• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Krijimet e muajit Nentor jane keto..


  • Totali i votuesve
    16
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Marla

....
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

I kam shume te vyera ato pak rreshta per te tall menderen disa ketu. :)

Kritika ishte pozitive.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Te drejte ka Malsi edhe mund te jem une por anetari qe e ka shkruar ka harruar qe zhigu eshte sh nostalgjik per atdhene
e sdo e aproje mje shkrim te tille :p.
 
Last edited by a moderator:

Marla

....
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Un sjam dakort me editimin nga te tjeret ndryshe i bie te sillemi si ekspert dhe pas nje viti te botojme libra por ama ai qe i shkruan taksirat ta lexoj dhe nje here ate qe shkruan se i bie sikur e ka ber per hall, megjithese se ve ne dyshim qe disa per hall i kane cuar :D
Ja te jap nje shembull per cfare editimi e kisha fjalen.


Fli este miskoje e lezeshme.

Duhet....

Fly eshte mushkonje e lezecme.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Me pelqen poezia Nr 1 , edhe pse ka shume gabime ne brendesi te krijimit. Gjithsesi ... pasi e lexova 4-5 here , ja zevendesova ca fjale me mendjen time... e kuptova me mire.

Pshm...

Zemra e mori te falen - Zemra e degjoi Zemren ( e mori mesazhin)
........... Neper fjale cepave -Cepave te heshtur.


etj etj , nuk po zgjatem me shume... vota ime shkon per nr 1.
 

Fly

Larguar
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Ja te jap nje shembull per cfare editimi e kisha fjalen.


Fli este miskoje e lezeshme.

Duhet....

Fly eshte mushkonje e lezecme.
per ate thash dhe une qe kur ti mbarojne ti lexojne prap pasi mund te jene gabime shpejtesie apo ngaterrese momenti, ai apo ajo qe shkruan supozohet qe keto gabime ne vetvete ti kuptoj por ceshtja eshte se keto shkruhen si per te kaluar rradhen :)

Jam i sigurt qe ju shkon Nevi neper privat duke ja u kerkuar si me norme keto krijimet :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Jam i sigurt qe ju shkon Nevi neper privat duke ja u kerkuar si me norme keto krijimet :D
ahhahahahahah.Nevi eshte rob i mire,i kujton me dashmirsi krijuesit e konkursit tone, qe shkruajne.Te me dergojne ndonje krijim.
Jo gjithmone me kan hapur porten por ska gje..:p
Falenderoj perzemersishte ata/ato qe dergojne,dhe bejne te mundur vazhdimsin e ketij konkursi.
Mos me cakerdisni konkursin,me tej :p
Se vertete sdo me dergoje me askush krijime.
Dhe une dua te kete konkurs letersie dhe vitin qe vjen.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Shkrimet jan te bukura secila ne menyren e vet.Tani e rendesishme eshte te mos ket shum gabimet autografike ...se aty ketu, bejn edhe shkrimetare profesionalist :uff:l e jo me ne se jemi amator.. ajde suksese per gjith pjesmarrsit .
 

Fly

Larguar
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

ahhahahahahah.Nevi eshte rob i mire,i kujton me dashmirsi krijuesit e konkursit tone, qe shkruajne.Te me dergojne ndonje krijim.
Jo gjithmone me kan hapur porten por ska gje..:p
Falenderoj perzemersishte ata/ato qe dergojne,dhe bejne te mundur vazhdimsin e ketij konkursi.
Mos me cakerdisni konkursin,me tej :p
Se vertete sdo me dergoje me askush krijime.
Dhe une dua te kete konkurs letersie dhe vitin qe vjen.
Me shperqendrove, po lexoja 4-tren, e di cgjeta aty? qe paskan luftuar per nje COPE LIRI trimat tane, isoj si me qen nje 20 leksh i qelbet me ble 2 cigare WTF :mad:
shko per shele dhe krijmi 4, e lash ne mes, me ka ngel vec nr 2.

O nev po mua pse sma lype nje here? :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Shkrimet jan te bukura secila ne menyren e vet.Tani e rendesishme eshte te mos ket shum gabimet autografike ...se aty ketu, bejn edhe shkrimetare profesionalist :uff:l e jo me ne se jemi amator.. ajde suksese per gjith pjesmarrsit .
Te lumte goja ty..:))
Keshtu flitet,robi qe eshte rob hahahahaha
 

Fly

Larguar
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Viktima e radhes do jete shkrimi nr 2 :p

O Nev ti nuk di as me ma lyp :p
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Ej po ai anetari o vyer qe vetem voton tek kjo tema
isamuca ismuca apo si e ka.
Ka mungese kesaj rradhe prandaj nuk ecen konkursi jo.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

U be terkuze kjo pune aman.. Une te ai krijimi i pare, te me falni serish po pike gabimi nuk shoh. Zevendesim fjalesh normal mund te behen, aq here sa e lexon aq versione mund te mendosh, por gabime te mirefillta nuk ka, thjesht ndonje pike apo presje mund te ndrronin vendet. Njejte dhe per krijimet e tjera.

Gabimet qe po kapni ju po i shikoni me Lupe, gabime te cilat i editojne redaktoret.(dmth nqs e dini cdo liber i publikuar pervec autorit ka dhe nje redaktor, lol) Po hajd me, ne shqiptaret vdesim me dhene pak mend, a thu se vete i kemi pervetesu te gjitha fushat ;) Asgje personale fare, por kete ndjej me thene nga atmosfera qe krijohet shpesh kur hapen konkurset.
 
Last edited:

Marla

....
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Po mire mi goca si te doni ju na falni per kritiken,shkruajeni shqipen si tek lojrat pune e madhe qe jemi ke krijimet letrare, ndjese dhe qe hyra madje.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Ii sa e keqe pse dislike mi ? :p Po ju mir bete se shkoi 2 faqe tema :D.. por me pare ka pas gabime vertet sh te medha dhe i kemi kalu. Ose merre nje krijim o marle dhe na e thuaj si duhet qe te pakten te mesojme dhe ne ku jan gabimet :p.. E pastaj, c'ke ti, une mendimin tim po jap, mund te jem dhe une gabim :nerv:
 

Marla

....
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Skam hy me pare. Dje hyra per here te pare dhe vura re konkurs letersie me gabime drejtshkrimore. Kaq cte flas me :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Skam hy me pare. Dje hyra per here te pare dhe vura re konkurs letersie me gabime drejtshkrimore. Kaq cte flas me :D
Jo,sinqerisht Marla,dhe une mendoj ,qe nuk ke c"te thuash tjeter!
Gjithesesi,sondazhi eshte i hapur deri ne fund te muajit.
Po pate perseri ,ndonje kritike si keto me siper.Kaq "pozitive dhe stimuluese" per derguesit tane.Mos na kurse duku prap..:p
 

Fly

Larguar
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Pa merak, do ja u marim shpirtin, vetem mos gjetsha gabime :p
Sidomos ato qe do shkruash ti :D
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Krijimet e muajit Nentor jane keto..

Shalli i kuq votova meqe jane dhe festat e nentorit...edhe eshte shprehur shume realist dhe kendshem.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top