• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kushtonte 3 milionë euro, toni i kaltër bie në rrjetë; e hedhin sërish në det

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kushtonte 3 milionë euro, toni i kaltër bie në rrjetë; e hedhin sërish në detNjë ton i madh blu, që peshonte 270 kg dhe ishte i gjatë tetë metra e gjysmë, është raportuar si një prej peshqve më të mëdhenj të kapur në brigjet e Irlandës gjatë këtij viti, por pavarësisht se vlente miliona paund, ai u la i lirë sërish në det.

Peshku mund të kishte vlerë e 3 milionë eurove. Ato janë në mesin e disa anijeve në brigjet jugore dhe perëndimore të Irlandës që marrin pjesë në një program kapje dhe lëshimi për të ndihmuar në krijimin e numrave të stokut që zvogëlohet për tonët blu.


David Edvard nga Court Cac Charter me qendër në Courtmacsherry kapi peshkun tre milje drejt jugut në Irlandën e Jugut. Edvard tha se toni blu është shumë i zakonshëm në Gjirin Donegal.

“Ata janë më të pazakontë këtu, por kanë tendencë të jenë shumë më të mëdha kur paraqiten. Ky është i pari i kapur në jug të Gjirit të Donegalit këtë vit dhe me të vërtetë ishte një peshk i madh” – shpjegoi ai.


©Copyright Gazeta SHQIP
 
Top