• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Isis gjen lider të ri pas vrasjes së Al Bagdadit

Vinjol

Status offline...... KÇKAmir Mohamed Abdul Rahman al-Mawli al-Salbi është bërë udhëheqësi i ri i ISIS pasi Abu Bakr al-Bagdadi vdiq në një sulm ushtarak amerikan në Siri.

Lideri i ri ishte nje nga anëtarët themelues të tij dhe tani është pasuesi i Al Baghdadit.
Ai është lindur në një familje të Irakut Turkmen në qytetin Tal Afar, al-Salbi është një nga të paktët jo-arabë në mesin e udhëheqjes së isis.
Ai udhëhoqi skllavërimin e pakicës Yazidi të Irakut dhe u ngrit shpejt në radhët e organizatës terroriste.
Dhe al-Salbi besohet se ka një djalë..Top-CHannel
 
Last edited by a moderator:
Top