• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Grabitet banesa e avokatit të njohur, Saliu: Morën 350 mln lekë

Frank

Kansas City Shuffle.
Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për “Balkanweb” se është vjedhur banesa e avokatit të njohur nga Durrësi Edmond Saliu.

Komisariati-Durres1-688x450.jpg


Saliu ka deklaruar në polici se i janë vjedhur 350 milionë.Autorët kanë marrë kasafortën, e cila mbahej e mbyllur me çelës.

Policia, menjëherë sapo ka marrë denoncimin, ka nisur hetimin e ngjarjes. Ngjarja është kualifikuar si “vjedhje banese”. Gjatë vjedhjes, nuk ka pasur asnjë thyerje të dritareve apo dyerve të banesës.
Policia dyshon se vjedhja mund të jetë kryer nga persona të afërm të familjes. Uniformat blu thanë se këto dyshime shtohen, për shkak se autorët nuk kanë përdorur dhunë në banesë.
Policia tha se dyshohet se autorët kanë hyrë në çelës, kanë marrë kasafortën me lekë dhe më pas janë larguar.

Balkanweb.com
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Gjynah i shkreti, i paskan vjedhur bakshishet.
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Me vjen vertet shume keq qe i kane vjedhur ato qe u ka vjedhur te tjereve. Mgjth i kompeson shpejt po he. :D :D
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Ka mundesi qe ato lek i merr nga siguracionet ai se nuk është kollaj qe ti marresh leket një avokati. :D
 

TiKu1

Antarë i Respektuar

TiKu1

Antarë i Respektuar
Se ve dyshim hic , por keshtu i bie , qe vjedhja nuk ekziston ...është thjesht një vjedhje e rradhes ....am i right?
një person qe i mban leket ne kasaforte cash dhe i deklaron pa frike me një shume konkrete e ben per një arsye.. ;)
 

Monique

Staf në FV.AL
një person qe i mban leket ne kasaforte cash dhe i deklaron pa frike me një shume konkrete e ben per një arsye.. ;)
Se kisha lexuar ne fakt me detaje lajmin, por po po ....padiskutim qe po
Te deklaruara dhe te certifikuara i biri botes.
Dhe te mendosh se leket e siguracioneve jane si firmat piramidale....une ti ai ajo
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Se kisha lexuar ne fakt me detaje lajmin, por po po ....padiskutim qe po
Te deklaruara dhe te certifikuara i biri botes.
Dhe te mendosh se leket e siguracioneve jane si firmat piramidale....une ti ai ajo
Ka e dicka, shuma e grabitur deklarohet por asnje nuk e vlereson dot nese është realisht ajo shume qe u grabit apo jo. ;)
 

Monique

Staf në FV.AL
Ka e dicka, shuma e grabitur deklarohet por asnje nuk e vlereson dot nese është realisht ajo shume qe u grabit apo jo. ;)
i sek se na trashe
nese kjo do ishte e siguruar do ishin te sigurimet e jo ne shpi te ketij...leket nuk sigurohen si shtepia, makina apo ndonje send
Sigurimet e xhirojne lekun qe ti paguan...
lere se jam e trashur fare sot
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
i sek se na trashe
nese kjo do ishte e siguruar do ishin te sigurimet e jo ne shpi te ketij...leket nuk sigurohen si shtepia, makina apo ndonje send
Sigurimet e xhirojne lekun qe ti paguan...
lere se jam e trashur fare sot
Leket jane ne kasaforte e jo ne dyshekun e krevatit. Personi ne fjale ka siguruar cka ne kasaforte duke dhene prova qe kasaforta është shume e sigurte etj etj dhe sigurimi duke bere edhe kontrollin fizik pranon te siguroje ato qe ti deklaron se cka ne kasaforte duke vendosur një prim per pagesen. ;)
 

Monique

Staf në FV.AL
Leket jane ne kasaforte e jo ne dyshekun e krevatit. Personi ne fjale ka siguruar cka ne kasaforte duke dhene prova qe kasaforta është shume e sigurte etj etj dhe sigurimi duke bere edhe kontrollin fizik pranon te siguroje ato qe ti deklaron se cka ne kasaforte duke vendosur një prim per pagesen. ;)
Do pyes nese ndodh keshtu me keto shoqerite tona te sigurimit, sepse me aq sa kam info di qe interesi i tyre është te levrojne dhe te investojne leket.
Primi sado te kete qene ,nuk mund te justifikoj gjithe ate shume lekesh.
Megjithate ok llogjika qendron se mohoj, thjesht jam une cik ajer per me e vu ne funksion llogjiken :p
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Do pyes nese ndodh keshtu me keto shoqerite tona te sigurimit, sepse me aq sa kam info di qe interesi i tyre është te levrojne dhe te investojne leket.
Primi sado te kete qene ,nuk mund te justifikoj gjithe ate shume lekesh.
Megjithate ok llogjika qendron se mohoj, thjesht jam une cik ajer per me e vu ne funksion llogjiken :p
Une flas me çfarë behet ketu ku jam, une mund te pres një isurance policy nga telefoni duke deklaruar vete se çfarë mbaj ne shtepi dhe duke ju dhene edhe vleren e atyre qe siguroj, njekohesisht mund te jap edhe një vlere monetare qe mund te mbaj ne kasaforte, dhe insuranca thjesht te percakton primin dhe cdo gje është ne rregull. Me pas ndodh cndodh ata bejne një investigim te tyrin dhe vendosin te te kompesojne vlerat qe ke deklaruar. ;)
Besoj se kudo keshtu do jete sepse praktika është njesoj kudo.
 
Top