• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Konsumi i tepruar i sheqerit

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL


Një grup shkencëtarësh në Britani kanë këshilluar qeverinë të përgjysmojë nivelin e rekomanduar ditor të konsumit të sheqerit.

Ekspertët e ushqimit mendojnë se nga sheqeri nuk duhet të përftohet më shumë se 5% e kalorive të ditës, e barasvlershme kjo me 7 lugë çaji. Shumica e njerëzve konsumojnë të paktën dyfishin e kësaj sasie.


Ekzekutivi britanik është shprehur se do t’i pranojë rekomandimet , të cilat ka ndërmend t’i përdorë për të zhvilluar një strategji kombëtare kundër obezitetit, sidomos te fëmijët.

/ Top Channel
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Konsumi i tepruar i sheqerit

Une skam probleme hic me perdorimin e sheqerit kshu qe nuk kam pune me kete :p Ha sa te dua ,kur te dua dhe si te dua ,max shtoj 1kg ne 365 dite :D
 
Top