• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kam mesuar se...

Marla

Let the sea set you free!
Mësova...

Se të rritesh nuk do të thotë vetëm të mbushësh vite.

Se heshtja është përgjigja më e mirë kur dikush dëgjon budallallëqe.

Se të punosh nuk do të thotë vetëm të fitosh para.

Se miqtë fitohen atëherë kur shfaqim fytyrën tonë të vërtetë.

Se njerëzit që na duan me të vërtetë gjenden gjithmonë afër nesh.

Se gjërat më të liga fshihen pas një maske perfekte.

Se Natyra është krijimi më i bukur në këtë jetë.

Se kur mendoj se di gjithçka dhe bëhem absolut, pikërisht atëherë kuptoj se nuk di asgjë.

Se një ditë e vetme mund të jetë më e rëndësishme se sa shumë vite sëbashku.

Se mund t’i rrëfehesh Hënës.

Se është e shëndetshme të mund të dëgjosh bravo dhe fjalë të mira.

Se të jesh xhentil i bën mirë shëndetit.

Se është e nevojshme të ëndërrosh, të duash dhe të ndash ato që ke me të tjerët.

Se mund të jesh ”fëmi” për të gjithë jetën.

Se ekzistenca jonë është e lirë.

Se buzëqeshja në përditshmëri nuk është luks, por një qëndrim jete.

Se të gjykosh ashpër veten tënde dhe të tjerët nuk ka kuptim, kur dimë se e vetmja gjë që me të vërtetë ka rëndësi është paqja brendësore.

Si përfundim, mësova se nuk mund të vdesësh nëse më parë nuk ke jetuar.


12718141_555055244661894.jpg


FB.

Kam mesuar që gjithçka kalon. Por ndersa kalon ka bere deme.

Jeta pa llogaritur sa vite ka dikush ne kurriz te meson shume gjera, te meson që mund te gabosh dhe sesi te mos i perseritesh keto gabime. Mua jeta me ka mesuar sesa e shkurter është që te shpenzohet me inate, urrejtje, pengje apo "qarje" dhe sa e vlefshme është kur zevendesohet me dashuri, miresi dhe dhembshuri.
Me ka mesuar sesa e bukur mund te behet nese ato që permenda arrin te behesh pjese e tyre dhe ti ndash me te tjeret. Me ka mesuar sesa mund te vrasi një fjale e thene pamenduar apo një veprim i pamatur dhe sa e veshtire mund te jete per ta riparuar.
Me ka mesuar që te jem pergjegjes per veprimet e mija, te kerkoj falje per gabimet e mija dhe te fal gabimet e te tjereve. Me ka mesuar te injoroj te keqin por jo te keqen. Me ka mesuar veshtiresite dhe hallet e shumta që te bien ne kurriz dhe sesi mund te perballohen.
Dhe mbi te gjita me ka mesuar që vjen një dite që ajo që ka rendesi nuk është se çfarë ben dhe çfarë mendon, se çfarë thua apo vepron... vijme ne kete bote dhe një dite do ikim. Ajo që me te vertete ka rendesi është se çfarë leme pas.

Darius

Si teme e ricikluar...

Eksperienca është shuma e te gjithe gabimeve që kemi bere.

Darius

Kam mesuar se njerez si ti @Darius jan te rralle

Jeta esht portokalle

Mesova që ty te mban dikush tjeter per tallje e shoku i tij te ngushellon .. kurse mu dikush tjeter me injoron e shoku tij me mban me te mira :p ... (kot kshu e thash , mos me hajdeni privat lol )

Duhet tja fusim njoni tjetrit 🤣

Duhet tja fusim njoni tjetrit 🤣
Sdu tme dhome lol

që nuk është e Hijshme me ja fut po...Nejse kjo svlen per kedo besoj @scorpions_ o lol

Sdu tme dhome lol
Snuk kuptova gjo

Snuk kuptova gjo
E futmja te jet embel embel oo :p

që nuk është e Hijshme me ja fut po...Nejse kjo svlen per kedo besoj @scorpions_ o lol
Sigurisht sigurisht 🙈

Sigurisht sigurisht 🙈
Qashtu 😍

Shume njerez e marin si dobesi kur tjetri te sillet mire dhe padjallezi. Madje perfitojne prej kesaj, dhe si perfundim njeriut te mire i jepet një mesim i keq, një arsye që te mos jete i mire.

