• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjahtari i gjarpërinjve

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
India është shtëpia e qindra lloje gjapërinjsh, njëri më helmues se tjetri dhe nga të dhënat e autoriteteve vendase të shëndetësisë, çdo vit gjejnë vdekjen me qindra persona nga pickimi i këtyr zvarranikëve.


Por është një indian, i quajtur Salem Khan që jo vetëm nuk u druhet gjarpërinjve, por i kap dhe qëndron mes tyre pa asnjë problem.

Videoja është xhiruar në një zonë të pyllëzuar në afërsi të qytetit Bhopal dhe në përshkrimin e saj thuhet se zvarranikët ishin kapur më herë nëpër fshatra dhe qendra të tjera të banuara të provincës, janë futur në një thes dhe më pas janë liruar sërish në natyrë pasi më parë ishin siguruar se nuk kishte njerëz të tjerë vërdallë.

Në thes kanë qenë rreth 100 reptilë, mes të cilëve edhe kobra e famshme, gjarpëri simbol i Indisë, por që është edhe tejet helmues.

/ Top Channel

Foto Galeri

 
Top