• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

cent

Banned
Roma është finalistja e dytë e Kupës së Italisë, pas Lazios, i cila e kishte siguruar një gjë të tillë muaj më parë. Skuadra kryeqytetase preu biletën për në finale pas fitores në përballje të dyfishtë ndaj Interit në gjysmëfinale, 2-1 dhe 3-2.Zikaltërit ëndërruan kualifikimin përkohësisht në pjesën e parë, pasi udhëhoqën në minutën e 22-të falë golit të mbrojtësit të djathtë Jonathan.

Mirëpo Mattia Destro la gjurmë duke realizuar dy gola, një në minutën e 55-të dhe një në minutën e 69-të, e më pas vulosi greku Torosidis në të 73-ën

Vendasit shënuan me Ricky Alvarez në minutën e 80-të, por ky gol ishte i pamjaftueshëm për ta. Duhet thënë se Interi luajti me shumë mungesa në këtë përballje.
/Shekulli
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

Moratti i beri Eurot Mourinho kur e kishte,dhe trofet qe fitoi 5 vite rresht eurot + bonus ku i çoi apo Cayman?
Vetem Zanetti esht lojtar ne ate grup,tjeret vari teneqen... sa per numer.
 

ZHIGO

Antarë i Respektuar
Titulli: Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

si pak e lexueshme kjo finalja Bambo eh?

ta kam fjalen , qe do dilnin kto te dyja . pas eliminit te juves , dhe milanit . u donte nje derbi ne finale , pastaj ti e di , keto jan mjeshtra te manipulimit. dhe te shitjeve te brekëve ne ankand.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

si pak e lexueshme kjo finalja Bambo eh?

ta kam fjalen , qe do dilnin kto te dyja . pas eliminit te juves , dhe milanit . u donte nje derbi ne finale , pastaj ti e di , keto jan mjeshtra te manipulimit. dhe te shitjeve te brekëve ne ankand.
Kjo ishte surprize lali,Interi duhet te jepte zemren ne fush se ky ishte shanci fundit per Europe,baj baj tashi dhe Serise B te Europes. Jan komplet jasht futbolli me ate trajnjer qe si jep identitet ekipit.
Prit kur te dali ne ankand Interi ne Qershor,po s'erdh nai BOB me CASH ne dor veshtir e kan per ca vite me ato element qe kan ne ekip.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

Ajiii ky Interi nuk eshte gje fare sivjet bashke me disa te tjeree..o ju lart ngelet duke bere baste mo. lol

Jam ne pritje te lekve te Champions une :D
 
Top