Kur digjesh njehere prej qumeshtit, i fryn kosit thote një fjale e urte apo bashke me te thatin digjet dhe bari i njome. Padashur pastaj kemi tendencen ti fusim te gjithe ne një thes.

Kur tjetri te sillet mire, te respekton, te flet hapur dhe padjallezi, ndersa ti nga ana tjeter ja merr si te mete dhe e perdor kundra tij, per mua është tradheti e paster ndaj atij njeriu që te ka besuar miresine dhe ciltersine.

Kam mesuar që keto kohe askujt sduhet tia marrim per baze cdo gje që thuhet , se është si efekti i narkozes që zgjat 48 ore
vetem se kjo po zgjat mbi dy muaj :p

Kam mesuar që keto kohe askujt sduhet tia marrim per baze cdo gje që thuhet , se është si efekti i narkozes që zgjat 48 ore
vetem se kjo po zgjat mbi dy muaj :p
...te mirekuptojme, pasi te gjithe e kemi kuptuar tashme...., po po ashtu është 😬🤣😛

Kam mesuar te vlersoj kohen dhe njerzit që kane një energji poztive,një fytyre te qeshur me nuanca shpirti,ohh kam mesuar ti adhuroj ato fytyra te panjohura ne rruge,që kane dicka te bukur apo pozitive ne shikimin e tyre spontan. :)

...te mirekuptojme, pasi te gjithe e kemi kuptuar tashme...., po po ashtu është 😬🤣😛
faleminderit , dhe e kisha një fije shprese që do me mirekuptoje

tani mund te vdes e qete :p

faleminderit , dhe e kisha një fije shprese që do me mirekuptoje

tani mund te vdes e qete :p
Nese jeta jote do te varej nga germat e mia, do te ishe e pavdekshme 😊

Kam mesuar te lexoj pertej shkrimeve .:)

isht
Nese jeta jote do te varej nga germat e mia, do te ishe e pavdekshme 😊
ishte metafore , asnjeri nuk është zoti :p

Te mos urrej, injorimi është menyra me e mire per te dale nga lluci!

Si është vendi behet kuvendi

kam mesuar se njeriu nuk meson nga historia.. e kur e peson prap gje dike te bej fajtor .. por asnjeher veten që te zer mend 🤨

Sa paskerkeni mesu sot. Ja dhe une nga ju po mesoj :p

Nothing's free in this world !!!

Kam mesuar që si ne virtualitet po ashtu dhe ne realitet pas cdo lloj gjendje emocionale ose pas cdo lloj veprimi ka 1 mesazh.....edhe ate mesazh do e kuptoj vec ai/ajo që vertete i "plas" per ty nersa tjeret sado te afert që te tregohen vec e kane fallco se sapo t'ju vije mundesia te rrasin kollaren !!

Kam mesuar që si ne virtualitet po ashtu dhe ne realitet pas cdo lloj gjendje emocionale ose pas cdo lloj veprimi ka 1 mesazh.....edhe ate mesazh do e kuptoj vec ai/ajo që vertete i "plas" per ty nersa tjeret sado te afert që te tregohen vec e kane fallco se sapo t'ju vije mundesia te rrasin kollaren !!
çfarë kuptimi ka kjo te rrasin kollaren? 😜

çfarë kuptimi ka kjo te rrasin kollaren? 😜
Te ngulin thiken pas shpina :p

Kam mesuar mos ti jap asnjehere një shans te dyte cinikeve dhe hipokriteve.

