë peshqirin në dush në Shtëpinë e Big Brother të dielen në mëngjes.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Iliri i “Big Brother” : Kam patur një të dashur 61-vjeçare

Anaidi, i nominuari i perhershem

Anaidi thirret perseri ne dhomen e rrefimit dhe aty i kerkohet qe te jape emrin e banorit qe ai dyshon se e ka cuar ne nominim te perhershem. Atij iu dha mundesia qe nese e zbulonte emrin e banorit qe e ka nominuar, atij do t’i hiqet denimi.
Anaidi thote se duke u nisur nga veshtrimet e banoreve mendon se ne nominim e ka cuar Iliri. Arbana e informon se nuk eshte Iliri dhe se tashme ai do te jete i nominuar deri ne fund te qendrimit te tij ne shtepine e Big Brother. ai tashme ka nje jave kohe qe te zbuloje banorin qe e ka nominuar dhe ne kete menyre perfiton nga zbulimi i ketij sekreti shumen prej 1.5 milione lekeve te tjera.
Ai rikthehet ne dhomen e ndenjes dhe Arbana u thote edhe banoreve te tjere se Anaidi eshte i nominuari i perhershem.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Iliri i “Big Brother” : Kam patur një të dashur 61-vjeçare

Kendi i thashethemeve ne big brother

Dyshime per Xhimin: “Mund te jete gay?”

Marselini, Elena dhe Eldora jane duke biseduar per Xhimin. Eldora hedh dyshimin qe Xhimi mund te jete “gay”. Marselini duket sikur ja mbeshtet mendimin megjithese duket paksa i luhatur. Te tre thurin plane se si mund ta vertetojne nje gje te tille. Marselini thote se mund te shkoje e ta pyesi drejt per drejte. Eldora mendon se ka zbuluar sekretin e Xhimit dhe nuk e le Marselinin tja thote drejt per drejt Xhimit. Por Marselini i thote: “Nuk eshte ndonje sekret i madh, sepse ai duket“. Te tre qeshin.
Eldora thote qe ka tere javen qe e studion sepse ka dyshime per te. Elena shton edhe nje fakt tjeter, qe Xhimi ben debat gjithmone per kuzhinen dhe vetem me vajzat.
Marselini thote qe ai e ka provokur Xhimin dhe i ka thene qe ka nje bisede te cilen do ta konsumoje vetem per vetem me Xhimin. Kete ai e beri pasi donte te shikonte reagimin e tij. Te tre vazhdojne te thurin plane se si mund ta vertetojne ne menyre qe te jene te bindur per zbulimin e nje sekreti. Por gjithcka mbetet ne kuadrin e dyshimeve.

Marselini-Etleves “Joana foli keq per ty”
Etleva dhe Marselino ndodhen ne kuzhine duke ngrene mengjes dhe gjate kesaj kohe fillojne te flasin per banoret e tjere.
Marselini duket i nervozuar me banoret e tjere dhe kete gje ia shpreh Etleves. Te dy kane kaluar nje nate te mbushur me debate dhe duket se kjo ka ndikuar edhe ne menyren se si po e nisin diten ata te dy. Etleva i thote Marselinos se ajo mundohet qe te mbaje nje lloj distance me banoret sepse e di qe nuk ka per te krijuar nje miqesi te sinqerte, brenda shtepise.
Marselini i thote se ai vuri re se Joana u shpreh keq kunder Eves gjate nates se mbremshme. Ai i rrefen asaj se Joana tha “Eva nuk di t’i ndaje njerezit nga situatat”. Eva thote “Une di vetem qe nuk bej loje te piste qe te bej diten puci-puci dhe te rri pastaj duke fol per ta gjithe naten”. Me pas ajo shton se gjithcka qe banoret thone do te zbulohet heret apo vone dhe per kete arsye nuk e shqeteson fakti se cfare thone banoret, pas kraheve te saj.
 

cent

Banned
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Jonilda flet për Etlevën, “është e virgjër”


Joana për shembull është e mendimit se Altina shtiret gjatë tërë kohës. Ajo bën si e mërzitur thjesht për të tërhequr vëmendjen. Të gjitha ato mund të kenë pasur një jetë aktive jashtë, jo vetëm ajo, që sillet ashtu.
Më pas Jonilda flet për Etlevën. Ajo thotë se pakujdesia e trupit të femrës tregon shumë, do të thotë që ajo është e virgjër. Eldora thotë se Etlevës nuk ja lejon tradita, por qejfi ja ka. Ndërsa Elenës i duket sikur Etleva e ka një të dashur por e mban të fshehtë. Jonilda u tregon vajzave për mentalitetet e pukjaneve dhe vajzës nga Miloti.
Joanën e ka acaruar më tepër fakti që Etleva e ka imituar kur kërcente. Vajzat hedhin hipoteza nga më të ndryshmet për Etlevën. Joana mendon se këtë javë Etleva del nga shtëpia e Big Brother.

Elenës nga ana tjetër i është krijuar përshtypja sikur Elona e ka frikë. Ajo shton se për çdo gjë që do bëjë, qoftë edhe sikur ti thotë faleminderit Elona do duartrokasë. Elenën përveçse kjo sjellje e Elonës e habit, por edhe e acaron. Jonilda e qetëson duke i thënë se Elona ka shumë respekt për të. E megjithatë edhe Jonilda shpreh rezervat e saj në lidhje me Elonën. Ajo është çuditur së tepërmi kur Elona e ka pyetur, nëse ajo ka puthur ndonjëherë ndonjë femër. Që prej asaj dite Elona është tërhequr nga ajo – thotë Jonilda./Tch
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Me pak fjale ketu sot u duken kush jan shpirtat e keq, edhe kush jan ata burrat me namuz aty dhe femrat e mira.
 