Darius

Perfection n’existe pas

Kam mesuar se çdo gje vertitet rreth interesit :p

kam mesuar se te luash me ndjenjat e tjetrit apo te berit kapricoze lendohesh dhe vete

kam mesuar se te gabosh pafund , rritesh me një ndjesi dashurie te hidhur që gradualisht embelsohet dhe lotet mbyten ne gryke

Kam mesuar se çdo gje vertitet rreth interesit :p
Po pse dreqin s`bijen normat e larta te % se interesit atehere?! ahahahahhaha

te qeth veten me mir sec me qeth berberi

Po pse dreqin s`bijen normat e larta te % se interesit atehere?! ahahahahhaha
Kerkese-oferte 😜

....që po që per tu be, do behet....po su be, s'ka qene e shkrujtme.

....që po që per tu be, do behet....po su be, s'ka qene e shkrujtme.
fjal me mend legalo

Menyra me e mire per te harruar esht te largohesh nga aty ku burojne kujtimet

Te pertyp çamçakizen deri sa ti dale embelsia

Femra nuk jane vetem ato që kane 🍑
Ka dhe nga ato me tre kembe !

....që po që per tu be, do behet....po su be, s'ka qene e shkrujtme.
Me kujtove një shprehje nga Umar bin al Khattab që e kam sh perzemer dhe e kam be si meme ne tavolinen e punes:

"Mos ji i ashpër me vetveten, sepse rezultati i të gjitha çështjeve përcaktohet me dekretin e Zotit. Nëse diçka ka për qëllim të shkojë diku tjetër, ajo kurrë nuk do të vijë në rrugën tuaj, e nqs është e shkruar për ty, nuk mund të ta marrë askush. "

se shkodranet e ka pas mire me ate shprehjen "te hypte vetja ne qejf "

që...

Jetojmë në një botë, ku funerali ka më shumë rëndësi se i vdekuri, martesa më shumë se dashuria dhe fiziku më shumë se intelekti.
Jetojmë në kulturën e enës, e cila e përçmon përbërësin.
[ Eduardo Galeano ]

Se shqiptari është gjitholog 🤣

se ky popull meriton qeverine që e drejton 😏

..... plaga nuk shërohet nëse vazhdon e prek.
..... jeta jote është vetëm e jotja. Nëse nuk e jeton ti, kush do ta jetoje?
..... tre gishtat që tregojnë nga vetja jote duke bërë me gisht nga dikush, janë të lakuar, prandaj nuk i sheh.

Dmth sapo e lexova 🤣🤣


51253FA2-3F07-45B6-A4BA-CA852EF6A298.jpeg


Dmth sapo e lexova 🤣🤣


51253FA2-3F07-45B6-A4BA-CA852EF6A298.jpeg
Or they get distracted by nice pair of bosoms 😉

Or they get distracted by nice pair of bosoms 😉
Maskilist yyttt

Maskilist yyttt
Oh well realist I would say 😂

Oh well realist I would say 😂
Agree to disagree is the better saying:p

Agree to disagree is the better saying:p
Kur ste bie per shtat 😂

Aaaa ti do sherr. Ska 😜

To old for that shait 😉

....se kur te hidhesh duhet te hidhesh mire....

Kam mësuar se kur e strehon dikë në zemër, në një farë mënyre aty do të qëndrojë përgjithmonë...
edhe mund të ndalosh së ndjeri,
Po zemra nuk ndalet kurrë së rrahuri e komunikon çdo çast me të...
Ai që të do vërtet, nuk ndalet kurrë së përqafuari, qoftë edhe duke të menduar...
Sepse jeta mund ti ndajë vërtet dy trupa...
Po dashurinë..kurrë..

Kam kuptuar/mësuar se, nuk dua më të gjej “gjysmën time më të mirë”, se unë nuk jam gjysëm! Unë jam e plotë, e dua dikë që është po aq i plotë…e plotësia nuk do të thotë perfeksion.

Sado që te dish ... sdi asgje !

Te mberrish majet është me e lehte se te kontrollosh renien.

Njërën nga arsyet e ekzistencës sime.
 
Last edited:
Top