AppleCrisp

Anëtar i ri
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Si skan turp kto vajza qe dalin te zhveshura ne kamera. Ne dite sotit robi ban cdo gja per 15 minuta fame. Sidomos kur bajn *** ne krevat me njani tjetrin si lop **hen.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Iliri uron 7-Marsin; “Gezuar te gjitheve!”

Ne tavolinen e ngrenies, banoret sa vijne e shtohen. Keshtu pervec Elones, Jonildes dhe Oltes, aty vjen edhe Marselini e Eldora. Te gjithe komentojne debatet e nates, teksa biseda e tyre nderpritet nga ardhja e Ilirit.
Iliri vjen ne kuzhine duke kenduar me ze te larte “Gezuar 7-Marsin!” dhe ne kete menyre u kujton banoreve te tjere se sot eshte nje dite feste.
Me pas Iliri ulet ne tavoline bashke me ta dhe te gjithe fillojne te flasin per festen. Eldora u tregon banoreve se ajo eshte diplomuar ne fillim si Mesuese e gjuhes gjermane. Banoret e urojne, ndersa Iliri vazhdon me batutat dhe shakate e tij tipike.
Ne kuzhine vjen edhe Elena dhe Iliri e ngacmon me shakate e tij, por ajo nuk i kthen pergjigje.
Me pas ata fillojne te bisedojne per buxhetin sepse kete jave ushqimet kane filluar t’u pakesohen dhe tashme ata diskutojne se si mund t’i menaxhojne me mire deri ne fund te javes.
Teksa shumica e banoreve kane nisur diten e diskutojne te shqetesuar per buxhetin e pergatitjen e ushqimit, nje pjese tjeter nuk jane zgjuar ende.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Diskutojne per Ilirin dhe fjalorin e tij te pahijshem;

Anaidi: “Iliri i anashkalon debatet”
Banoret ne dhomen e gjumit jane duke diskutuar per marredhenien midis njeri-tjetrit ne shtepi, duke u nisur nga disa debate qe jane bere midis tyre. Ata flasin per Ilirin, duke nisur nga temperamenti dhe fjalori i tij si edhe debatet e perseritura me Joanen. “Mos kujtoni se Iliri eshte budalla”, shprehet Shpendi, duke bere qe ne diskutim te marrin pjese te gjithe banoret. Jonilda e gjykon Ilirin per fjalorin qe perdor dhe per menyren se si sillet pothuajse me te gjithe banoret. Shpendi dhe Xhimi jane te mendimit se femrat duhet te jene me te kujdesshme per te mos e cuar ne ekstrem nje debat, pasi meshkujt jane me gjaknxehte dhe mund te thone fjalen e fundit te paren, pa e logjikuar shume, gje qe mund t’i rendoje shume femrat. “Ne mund t’i marrim per shaka fjalet e tij, por njerezit jashte nuk dihet se si i interpretojne fjalet e tij”, shprehet Jonilda. Ndersa Shpendi thote se kjo eshte arsyeja se perse ata jane ne Big Brother, pasi vete publiku do t’i gjykoje me mire se kushdo sjelljet e tyre brenda shtepise.
Nderkohe qe Anaidi e Joana vazhdojne te bisedojne, te shtrire ne krevat, aty shkon Iliri e te tre flasin per gjera te pergjithshme ne shtepi. Me largimin Ilirit nga dhoma, Joana shprehet: “Sa i ndyre qe eshte ky Iliri”. Te dy diskutojne per te dhe per faktin qe Iliri nuk debaton per asnje teme te hapur midis njeri-tjetrit. Anaidi thote se Iliri i anashkalon debatet dhe se nuk kerkon asnjehere te perfshihet e te behet protagonist ne to.


Diskutime per debatin Ilir-Joana;- Elona dhe Olta fajesojne Joanen
Elona, Olta dhe Jonilda jane ulur ne tavolinen e ngrenies dhe teksa konsumojne mengjesin, bisedojne mes tyre. ne nje moment ato fillojne te flasin per debatin qe ndodhi gjate nates mes Ilirit dhe Joanes duke e risjelle ne kujtese edhe nje here reagimet e tyre.
Tre vajzat fillojne te diskutojne per fajtorin e debatit qe ka nisur per arsye fare te vogla dhe me pas ka perfunduar ne sharje e ofendime te renda. Jonilda e cila ka nje afrimitet me te madh me Joanen se dy vajzat e tjera i del ne mbrojtje asaj dhe fajeson Ilirin i cili sipas saj e tepron duke e ngacmuar Joanen me fjalen “rrugace”. “Ai e di qe Joana e ka problem dhe i thote perseri rrugace” thote Jonilda. Elona e kundershton duke i thene se fajin e ka vete Joana sepse e ngacmoi shume Ilirin.
Olta e cila edhe pse ka krijuar afrimitet me Joanen thote se ajo pati nje pjese te madhe te fajit. “Une mendoj se ata te dy e gerricin shume njeri-tjetrin, ata jane njesoj te dy” thote Olta. Olta dhe Elona thone se Joana e tepron me shakate ndaj Ilirit dhe me pas nuk ia pranon atij shakate dhe ky eshte gabimi me i madh i Joanes.
Te tria vajzat gjykojne si te gabuar sjelljen e Ilirit, por po ashtu edhe faktin qe Joana nuk u mundua qe ta shmangte, por reagoi po njelloj me ofendime ndaj Ilirit.
 
Top